funko fusion

STALKER Czyste Niebo Meega Pytanie ?

T

TheVolmen

Gość
Witam ! Gram w grę Stalker Czyste Niebo i gra chodzi płynnie i dobrze ale nie zadowala mnie grafika wiec chciałbym wyłączyć cienie zwiększając wydajność jak i polepszając grafikę . Ale problem pojawia się w tym , że nie wiem jak wyłączyć cienie .
 
Dobrze wszystko ok ale mam dla was 3 pytania

1. Wyśrodkować jakość tektur w celu polepszenia grafiki na 50%-100%
2. Czy wyśrodkować jakość obiektów w celu polepszenia grafiki 50%-100%
3. Czy zwiększyć rozdzielczość z 800x600 na 1024x na ileś tam na 800x600 jest nie pamiętam dokładnie .
Doradzicie do najlepiej ?
 
[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=Eqw8vocXh_s[/youtube2]

enjoy!
 
Podaj swój sprzęt, dopiero wtedy będziemy mogli ci coś doradzić, bo jak na razie nie mamy żadnego pola manewru.
 
Powiem ci tak, masz kompa "ledwo ledwo". Proponuję ustawić detale tekstur na coś pomiędzy niskim, a średnim i powyłączać takie pierdoły jak AA, czy złożone cienie. Rozdzielczość ustaw 800x600 lub 1024x768. Wtedy gra powinna chodzić płynnie. Nie narzekaj, bo i tak nic innego nie da się zrobić, by poprawić wydajność.
 
Mi gra chodzi płynnie czytanie ze zrozumieniem . Chodzi mi o polepszenie grafiki
 
To przetestuj na ustawieniach gotowych (low, med, high) jaki masz performance, to znajdziemy coś na twój sprzęt, by i była wydajność i lepsza grafika. Poza tym, to ja nie wiem, jakie opcje ty masz aktualnie ustawione. Screeny by się przydały.
 
wyłącz cienie
wyłącz synchronizację pionową (w tym momencie musisz przetestować czy jest poprawa, jeśli nie ma widocznej poprawy z powrotem włącz)
wyłącz miękkie cząsteczki
wyłącz głębię ostrości

wyłącz mapowania (wypukłości i reliefowe)

zobaczymy co to da :D
 
Witam ! Zrobiłem o tak ustawiłem na minimalne i jakość grafiki i obiektów na 30%-100% i gra chodzi znakomicie i grafika mnie zadowala a co do lektora to to także poprawiło jego czytanie . Dziękuje wszystkim Temat do zamknięcia
 
Witam!

Cieszę się, że mogę Ci pomóc z grą Stalker: Czyste Niebo. Jeśli chcesz wyłączyć cienie w grze dla zwiększenia wydajności, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. **Otwórz opcje gry:**
Przejdź do menu ustawień grafiki w grze.

2. **Wyłącz cienie:**
Znajdź opcję dotyczącą cieni. Może to być opcja typu Shadows lub Dynamic Lighting. Ustaw ją na Low lub całkowicie wyłącz, wybierając Off.

Jeśli opcje w grze nie wystarczą, możesz spróbować edytować pliki konfiguracyjne gry. Oto kroki, jak to zrobić:

1. **Znajdź plik konfiguracyjny:**
Plik konfiguracyjny gry zazwyczaj znajduje się w folderze gry na dysku twardym. Szukaj pliku o nazwie user.ltx.

2. **Edytuj plik konfiguracyjny:**
Otwórz plik user.ltx w edytorze tekstu (np. Notatnik). Znajdź linie związane z cieniami, takie jak:
```
r2_sun 0
r2_sun_lumscale 0
r2_sun_lumscale_amb 0
r2_sun_lumscale_hemi 0
```
Ustaw ich wartości na 0, jeśli nie są już ustawione. Zapisz zmiany i zamknij plik.

Te kroki powinny pomóc w wyłączeniu cieni i optymalizacji wydajności gry. Powodzenia!
 
Back
Do góry