funko fusion

RPG The Elder Scroll IV: Oblivion

N

Nie!

Gość
Witam ;)
TES IV: Oblivion <--- piękny tytuł !
Oblivion.png

"The Elder Scrolls IV: Oblivion był tworzony od połowy 2002 roku. Prace nad nim rozpoczęły się w momencie wydania trzeciej gry serii, Morrowind. W zamierzeniu Bethesda Softworks, Oblivion ma być następnym krokiem na drodze rozwoju cRPG, łącząc wyrafinowaną, imponującą grafikę ze świetnym role - playingiem."
Tak mówili ludzie co stworzyli tą o to grę.
Ale jak było naprawdę ?
A więc według mnie to była porażka Grafika? Bzdura Morrowind miał lepszą grafe.
role - playing Hmmm dobry ale dawał dużo do życzenia nie było perfekcyjnie, jak dla mnie oblivion ogólnie nie był rozwinięty nie za duża mapa jak mówili że będzie ogromna
nie była taka duża a fabuła zależy kto czego się spodziewał po Półtora roku grania w TES'a III zwykły cRPG większość jara się oblivionem ale to dlatego że do niego jest rozszerzeń (modów, paczek)
Zaczynając.
Początek gry wczuwamy się w więźnia (ha w morrowindzie było podobnie ^^) budzimy się w celi czekamy czekamy, i przychodzą straże z jakimś typem ubranym na bogato ;)
Dowiadujemy się że świat został zaatakowany przez złe moce, po czym otwierają (czego nie wiedzieliśmy lecz jak próbowaliśmy to dupa), o ukrytym przycisku w ścianie -.-,
Cóż idziemy dalej dowiadujemy się że zostaliśmy wybrani. ^ (tak dużo osób nie zgodzi się ze mną ale każdy odbiera grę inaczej), mamy mały Tutorial w ściekach jak się poruszać itp etc. Wybieramy klase postaci, znak zodiaku, i profesje (co mile zaskoczy graczy którzy nie grali) Można samemu robić klasę podobnie jak w Morrowindzie tylko bradziej ograniczone ;)
No cóż pomijamy początek gry ;) przechodzimy do pierwszej wyprawy uuuu straszne. (więcej wam nie opowiem ponieważ trzeba samemu zagrać i sobie odebrać grę).



Podsumowanie:

Grafika 7/10 Nie zaskoczyli mnie :(
Fabuła 6/10 czego się spodziewać po cRPG
Czas grania 8/10 Bardzo dużo godzin polecam
Trudność -/10 Czemu nic ponieważ każdy sobie może ustawić poziom gry ;) miłe :)
Ogólna ocena 6.75/10


Podkreślam iż to tylko moja ocena gry ;)


#EDit

Pisane na szybko ponieważ się Ekscytuje nowym działem ;)
 
tak owszem troche wiosen już było.
Tylko wiesz dla mnie bardziej się Morrowind podoba ;) i to tylko moja ocena.
Znaczy powinienem poprawic i dac tak ogólnie 6.75/10 i tak zrobię bo na tamte czasy ;) fakt
 
Nie wiem czemu tak krytycznie oceniłeś tą grę. Wcale taka zła nie była. Fakt, że "Morek" był bardziej rozwinięty pod względem fabuły, broni itp. (osobiście także uważam, że był lepszy niż Oblivion), ale za to w Oblivionie był większy nacisk na sidequesty i ogólną "sandboxowatość" gry. Nie wiem, czemu piszesz, że rozgrywka bardzo długa, skoro główna kampania kończy się po dosłownie 6-7 godzinach gry, a kampanie z dodatków są jeszcze krótsze. Ogólnie ja tą grę oceniam dosyć dobrze. Nie była rewelacją, to fakt, ale i tak całkiem miło mi się w nią grało.
 
@up
Modding teoretycznie jest nielegalny, bo to ingerowanie w chronione prawami autorskimi "bebechy" gry. Niestety grając w tą grę bez modów można się ostro przejechać na długości kampanii głównych i pobocznych, bo są naprawdę krótkie.
 
TES Construction Set

Dołączony do gry edytor umożliwia tworzenie i dodawanie do świata wykreowanego przez Bethesda Softworks własne modyfikacje zwane powszechnie modami lub pluginami. Mody te mogą dodawać nowe przedmioty, NPC-ów, rasy, mogą zmieniać dowolne elementy gry t.j. tekstury budynków, roślin, NPC-ów itp. Obecnie w internecie można znaleźć tysiące pluginów, niektóre wypuścił sam producent gry, ale większość to dzieła fanów.

Mówi Ci to coś ??
Sami pozwolili na robienie modów ;)
 
Nie! napisał:
tak owszem troche wiosen już było.
Tylko wiesz dla mnie bardziej się Morrowind podoba ;) i to tylko moja ocena.
Znaczy powinienem poprawic i dac tak ogólnie 6.75/10 i tak zrobię bo na tamte czasy ;) fakt

Nie zachęcam Cię do zmieniania oceny, tylko jej uważniejszego dobierania i żelaznej argumentacji. W końcu to Twoja ocena ^^
Co do modingu ... nie powinno się go mieszać i wrzucać do jednego worka z grą. Jak dla mnie można byłoby dodać jakąś wzmiankę, że edytor daje dużą swobodę kreowania nowej fabuły i świata.
 
Back
Do góry