funko fusion

Szukam dynamicznego wojennego shootera (znowu)

  • Thread starter Thread starter ninja666
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
N

ninja666

Gość
Ok, zanim zaczniecie po mnie jeździć, bo zakładam 2 tematy o tym samym - mógłbym odświeżyć tamten, gdyby na tym forum istniało coś takiego jak możliwość doubleposta. Niestety nie mogę tego uczynić, gdyż jakbym napisał posta pod swoim postem, ten drugi stałby się częścią pierwszego, a do tego nie byłoby kompletnie widać, że cokolwiek dopisałem (nie zaznaczyłoby nowego posta). Poza tym teraz mam z deka inne kryteria niż ostatnio.

-------------------
Ostatnio ukończyłem 2 gry - Battlefield: Bad Company 2 i Call of Duty: Modern Warfare. Czuję jednak pewien niedosyt w strzelaniu, bo obie te gry były zdecydowanie za krótkie. Potrzebuję czegoś więcej.Szukam shootera dziejącego się we współczesności o jakimś konflikcie, wojnie, walce z terroryzmem lub czymś podobnym w tych klimatach. Nie chcę niczego realistycznego, więc prosiłbym o niepodawanie żadnych Operation Flashpointów, czy GRAW-ów,"realizm" na poziomie BFBC2 mi w zupełności wystarczy. Wiem, że takiego shootera znalazłbym pewnie sam w 2 minuty, wpisując w googlu "gry podobne do Bad Company 2", lecz problem polega na tym, że wszystkie wyniki są albo na konsole albo są grami wybitnie krótkimi. Nie jestem multiplayerowym graczem, więc mi nie leży 6-godzinna kampania single player, będąca dodatkiem do multi. Chciałbym, by ta gra była dłuższa i mógłbym się nacieszyć strzelaniem dłużej, tak jak to powinno być w normalnej kampanii single. Myślę, że z 12-15 godzin gry w zupełności by wystarczyło, lecz jak dla mnie im więcej, tym lepiej. Nie chcę też żadnych shooterów dziejących się w czasie drugiej wojny światowej, wojny w Wietnamie ani tym podobnych - ogólnie nie chcę niczego dziejącego się w przeszłości. Możecie mi coś ciekawego polecić? Rok wydania jako tako mi wisi, ale zbyt starych gier nie podawajcie, gdyż mogą najzwyczajniej odmówić posłuszeństwa na Viście.

PS. Tym razem czysta nawalanka nie jest konieczna, krycie się i ostrzeliwanie zza osłon mile widziane.
PS.2 Nie chcę żadnych technologicznych wymysłów, więc żadnych Crysisów, Bulletstormów itp. Chcę być zwykłym żołnierzem, bez żadnych supermocy, ani kombinezonów powiększających wszystko, łącznie z rozmiarem przyrodzenia.
 
Witam ! Polecam ci Brothers In Arms Hell's Highway,bardzo fajna gra ciekawie rozbudowana itp
 
Czytać posta się nie chciało, co? Pomimo faktu, że gra wygląda całkiem nieźle pod względem technicznym, to i tak pewnie nigdy nie przemogę się, by w nią zagrać. Jakoś dziwnie wszystko co związane z WW2 (no może poza Wolfensteinem) jakoś mnie od siebie odpycha.
 
Nie wiem czy dobrze pisze ale :
Bioshock 2
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat
Alien vs. Predator 3
Singularity (polecam)

Źródło:http://gry.gadzetomania.pl/2010/10/29/strzelanki-na-pc-w-co-warto-zagrac-w-2010-ranking
 
W porównaniu do tego, to już ten BiA: HH miało więcej wspólnego z prośbą. Wiem, że chcesz pomóc, ale jestem wymagający i jak o coś proszę to chcę otrzymać dokładnie to, o co proszę (bądź jak najbardziej zbliżone do tego), więc postaraj się jednak przeczytać ten pierwszy przydługawy post w temacie i popatrz jednak czego chcę, ok?
 
Miałem się nie wypowiadać w twoich tematach bo jesteś dośc irytujący, ale zaryzykuje ostatni raz i jak chcesz to sie wkurzaj znowu ze nie o to Ci chodzilo, ale skojarzylo mi sie ze ostatnio mialem podobna sytuacje i dopiero się "spełniłem" przy wojennych FPSach wracajac sobie do Full Spectrum Warrior co na pewno nie jest typowym fpsem, ale daje duzo radosci z gry i czuje się to że jest się częścią armi amerykańskiej ;)

to samo SWAT 4, Delta Force Black Hawk Down i Ghost Recorn Adavenced Warfighter
 
Mam gdzieś Full Spectrum Warrior, ale nigdy nie próbowałem w to grać tak naprawdę. Nie jest to czasem hardkorowa gra taktyczna? Co do SWAT 4, to to nie moja bajka - ja wolę zabijać, a ATF tego nie ma w zwyczaju ;) Myślę, że najbliższe będą Delta Force i GRAW, aczkolwiek mam wątpliwości, czy ten drugi nie będzie zbyt realistyczny. Niemniej wypróbuję te 2 pozycje. Myślę, że któraś mi się spodoba. A jak nie, to zawsze pozostaje w cholerę krótki Modern Warfare 2...
 
Najlepiej zagraj sobie w Far Cry 2 gra jest trochę żmunda ale długa jak dla mnie.Ale kolego uzasadnij się lepiej bo z takim wypowiedzeniem nikt nie może trafić w twój gust.
 
ninja666 napisał:
Mam gdzieś Full Spectrum Warrior,

otóż to ja mam Ciebie gdzies kolego ;) Prosisz o gre i po raz kolejny agresywnie odpowiadasz, wiec cya ;] Masz troche oleju w glowie to se poczytaj o niej to bedziesz wiedziec.


Pan Samochodzik napisał:
Najlepiej zagraj sobie w Far Cry 2 gra jest trochę żmunda ale długa jak dla mnie.Ale kolego uzasadnij się lepiej bo z takim wypowiedzeniem nikt nie może trafić w twój gust.

jak to co ;] chce gwiazdke z nieba
 
d3v napisał:
ninja666 napisał:
Mam gdzieś Full Spectrum Warrior,

otóż to ja mam Ciebie gdzies kolego ;) Prosisz o gre i po raz kolejny agresywnie odpowiadasz, wiec cya ;] Masz troche oleju w glowie to se poczytaj o niej to bedziesz wiedziec.

Lol, nie chodziło mi, że mam gdzieś - w dupie, tylko gdzieś - na półce u siebie. Widać, że jesteś przewrażliwiony xD
 
Haha no to jesli tak xD
Nie jest hardkorowa gra taktyczna. Symulator, ale bym powiedzial zrecznosciowy, tzn z wieloma uproszeczeniami bardzo fajnie i milo sie gra

http://www.youtube.com/watch?v=uvqERSD7ZAI od 1:18 akcja jest :P

Albo grasz w glupie Cody itd gdzie chodzi o rozwalke albo troche taktyczniej, cos za cos.
 
Zagrałem wczoraj i dzisiaj w demka Delta Force i GRAWa. Obie gry mi się nie podobają. GRAW odpada dla mnie, bo jest zbyt skomplikowany (ale pochwała dla twórców za AI współtowarzyszy - przynajmniej potrafili odmówić, gdy im kazałem przebiec przez ogień wroga na drugą stronę ulicy), natomiast DF jest z kolei za tępy i oskryptowany tak bardzo, że momentami przeczy to logice. Do tego potwornie rzuca się w oczy, że to gra konsolowa (limitowana liczba save'ów i sterowanie uproszczone do bólu). Full Spectrum jeszcze nie ruszałem, ale pewnie będzie podobne do Ghost Recona, więc pewnie nie dałbym rady w to grać. Nie potrafię grać w gry taktyczne...
 
Full Spectrum Warrior jest prostsza od Ghost Recona po mojemu, trzeba poprostu zaakceptowac pewne zasady mechaniki gry, że to "udaje symulator" żołnierza na polu walki ( bo jak zranią nam żołnierza na niższych poziomach można wrócic do punktu medycznego i go uleczyć). Pisałeś o satysfakcji z gry - tu jest ogromna.Bo robisz dokladnie to co żołnierz na polu walki.

DF juz stara gra rzeczywiscie, kwestia tego czy dana osoba da rade ise przestawic :D Ostatnio gralem bylo ciezko ale potem przywyklem ;)
 
Nie chodzi mi o to, że gra stara, bo grafika i ogólna oprawa mi ani trochę nie przeszkadzały. Problemem jest, że jest kompletnie źle zrobiona, a to, że gra jest oskryptowana jest jeszcze bardziej widoczne niż w pierwszym Call of Duty. Ot, autentyk z pola bitwy: Celem było unieszkodliwienie terrorystów znajdujących się wewnątrz budynku. Jeden z moich żołnierzy podchodzi do wejścia i dyskretnie ciska flashbangiem. Problem w tym, że owy granat zamiast wpaść do środka odbił się od ściany i poleciał 20m w inną stronę - prosto pod moje nogi. Po chwili ślepoty pobiegłem do owego budynku, by wystrzelać tych asfaltów. Co zobaczyłem? Że wszyscy tarli oczy i byli oślepieni, chociaż flashbang w ogóle ich nie dosięgnął, lol. Ech, magia kina :) A poza tym nie za bardzo nawet pociesza mnie fakt, że Full Spectrum jest prostszy, skoro to ciągle jest gra taktyczna. Ja po prostu nie odnajduję się w grach, w których masz wydawać rozkazy drużynie. Wolę, żeby debile, z którymi mam przejść misję byli kierowani przez AI, a nie przeze mnie. Poza tym to "udawanie symulatora" też nie za bardzo mnie przekonuje, bo jakoś nigdy nie lubiłem realistycznych gier. CoD 4 i BFBC2 były świetne na swój sposób bo były kompletnie nierealistyczne, a ludzik leczył się sam jak chwilę posiedział w pozycji embrionalnej za przeszkodą. Powiem, że nawet standardowe apteczki mogą być, ale punkt medyczny i wracanie się za każdym razem, gdy porządniej się oberwie? Nah...

PS. Jeśli będziesz mnie przekonywał do Full Spectruma używając argumentu, że nie grałem, a oceniam, to muszę ci powiedzieć, że grałem w taką grę, co "udawała symulator" - Operation Flashpoint. Nie podobała mi się wcale, a wcale.
 
Full Spectrum Warrior nie ma nic wspolnego z Operation Flaspoint. Zupełnie nic. OF mi się również nie podobał.Zero radosci z gry tam miałem :P

whatever rzuciłem tylko swoje propozycje. A DF tłumacze tym ze kiedys wszystkie gry byly na skryptach ;) I to bardzo widocznych bo sztuczne AI wlasciwie nie istnialo.
 
Ale jakoś w innych grach aż tak tego nie było widać. W MoH: AA momentami myślałem, że przeciwnicy jednak mają jakieś AI (ale tylko do momentu, kiedy jeden naziol dał się przejechać jeepem pomimo faktu, że miał jakieś 5 sekund na odsunięcie się).
 
Widzę, że jesteś fanem strzelanek i poszukujesz gier, które będą spełniały Twoje wymagania. Myślę, że mogą Ci się spodobać następujące tytuły:

1. Spec Ops: The Line - strzelanka w klimacie współczesnej wojny, która jest znana z ciekawej, niebanalnej fabuły. Nie jest to najdłuższa gra, ale jeżeli jesteś fanem solidnej narracji i chcesz coś więcej niż typową strzelankę, to ta gra powinna Ci się spodobać.

2. Medal of Honor (2010) - tutaj możesz spodziewać się klasycznej strzelanki o współczesnym konflikcie. Gra nie jest skomplikowana i nie oferuje żadnych technologicznych bajerów.

3. Far Cry 2 - Akcja gry toczy się we współczesnej Afryce. Gra ma wspaniałą otwartą mapę, po której się poruszasz, wiele różnych scenariuszy i ładne grafiki.

4. Homefront – Kontynuacja Homefront (2011) to również strzelanina FPP z dziejącym się we współczesności konfliktem. Znajdziemy tu zarówno nawalankę, jak i fragmenty, w których lepiej jest kryć się i strzelać zza osłon.

Wszystkie wymienione gry powinny działać bez problemu na Viście, a ich kampanie powinny trwać około 10-15 godzin, dając Ci czas na rozkoszowanie się rozgrywką. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie!
 
Back
Do góry