funko fusion

Akcja Tajemnica Leonory Johnson? Czyli GTA 5!

View attachment 2766

Witam, w tym temacie chciałbym przybliżyć niektórym osobom zainteresowanym GTA 5 jak i fabułą tajemnicę Ducha na wzgórzu który pokazuje się co noc i za pomocą lunety przymocowanej do broni możemy go zobaczyć. Jak wiadomo jest to jeden z Easter Eggów zamieszczonych w grze przez stwórców za którym ciągnie się dłuższa historia dzięki której możemy zdobyć kolejne osiągnięcie w samej grze. Przed przeczytaniem reszty tego napisanego przez mnie artykuły chciałbym poinformować że mogą znajdować się tam różne "nie smaczne" informacje.



O samym Easter eggu jest sporo w internecie, wszędzie jest to krótko opisane ale można powiedzieć że jest to jeden z bardziej interesujących faktów z świata gry. Tak czy inaczej zainteresowałem się faktem i po kilku owocnych godzinach dowiedziałem się całkiem sporo.

Wzgórze na którym możemy ją znaleźć;


Może na sam początek przyjrzyjmy się kim jest "duch", i jak wpływa na naszą rozgrywkę;
Samych informacji na jej temat jest mało, wiadomo jak się nazywała(Leonory Johnson) i że była zamordowana z szczególnym okrucieństwem(więcej niżej)

Przed śmiercią napisała list do Davida Richards'a.
Cały list jest w kawałkach i można je znaleźć w całym San Andreas.


Mało to, możemy sami odszukać informacje na jej temat wpisując w przeglądarkę(oczywiście w grze)
"who killed Leonora Johnson"
Wtedy klikamy pierwszą stronę i wyświetlają nam się informacje na jej temat i jej śmierci.




Jak zgineła?

Tak jak napisałem, jej ostatnie chwile były na prawdę złe... Nawet gorsze.
Jest pewne że jej głowa, stopy i dłonie zostały odcięte a na plecach miała wypaloną gwiazdę.
Miała liczne ślady cięć a sama głowa były zmasakrowana poprzez powycinanie oczu, uszy itp.
Niestety tak jak się dowiadujemy na miejsce zbrodni pierwsi dojechali reporterzy którzy zadeptali ważne ślady.

Osiągnięcia i nasz udział w historii;

Po znalezieniu wszystkich kawałków listu odblokowywujemy kolejną misję w której mamy zabić Dreyfussa(zabójcę Leonory) Misję tą o dziwo możemy zrobić tylko Frankilnem a po jej wykonaniu w radiu jak i w Internecie huczy na temat jego śmierci.


Historia ta nie została wymyślona przez twórców, była wzorowana na dawnym morderstwie Elizabeth Short, zwanej też "Czarną Dalią".

To tyle w tym temacie.


Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Back
Do góry