funko fusion

Steam i dwie kopie (pudełkowe) gry.

  • Thread starter Thread starter thisthatthesethose
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
T

thisthatthesethose

Gość
Witam. Dawno temu kupiłem sobie pewną grę w pudełku, która, jak to bywa, przywiązała się do mojego konta steam. (nazwijmy tą grę "Magic"). Niestety miałem wtedy słaby komputer i wyrzuciłem pudełko z grą. Nie wiedziałem wtedy jak działa steam, więc myślałem, że jak wyrzucę to już nigdy nie będę jej widział, ponieważ jej ponownie nie zainstaluję. Okazało się, że po latach zachciało mi się jednak w nią pograć. Mam ją oczywiście dalej na moim koncie steam. Teraz w końcu mogę przejść do pytania. Jeżeli bym kupił (znów) tą samą grę w wersji pudełkowej i zainstalował ją z płyty to co się stanie? Czy nowa wersja "Magic" zastąpi starą, czy może się zdubluje?

Prosiłbym nie pisać postów w stylu "Nie szkoda Ci kasy?" lub "bez sensu pomysł" albo "Steam wybuchnie ;)". Chciałbym tylko wiedzieć co by się w takiej sytuacji stało.
 
prawdopodobnie gra doda ci się do ekwipunku i będziesz mógł ją komuś podarować :)
 
Mniej więcej wiem jak wygląda gra w ekwipunku - chyba tz. steam gift. Z tego co zakładam wynika, że nowa gra doda się do ekwipunku. Da się może jednak wybrać, który klucz ma być steam giftem?

Z tego co zauważyłem jak instalowałem za drugim razem orange boxa (z płyty - mając pustego steama) - za drugim razem nie trzeba wpisywać kodów (jest to logiczne gdyż są one już przypisane do konta, a płyta służy jako instalator danych). Gdybym zainstalował właśnie tak nową "Magic" to by zadziałało? czy jednak program by wykrył, że gra nie jest kompatybilna z zapisanym kluczem?
Wiem, że już trochę mieszam - pomysły przychodzą mi do głowy na bieżąco, ponieważ chciałbym, aby udało się rozwiązać mi tą sprawę. Pozdrawiam
 
Cześć!

Rozumiem Twoją sytuację z grą "Magic". Oto, co mogłoby się stać, gdybyś ponownie kupił wersję pudełkową i zainstalował ją z płyty:

1. Aktywacja klucza: Kiedy kupujesz grę w wersji pudełkowej, zazwyczaj dostajesz klucz aktywacyjny Steam. Jeśli próbujesz aktywować ten sam klucz na swoim koncie, Steam poinformuje Cię, że gra jest już przypisana do Twojego konta. Nie możesz ponownie aktywować tej samej gry na tym samym koncie, więc w teorii nie zdublujesz jej.

2. Instalacja z płyty: Jeśli jednak zainstalujesz grę z płyty, Steam wykryje pliki gry, ale nadal będzie musiał połączyć ją z Twoim kontem. Proces ten powinien przebiegać bez problemów, a Steam po prostu zaktualizuje lub zsynchronizuje pliki gry, jeśli będą wymagane jakieś aktualizacje.

Podsumowując, nie będziesz miał dwóch kopii gry na swoim koncie. Steam po prostu uaktualni Twoje pliki gry, jeśli to będzie konieczne. Tak więc nie musisz się martwić o duble.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia Twoje wątpliwości. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało pytaj!
 
Back
Do góry