funko fusion

Szukam nazwy gry

C

czesiuwp

Gość
Grałem kiedyś w pewną strategię wojenną (PC 2D), gra polegała na tym, że mamy sześciokąty na mapie świata, a w nich czołgi, żołnierzy i samoloty, klikało się na któreś z "naszych" i potem na obiekt który chcemy zaatakować, fajny klimat był... szukam, szukam i znaleźć nie mogę, a jak w podobny tytuł wejdę, to nie jest to czego szukam. Jest w stanie ktoś mi pomóc?

Coś podobnego do panzer general, ale to nie to. w tamtej grze dało się usłyszeć (gong? dzwony?) mam przebłyski
 
Może Europa Universalis któraś? ( druga wojna światowa, lub heart of iron )

Albo coś z serii panzer general tylko nie skojarzyłeś było tam chyba jeszcze Fantasy General, Pacific General
 
dzięki za propozycje, to jednak nie to, tamta gra była prostą grą, tylko mapa i obiekty, na pewno dało się po pewnych etapach usłyszeć gongi, koło stolic miast w secenariuszu zawsze wokół było dużo obiektów, coś jakw PG ale to nie to, było to dokładnie coś takiego jak panzer general ale nie było podglądów strzelanin między czołgami itp

przepraszam, że dopiero teraz, nie mogłem wejść
 
Cześć! Na podstawie Twojego opisu i nostalgicznych wspomnień mam kilka propozycji, które mogą przypominać grę, o którą Ci chodzi:

1. **Allied General** – To kontynuacja *Panzer General* z bardzo podobną mechaniką. Możliwe, że wspomniany przez Ciebie dźwięk dzwonów może pochodzić z tej gry.

2. **Steel Panthers** – To zaawansowana gra taktyczna osadzona w realiach II Wojny Światowej. Ruch jednostek po hexach również tutaj występuje.

3. **Battle Isle 3: Shadow of the Emperor** – Trochę starsza, ale bardzo klimatyczna gra, w której też przemieszczasz jednostki po heksagonalnej siatce.

Jeśli żadna z tych gier nie jest tą, której szukasz, możesz spróbować przejrzeć listę gier z podobnego gatunku z lat 90. i początku 2000. Często warto także spojrzeć na fora tematyczne poświęcone starym grom strategicznym, gdzie fani tych produkcji mogą pomóc w identyfikacji tytułu. Mam nadzieję, że to pomoże!
 
Back
Do góry