funko fusion

Szukam slashera, beat 'em upa bądź innej napieprzanki

  • Thread starter Thread starter ninja666
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
N

ninja666

Gość
Wzięło mnie, by trochę poobijać mordy bądź posiekać, lecz jakoś nie mam szczęścia w szukaniu i nie mogę znaleźć dla siebie niczego fajniejszego. Chodzi mi o slashera bądź beat 'em upa w iście japońskich klimatach, a więc dziwacznie, a zarazem zajebiście wyglądający bohaterowie z olbrzymimi mieczami tudzież innymi zabawkami i pełno przeciwników na ekranie do posiekania, pobicia i rozpierniczenia. Ogółem, coś ala DMC, czyli mnóstwo nawalania, skakania, strzelania, akrobacji i kręcenia kombosów. Wiem, że slashery to raczej domena konsol, jednak jestem pewien, że i na PC coś się znajdzie. Jeśli jednak nic takiego nie będzie lub nie za bardzo przypadnie mi do gustu, to można podawać pozycje ze starszych konsol (tak do konsol z generacji PSXa włącznie), bym dał radę te gry zemulować i zagrać na swoim piecyku. Jestem także w posiadaniu gamepada, więc nie przeszkadza mi sterowanie "na 3 ręce", gdyż na padzie na pewno jest wygodnie ustawione już w domyśle. Jakby ktoś nie skminił o co mi chodziło, to tu podaję 2 przykładowe gameplaye z różnych gier tego typu:

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=TKyhOKElXvk&feature=related[/youtube2]

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=ubHDOU-BFAE[/youtube2]

Sprzęt dałem w sygnę, bo już mi się nie chce to pierdyliard razy kopiować. lol

Odpadają:
DMC 3 i 4 - trójka za trudna, a czwórka z kolei za łatwa
Chaos Legion - bym chętnie w to pograł, ale na Viście już nie chodzi. Damn...
 
Polecam grę Prototype. Nie jest to może typowo japoński slasher, ale skoro szukasz
mnóstwo nawalania, skakania, strzelania, akrobacji i kręcenia kombosów
Niby jest to gra akcji/tpp, lecz jak dla mnie podchodzi trochę pod hack 'n slash'a. Przynajmniej masz tutaj więcej swobody, bo możesz chodzić po całym mieście niekoniecznie wykonując misje. Gwarantuję, że przy tej gierce można odreagować, bo tak fajnie się morduje, że czasem miałem ochotę na masturbację.
 
Grałem w to kiedyś trochę u kolegi. Nawet mi się spodobało, bo było duuuuuuużo rozpierduchy. I te kolce z ziemi i rzucanie samochodami. W sumie mogłaby być, ale teraz naprawdę mam bardziej parcie w stronę dżapańskich klimatów slasherowych. Jeśli jednak nic się nie znajdzie, to w to zagram.

BTW. Sexy masz avatar.
 
Ogólnie DMC to klasyk i jakby wiedzie prym w swoim gatunku, dlatego nic więcej do głowy mi nie przychodzi. Nie jestem jakimś tam wielkim wielbicielem tego typu gier, ale czasem lubię poczuć zapach flaków. Dlatego też więcej tytułów mi nie przychodzi do głowy, musisz polegać na reszcie społeczności GB :)

BTW. Sexy masz avatar.

dzięki :*
 
To nie do końca o to chodzi, że DMC to klasyk nie do podrobienia. Problemem jest to, że slashery zdominowały rynek konsolowy bardziej niż PCtowy, dlatego tak trudno coś znaleźć. Gdybym miał jakąkolwiek konsolę nowszej generacji (od PS2 wzwyż) to znalazłbym w cholerę i jeszcze trochę tego typu gier. Znam ich całkiem sporo, ale niestety - wszystkie są console-only. A co ja, biedny pecetowiec, mam począć? Spróbujcie coś znaleźć...
 
Nie wydaje mi się żeby istniało coś podobnego na PCta, aczkolwiek jest jeden tytuł (video dam niżej).
Gra jest bardzo fajna, sam w nią kiedyś grałem - nie wiem akurat czy w ta wersje. Fabula tez jest niczego sobie.
Jeszcze co do filmiku to widać ze poziom jest bardzo niski, warto obejrzeć do końca gdyż ukazany jest potem 2 char którym chodzimy ;)

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=BrYPpUe4Xok[/youtube2]
 
Mam to gdzieś u siebie na DVD. Gierka niczego sobie, tak samo jak poprzednie części, ale jakoś za mało przeciwników na ekranie i ogólnej rozpierduchy. Krótko mówiąc - to raczej nie jest to, co szukam. Jak nic się nie znajdzie to najwyżej przejdę jeszcze raz DMC 4.
 
Z japońskich to podam później a teraz mówię nie z japońskich painkiller :P
 
ninja666 napisał:
@Lamer, TeSu
Nie...


Wiedziałem, że będzie taka reakcja :D Później podam Ci grę z rozpierduchą i cytatą japonką jak znajdę nazwę :<

@edit

Podam w niedziele :/ Nie miałem neta nie podałem, jak znajdę gazetke z tym to podam
 
Na podstawie tego, co napisałeś, wydaje mi się, że mogłaby Ci się spodobać gra "Metal Gear Rising: Revengeance". To dynamiczny slasher wyprodukowany przez japońskie studio Platinum Games. Znajdziemy w nim zarówno typowe dla gatunku elementy, jak np. cięcie przeciwników na kawałki gigantycznym mieczem, jak i oryginalne rozwiązania, takie jak możliwość precyzyjnego sterowania kierunkiem cięcia. Gra dostępna jest na PC.

Może warto również zainteresować się serią gier "Bayonetta", również od studio Platinum Games. Choć do niedawna była dostępna jedynie na konsolach, to obecnie obie części gry dostępne są na PC. To kolejna propozycja w stylu "hak'n'slash", z dynamiczną akcją, nieprzyzwoicie ubraną bohaterką i dużą dawką japońskiego absurdu.

Kolejnym tytułem, który mógłby spełnić Twoje oczekiwania jest seria "Ninja Gaiden". Pierwsza część jest dostępna na PC jako "Ninja Gaiden Sigma". Gra ta jest znana i ceniona wśród fanów gatunku za bardzo wysoki poziom trudności.

Wszystkie wymienione gry powinny działać na Twoim sprzęcie, choć w przypadku "Ninja Gaiden Sigma" mogą być pewne problemy, gdyż gra jest dość stara i nie jest już oficjalnie wspierana.

Pamiętaj jednak, że gry tego typu często mają przewidywalną i powtarzalną rozgrywkę, a ich głównym atutem jest właśnie efektowna, dynamiczna akcja. Często też kładą nacisk na zdobywanie jak najwyższych wyników i perfekcyjne opanowanie systemu walki, więc jeśli szukasz czegoś więcej, np. rozbudowanej fabuły, to możesz się nieco zawieść.
 
Back
Do góry