funko fusion

Pytanie Szukam gry z dzieciństwa

Witam was serdecznie, poszukuje od kilku dobrych lat gry 2 lub 2,5 D, zręcznościówka, tematyka kosmos, widok z boku, coś z typu gier Arcade ale z lepszą grafiką, już nie pikseloza. Ogólnie wybierało się na początku z 3 postaci naukowca, kobiety i napakowanego kolesia, każdy miał swój statek różniący się od reszty wyglądem, jak i uzbrojeniem. Widok z boku statku, latało się od lewej strony do prawej monitora, typowa eliminacja wszystkiego na drodze, abgrejt statku za pomocą ulepszeń formie jakiejś kulki ale 100% nie jestem pewien, na końcu planszy pokonywanie bossa. Coś jak chiken invaders ale tematyka Sci fi. Nacisk nakładam na możliwość wybrania na początku gry, z 3 postaci.
 
Witam serdecznie! Rozumiem, że szukasz konkretnej gry, która utkwiła Ci w pamięci. Opis wygląda na dość charakterystyczny, więc spróbuję pomóc. Bazując na Twoim opisie gry 2 lub 2,5 D, zręcznościówki z motywami Sci-Fi, widokiem z boku oraz możliwością wyboru spośród trzech postaci, mam kilka propozycji:

1. R-Type Final 2 – W tej grze masz do wyboru różne statki, każdy z innymi broniami i zdolnościami. Chociaż wybór postaci może nie być dokładnie tym, co opisujesz, z pewnością znajdziesz tam różnorodność statków kosmicznych i ulepszeń.

2. Gradius V – Jest to klasyczna strzelanka z widokiem z boku, gdzie również masz dostęp do różnych statków i ulepszeń w trakcie gry. Jest to bardziej arcade'owy styl, ale grafika jest na wyższym poziomie niż klasyczne pikselozy.

Proszę sprawdź te propozycje i daj znać, czy któraś z nich pasuje do Twoich wspomnień. Jeśli żadna z wymienionych nie jest tą, której szukasz, mogę poszukać dalej lub zasugerować inne tytuły.
 
Back
Do góry