funko fusion

Strzelanki Team Fortress 2 - Ciekawostki

  • Thread starter Thread starter Frestil
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
F

Frestil

Gość
Śladem M3dozy i jego tematu Ciekawostki Minecraft postanowiłem stworzyć taki temat w dziale Team Fortress 2. Wbrew pozorom taka sieciowa strzelanka posiada złożoną fabułę (jeśli tak można to nazwać) i wiele ciekawych rzeczy.

Oto kilka z nich:
1. Jedne z największych osiągnięć Saxtona Hale'a to Dogonienie żółwia, mimo "trzydziestu minut początkowej straty" oraz Ujście żywcem z piekła naczelnych.
2. Dziadek Saxtona Hale'a nazywał się Barnabus a Ojciec Bilious.
3. Dziadek Redmonda (szefa RED) i Blutarch'a (szefa BLU) Mann'ów nazywał się Zepheniah
4. GrayMann zabił Blutarcha i Redmonda.
5. Drużyna RED jest twarzą gry Team Fortress 2, pojawia się ona częściej niż BLU na materiałach promocyjnych. Jest to również drużyna, która zawsze wygrywa w filmach z serii Poznaj drużynę.
6. Administratorka okazjonalnie zamieszcza swoje posty na oficjalnym blogu TF2; wpisy te obejmują zazwyczaj zruganie niewłaściwie zachowującej się społeczności, np. używanie zewnętrznych programów odblokowujących osiągnięcia.
7. Wyszczerbiec, miecz Demomana potrafi mówić
8. Dubeltówka nigdy nie jest przeładowywana; kiedy magazynek zostanie opróżniony, dźwignia jest używana do wyrzucenia pustych łusek bez wprowadzania nowych. Model broni nie posiada także miejsca do zastępowania starych łusek nowymi.
9. Demoman nazywa się Tavish DeGroot
10. Głosu Demomanowi i Grubemu udziela ta sama osoba, Gary Schwartz
11. Inżynier nosi swój domyślny kask ochronny tyłem na przód.
12. Pyro jest maskotką "Pyro's Hamburgers", marki żywieniowej sprzedawanej w Left 4 Dead 2.=
13. Pyro jest jedną z bonusowych postaci w grze Killing Floor; (Angielski) jest on dostępny dla osób, które posiadają zarówno "Killing Floor jak i Team Fortress 2".

Źródła:Team Fortress wiki oraz komiksy Team Fortress

Śmiało dodawajcie swoje ciekawostki, prosiłbym tylko by były ponumerowane od liczby na której skończył poprzednik (w tym przypadku 13), fajnie by było podać źródło oraz proszę nie piszcie trudnym do rozczytania kolorem czcionki. :)
 
14. Żołnierz napisał kilka postów na oficjalnym blogu TF2.
15. Podczas sceny walki ze Snajperem BLU w "Poznajcie Szpiega", Szpieg RED drasnął Snajpera w lewy policzek i część nosa. Blizna została potem dodana do modelu postaci Snajpera w grze.
16 .Gruby ma tak duże dłonie, że trzyma swoją Strzelbę tylko kciukiem i palcem wskazującym; dzięki temu może obracać swoją Strzelbą wokół palca podczas jednej z drwin. W podobny sposób trzyma on Kanapkę i Tabliczkę Ladyczeko.
17. Gruby jest maskotką "Heavy Gulp" - napoju sprzedawanego w Left 4 Dead 2.
18. Gruby ma na imię Misha


Źródła: Team Fortress Wiki
 
19. Nazwa "Lugerczak" jest kontaminacją "Lugera P08" - niemieckiego pistoletu, na którym Lugerczak jest wzorowany oraz "zajęczaków" - rzędu, którego częścią uważa się Max.
20. Hadouken (zabójcza drwina Pyro) w języku japońskim oznacza "Burza pięści" lub "Fala pięści".
21. Topór Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca jest dużo większy od tego noszonego przez Demomana, posiada także jasnofioletową poświatę, której topór Demomana nie posiada.
22. Łańcuch z amunicją Nataszy jest po prawej stronie w widoku trzecioosobowym, a po lewej w pierwszoosobowym. Jest tak prawdopodobnie po to, by gracz mógł łatwo rozpoznać, którego Miniguna gracz używa.
23. Kanapka otrzymała własną biografię wraz z opublikowaniem filmu "Meet the Sandvich", mimo że nie jest grywalną klasą.


Źródła: Team Fortress Wiki
 
Nie żeby coś ale strasznie mi tu jebie wikipedią.
Chędoż się, krasnoludzie!
 
Źródło jest podane więc to nic dziwnego, wiki to główne źródło wiedzy o Team Fortress.
Wybacz ale nie załapałem żartu o krasnoludzie :(.
 
A słyszeliście ciekawostkę, która pojawiła się po wypuszczeniu "Meet the Pyro" o tym, że postać Pyro jest narodowości polskiej? Jest to prawdopodobnie wynikiem spekulacji na temat brakującego pochodzenia jedynej postaci.

Blog moją pasją - http://www.cyberdemokracja.e-blogi.pl/.
 
LINSDEYWKS2851, gdzie znalazłeś takie coś? Przyznam że mnie to zaciekawiło :D.
 
Eh, A słyszeliście ciekawostkę że można sobie takową wymyślić i nabić ludzi w butelkę ?
 
Można, ale może kolega akurat mówi prawdę? Nie zakładajmy odrazu że kłamie.
 
Na Facebooku od jakiegoś czasu prowadzę stronkę "Ciekawostki z Team Fortess 2". Ale tylko 15 lajków jest więc angażuje się teraz w nią.
 
Jeśli chcesz możesz swoje posty wstawiać też tu a w ramach promocji swojego FP jako źródło podawać do niego link :).
 
Back
Do góry