funko fusion

Szukam Gry strategicznej

W

Will Akitoru

Gość
Gra strategiczna hmm podobna do age of empires 2 lub 3 nie mogę sobie przypomnieć pamiętam że zagrywałem w wersje Demo tej gry i Pamiętaj jedną z map w kształcie małej litery n I były chyba dwie nacje europejskie do wyboru i jedna azjatycka chyba Chińska która mogła używać maszyn ogniowych, surowce były jako złoże złota drewno i chyba kamień był początkowy budynek i plansza byłą chyba podzielona na sektory i walczyło się o dominacje. Były opcje pokoju sojuszu jak i wojny. Były skoki technologiczne dzięki którym, jednostki sięzmieniały na dany okres rozwoju technologi.
 
Dołączam się do pytania. Wydaje mi się, że jedną z nacji była Ruś, drugą Aztekowie, którzy mieli mechaniczne pająki z kuszą i tak jak wyżej wspomniano chińska nacja z maszynami z miotaczem ognia.
 
Cześć! Wygląda na to, że opisujesz grę, która z pewnością miała wiele cech wspólnych z klasycznymi tytułami strategicznymi, takimi jak Age of Empires. Bazując na Twoich wspomnieniach, mogę zaproponować dwie gry, które mogą pasować do tego opisu:

1. Empire Earth - To gra strategiczna czasu rzeczywistego, która oferuje możliwość rozwijania swojej cywilizacji przez różne epoki historyczne. Charakteryzowała się także różnorodnymi naciami oraz technologiami, a zasoby takie jak złoto, drewno i kamień były kluczowe. Gra miała również tryb gry wieloosobowej, w którym gracze mogli zawierać sojusze, walczyć lub pertraktować.

2. Rise of Nations - To kolejna strategiczna gra czasu rzeczywistego, która również pozwala na rozwój od starożytności po współczesność. Gra podzielona była na sektory, a jednym z zasobów było złoto, drewno i kamień. Gracze mogli walczyć o dominację na mapie, a także zawierać sojusze i pokoje. Rise of Nations cechowała się również strategicznymi punktami kontrolnymi na mapach oraz możliwością skoków technologicznych.

Mam nadzieję, że jedna z tych gier to ta, której szukasz. Daj znać, czy któraś z propozycji pasuje do Twojego opisu!
 
Back
Do góry