funko fusion

Akcja The Darkness II - Jackie! Widzę ciemność, krew i flaki!

  • Thread starter Thread starter Khaligufzelumpernateks
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
K

Khaligufzelumpernateks

Gość
The Darkness 2

The Darkness powstało na Evolution Engine, który wprawdzie ostatniemu CryEngine czy Frostbite możliwościami nie dorównuje, ale oprawa wizualna tytułu jest bardzo przyzwoita. Osoby nie gustujące w komiksowych klimatach muszą zacisnąć zęby albo nabrać szczerego przekonania do takiego stylu - tutaj pasuje idealnie. W przeciwieństwie do Borderlands lub Darksiders grafika nie została przesadnie „ukreskowiona” i chyba dlatego prezentuje się klimatycznie, czego namacalne dowody znajdziecie na screenach. Owszem, oświetlenie, cieniowanie tudzież fizyka obiektów mogłaby wyglądać lepiej, aczkolwiek w trakcie ostrej jatki mało kogo będą zajmować sprawy techniczne, nawet skopany FOV. Gromkie brawa należą się natomiast ekipie od udźwiękowiania oraz aktorom - odgłosy strzałów, voice acting i muzyka dokładają istotną cegiełkę do fenomenalnej atmosfery. Wymagania sprzętowe można z powodzeniem uznać za niewygórowane, chociaż redakcyjna platforma testowa (Core i7 975EE 4GHz, 6 GB DDR3, GeForce GTX 580 WindForce) do najsłabszych nie należy - 60 klatek na sekundę z V-Sync było normą. Niemniej właściciele zestawów z dwurdzeniowymi procesorami i leciwymi 9800 GT też powinni cieszyć się nienaganną płynnością

Słowo na niedzielę​

The Darkness 2 bezsprzecznie jest najlepszym debiutem tegorocznej zimy, która nie rozpieszcza nas temperaturami i ilością wartościowych tytułów, ale przygody Jackie'go Estacado są grzechu warte. Świetnie zrealizowany, oryginalny, dynamiczny, soczysty i krwawy system walki zmusza do przejścia gry jednym tchem, zaś sugestywny klimat oraz kapitalne udźwiękowienie tylko podsycają miodność. Ciekawa fabuła, nietuzinkowi bohaterowie i oldschool'owy wydźwięk produkcji przywodzącej na myśl Blood II: The Chosen, to kolejne powody żeby zakosztować The Darkness 2. Rozczarowuje tylko stosunkowo krótki czas rozgrywki, słaba fizyka oraz multiplayer nastawiony wyłącznie na cooperative - reszta syci. Warto przy okazji dodać, że gra została wydana w naszym kraju jako Limited Edition, zawierając bonusowy strój Darklinga, nowe umiejętności, ilustracje autorstwa Marca Silvestri'ego oraz dwa komiksy The Darkness do pobrania. Reasumując, jeśli szukasz bezkompromisowej strzelaniny z „cojones” niezwłocznie zaprzyjaźnij się z Ciemnością...




[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=Dvzc2NVFUYg[/youtube2]

Ocena: 85/100

plus2.png
Kapitalny klimat oraz postacie
plus2.png
Niezwykle soczysty system walki
plus2.png
Sporo ciekawych umiejętności
plus2.png
Bardzo wysoka grywalność
plus2.png
Tryb Vendettas z cooperative
plus2.png
Graficznie zupełnie niczego sobie
plus2.png
Całkiem ciekawy scenariusz
plus2.png
Oldschoolowy i nowoczesny zarazem​




minus2.png
Podstawowa kampania bardzo krótka
minus2.png
Nie dla miłośników „poważnych” FPS
minus2.png
Liniowość plansz oraz słaba fizyka
minus2.png
Kilka drobnych niekonsekwencji​


od siebie dodam, że gra mnie wciagnela i jestem pod wrazeniem ^^ wlaczcie sobie glosno na sluchawkach to poczujecie oddech zombie na plecach ^^


Źródło:
Kod:
http://www.purepc.pl/gry/recenzja_the_darkness_ii_jackie_widze_ciemnosc_krew_i_flaki?page=0%2C6
 
Wprawdzie nie grałem w żadną "ciemnotę", lecz muszę przyznać, że klimat niezły zrobili. Wprawdzie to nie ich pomysł, tylko autora komiksów, na podstawie których owa gra powstała, jednak raczej niezbyt często spotyka się z tak oryginalnym stylem rozgrywki. Być może bym zagrał w the Darkness 2, ale nie jestem pewien, czy w ogóle by mi się uruchomiło. Dema nie mam jak wypróbować, gdyż nigdzie poza steamem go nie dostaniesz, ani nie uruchomisz, a konta w tymże serwisie nie mam i nie będę miał, bo i po co?
 
Czuję że jak nareszcie xbox będzie w moich rękach będę no life przy tej grze :D .
 
Back
Do góry