funko fusion

Problem Tracenie połączenia z hostem

Witam

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem "lost connection to host" we wszystkich dotychczasowo granych grach typu Battle Royale - PUBG, Fortnite, Radical Heights. Gra działa poprawnie, do lobby wchodzę bezproblemowo, komputer jest porządny więc fps dużo, wszystko chodzi płynnie. Po jakimś czasie, różnie, czasem minuta czasem kilka albo nawet kilkanaście, zostaję wyrzucony z gry do lobby z komunikatem Lost connection to host. Po prostu ekran się zacina na kilka sekund i jestem wyrzucany. Próbowałem miliona różnych fixów, w końcu wpadłem na pomysł, żeby zabrać komputer do znajomego i zobaczyć, czy z innym ISP problem pozostanie. Okazało się, że u niego wszystko jest git, więc nie jest to problem z komputerem. W routerze zmieniałem już wszystko bez rezultatów, stąd moje podejrzenie, że wina leży po stronie ISP właśnie. Jest to możliwe? Dodam, że zazwyczaj takie problemu powoduje konflikt z firewallem, ale wszystkie po mojej stronie były wyłączone. Jaka może być przyczyna tego problemu? Jak wytłumaczyć to komuś z obsługi klienta, kto nic o tych grach nie wie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
min. 1 ms, max 1 ms, 0% strat
Na stronie wychodzi 6-10ms, nie ma większych wachań
--- Post updated ---
Cofam, na stronie co któryś test ma ogromne tąpnięcie, ~300ms, raz nawet 900
 
Cześć,

Rozumiem Twoją frustrację związaną z problemem "lost connection to host". Skoro problem nie pojawia się u znajomego, to najprawdopodobniej przyczyna tkwi w Twoim połączeniu internetowym lub konfiguracji sieci dostawcy internetu (ISP). Poniżej przedstawiam kilka możliwych przyczyn i rozwiązań, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu:

1. Problem z routingiem lub trasą połączenia:
- Twój ISP może mieć problemy z routingiem do serwerów gier, co powoduje utratę połączenia. Poproś obsługę klienta ISP o zresetowanie Twojej trasy połączenia (trasowania) lub sprawdzenie, czy nie występują problemy z routingiem do specyficznych adresów IP serwerów gier.

2. Wysokie pingi i niestabilność połączenia:
- Użyj narzędzi takich jak ping czy traceroute, aby sprawdzić stabilność połączenia do serwerów gier. Duże opóźnienia (pingi) lub zgubione pakiety mogą być przyczyną problemu. Jeśli zauważysz wysokie pingi lub zgubione pakiety, zgłoś to swojemu ISP.

3. Kwestie związane z NAT i portami:
- Niektóre gry wymagają otwartych portów NAT, aby działać prawidłowo. Upewnij się, że router jest odpowiednio skonfigurowany:
- Przekierowanie portów dla specyficznej gry.
- Ustawienie NAT na "Open" lub "Moderate".
- Wyłączenie UPnP na routerze czasami pomaga, ale w niektórych przypadkach jego włączenie również może być konieczne.

Kiedy będziesz kontaktować się z obsługą klienta ISP, możesz wytłumaczyć problem w następujący sposób:

"Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z utratą połączenia do serwerów gier online, które objawia się komunikatem 'lost connection to host'. Problem ten nie występuje z innym dostawcą internetowym, co sugeruje, że przyczyna leży po stronie Waszej konfiguracji sieci. Proszę o sprawdzenie stabilności trasy połączenia do serwerów gier, czy nie występują problemy z routingiem, oraz ewentualne regulacje związane z NAT i portami."

Jeśli problem będzie się utrzymywał, warto również zapytać obsługę klienta o możliwość technicznego wsparcia w miejscu instalacji usługi, aby przeanalizować problem na miejscu.

Mam nadzieję, że te sugestie pomogą w rozwiązaniu problemu. Powodzenia!
 
Back
Do góry