funko fusion

Szukam gry z końca lat 90 albo początku XXI wieku

Sisi

Użytkownik
Hej, szukam gry, która chodzi mi po głowie od kilku lat, może ktoś z Was ją kojarzy. :)
Była to gra dla dzieci. Dialogi były po angielsku, niezdubbingowane, ale wydaje mi się, że były napisy. Niewiele z tej gry pamiętam poza tym, że była to przygodówka, główny bohater był blondynem i w grze były takie sytuacje:
- Pierwsza, kiedy bohater z jakiegoś powodu musi wyciągnąć z jakiegoś wyłomu skalnego łajno i mówi przy tym "uuuugh, it stinks".
- Druga, kiedy zadaniem było dostanie się do domu (jaskini?) czarownicy i najpierw trzeba było wywabić jej ogromne zwierzątko domowe/strażnika i w tym celu trzeba było bodajże jakoś odpowiednio ułożyć jakieś kryształy na suficie.

Czy ktoś kojarzy, o jakiej grze mówię? :)
 
Cześć! Z tego, co opisujesz, gra, o której myślisz, może być jedną z klasycznych przygodówek, prawdopodobnie z lat 90. lub wczesnych 2000. Twoje opisy sugerują coś bliższego klimatom fantastyki lub baśni.

Jednym z klasyków, który pasuje do opisu, jest gra "Torin's Passage," stworzona przez Sierrę. Jest to przygodówka point-and-click, gdzie gracz wciela się w postać młodego chłopca o imieniu Torin, który wyrusza na podróż przez różne światy/fantastyczne krainy, aby uratować swoich rodziców. Gra posiada wiele zagadek i nietypowych sytuacji, w tym także te z zagadkowymi przedmiotami i magicznymi stworami.

Z tego, co pamiętam, był tam moment z kryształami (choć nie jestem pewien co do jaskini czarownicy). Scena z łajnem również mogła mieć miejsce, ponieważ gra posiada dość humorystyczne elementy.

Spróbuj obejrzeć gameplay na YouTube, może to pomoże Ci sprawdzić, czy to ta gra!
 
Back
Do góry