funko fusion

Szukam RPG

  • Thread starter Thread starter ninja666
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
N

ninja666

Gość
Dobra, naszła mnie ochota na RPG, "Mount and Blade" mi się znudził z racji braku jakiejkolwiek fabuły, więc proszę was o podanie mi propozycji jakiegoś fajnego RPG. Szukam gry RPG w klimatach średniowiecznego fantasy, najmilej widziane by były RPGi z dużymi odniesieniami do słowiańskiej bądź nordyckiej mitologii, ale nie jest to koniecznością. Jeśli nic takiego nie znacie, to może być typowe średniowieczne fantasy. Najmilej widziane by były gry, w których kieruje się jednym bohaterem z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby (najlepiej z widokiem zza pleców postaci), a system walki, levelowania itp. jest jak najbardziej intuicyjny i zręcznościowy, gdyż jak na razie mam dosyć RPGów pokroju Baldura, w których planowanie walki na pauzie jest dłuższe niż sama walka. Mogą być klikane, ale niezbyt skomplikowane (Ot, coś jak Dungeon Siege). Nie chcę też niczego przesadnie kolorowego. Wolałbym bardziej mroczne i "brudne" średniowiecze (coś ala Mount and Blade albo Gothic). Najmilej widziane są RPGi z otwartym światem i pierdyliardem rzeczy do robienia w tymże świecie, aczkolwiek nie obrażę się, jeśli takiego świata w grze nie będzie. Chciałbym także oczywiście coś, co uruchomi się na moim sprzęcie w przyzwoitej liczbie FPS i w miarę dobrych detalach, gdyż zwiedzanie świata w postaci "pokazu slajdów" nie jest dla mnie ani trochę atrakcyjne.

Przypominam, że mój sprzęt to:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6Ghz (2 rdzenie)
RAM: 3GB
Grafika: GeForce 8600GT 256MB
Sterownik grafiki: Microsoft DirectX 10
System: Windows Vista Business 32-bit SP2

Nie interesują mnie następujące tytuły:
a)Seria Gothic - przeszedłem pierwszą część i starałem się zacząć drugą, ale odpuściłem sobie po jakichś 3 godzinach, bo opierała się na tych samych schematach, co Gothic 1 (na początku jesteś słaby i żeby dostać jakieś przywileje musisz zostać członkiem gildii, a żeby to zrobić musisz wykonać 45 questów typu "przynieś-wynieś-zabij-pozamiataj")
b)Wiedźmin - gdyż już go ukończyłem
c)Fable - jw.
d)Two Worlds - grałem, doszedłem dosyć daleko, ale mi się znudził
e)Wszelkie Hack n' Slashe - nie mam ochoty na grę w gwałcenie lewego przycisku myszy, by zabić przeciwnika.
f)TES3: Morrowind i TES4: Oblivion - Obliviona ukończyłem (4 razy), a Morrowinda nie dałem rady i po miesiacu sobie odpuściłem. Świat był "za bardzo otwarty", co nie pozwalało mi na skupienie się na głównych zadaniach ("O, jakaś jaskinia. Ciekawe co w niej jest." *po wyjściu z jaskini i 5-minutowej podróży* "O, grobowiec, na pewno będzie tam coś wartościowego" - powtórzyć razy 40).

Czekam na wasze propozycje.
 
@Vane
Niestety, nie da rady. Patrzyłem na wymagania i ledwo mieszczę się w wymaganiach dla Visty, a o ustawieniach wyższych niż minimalne (o ile gra w ogóle zechce się uruchomić) mogę pomarzyć.
 
Co to "DS"? Nie orientuję się w skrótach za mocno, wiec prosiłbym o podawanie pełnych tytułów.
 
Dungeon Siege III
wymieniles ten tytul wiec uznalem ze skojarzysz ;)

@down

Odpowiedz: wiesz co to zaklamanie wymagan?
 
Pytanie: Ty w ogóle czytasz, co ja piszę w pierwszy poście? Prosiłem o gry, które będą w stanie się uruchomić na moim komputerze na przyzwoitych detalach, a z tego co widzę to Dungeon Siege ma wymagania minimalne takie jakie parametry ma mój komputer. Fakt, że mógłbym po prostu wybrać Dungeon Siege 2, ale nie chce mi się przechodzić od nowa części pierwszej tylko dla wylewelowanej postaci do "dwójki". Inne propozycje proszę.
 
Spellforce moze?
Spellforce: The Order of Dawn to hybryda dwóch gatunków RTS oraz cRPG osadzona w realiach fantasy. Jej twórcą jest nieznany dotąd w szerokim świecie zespół Phenomic, założony przez szanowaną personę, Volkera Werticha, twórcę serii The Settlers. Otoczka fabularna SpellForce: The Order of Dawn przedstawia się następująco - trzynastu żądnych władzy magów doprowadziło swoimi poczynaniami do niemal całkowitej zagłady świata. Jedynie nielicznym udało się przetrwać na kilku połączonych magicznymi portalami wyspach. Po kilku latach względnego spokoju, jeszcze potężniejsze siły zła atakują ponownie. Jak głosi legenda, świat od zagłady może uratować tylko jeden, obdarzony nadprzyrodzonymi siłami człowiek – i to właśnie w jego rolę wciela się graczowi.
http://www.gry-online.pl
 
O, dzięki, że mi o tej grze przypomniałeś. Grałem w nią z 2 lata temu, ale niewiele z niej dzisiaj pamiętam. Zagram z pewnością. Jakieś jeszcze pomysły?
 
Rozumiem, że posiadasz precyzyjne oczekiwania odnośnie gatunku gier RPG, którymi jesteś zainteresowany. Na podstawie danych, które podałeś, mogę Ci zasugerować kilka tytułów, które być może spełnią Twoje oczekiwania:

1. Dragon Age: Origins - gra RPG osadzona w świecie fantasy. Posiada dość mroczny klimat i rozbudowany, ciekawy system walki. Nie jest oparta na mitologii słowiańskiej lub nordyckiej, ale posiada wiele elementów typowych dla gier fantasy. Jej mocnym punktem jest historia i rozbudowana, wielowątkowa fabuła.

2. The Witcher 2: Assassins of Kings - kontynuacja gry, którą już ukończyłeś. Przedstawia jeszcze więcej aspektów i elementów z mitologii słowiańskiej. Jej plus to rozbudowany system walki i duża swoboda w podejmowaniu decyzji.

3. Kingdom Come: Deliverance - realistyczna gra RPG osadzona w średniowieczu. Świat gry jest otwarty, a system walki opiera się na realistycznych zasadach szermierki. W grze nie ma elementów fantasy, ale może Cię zainteresować ze względu na duże nacisk na realizm.

Mam nadzieję, że te propozycje okażą się trafione. Cieszę się, że mogłem pomóc i życzę miłej zabawy!
 
Back
Do góry