funko fusion

Spodziewałem się czegoś lepszego ;/

  • Thread starter Thread starter pocketfullykill
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
P

pocketfullykill

Gość
Witam!
Zwracam się do was z zapytaniem odnośnie mojego niedawno zakupionego komputera. Oto jego specyfikacje:
- Płyta główna Gigabyte B75-D3V
- Procesor Intel Core i5 3570 3,40 GHz trzeciej generacji
- Karta graficzna GeForce GTX 760 Gigabyte 4GB
- Pamięć ram GOODRAM DDR3 8GB 1600MHz
- Dysk twardy Seagate 1 TB Barracuda
- Obudowa Logic A34
- Zasilacz SilentuimPC Deus M1 550W

Chodzi mi o wydajność tego komputera. Czy z takim sprzętem nie jestem w stanie grać w najnowsze gry na ustawieniach powiedzmy HIGH, 60 FPS? Pytam, ponieważ odpalając np. Far Cry 4 na high, 1920x1080 mam niestabilne 45-50 FPS-ów. W grze Watch Dogs grając na Ultra też nie wyciągam ,,sześćdziesiątki". Streamowanie League of Legends w 60 fps też jest niemożliwe, gdyż spadki fps-ów są dość duże, i odczuwalne (dodam tylko, że 30 fps-ów nie powoduje żadnych problemów). Oto moje zapytania:
1. Do jakiej jakości gier jest ten komputer (jakie ustawienia powinien pociągnąć)?
2. Czy jakość streamu zależy głównie od internetu, czy też od komputera?
3. Czy jest jakiś sposób, aby wyciągnąć maksimum w grach?
 
Dlaczego wybrałeś ten procek ? Przecież to starsza generacja a w tej cenie miał byś i4670.
1. spokojnie na medium wszystko powinieneś odpalić.
2. Jakość zależy od wszystkiego. Jeśli masz słabego neta nie prześle on wysoko jakościowej transmisji i na odwrót jeśli wysyłasz słabą jakość szybki internet tego nie poprawi.
3 Istnieje wiele sposobów. Wyłączenie zbędnych prcesów, dostosowanie indywidualne ustawień dla danego programu w panelu nvidia i wiele innych. Temat rzeka bo w każdym przypadku mogą być inne czynniki wpływające na spadki wydajności.
 
1. To zależy oczywiście od optymalizacji gier, bo nawet taki AC: Unity na tych lepszych kompach z i7 jest niestabilny :D
2. Zwróć uwagę na prędkość wysyłania danych twojego łącza. Na 720p potrzeba jakieś 8Mb/s. Oczywiście jeśli komputer przestaje wyrabiać, to jakość streamu znacząco spadnie :)
3. Tak jak mój przedmówca, sposobów na to jest mnóstwo, a ile gier tyle też sposobów. Jeśli ci miejscami coś w grze płynność znacząco spada, to zmniejsz jakość renderowania cieni, różnica w wyglądzie będzie niewielka(no przynajmniej mi tam na cieniach aż tak nie zależy), a płynność wzrośnie. No i ctrl + alt +del >> Procesy >> Kliknij na pasek "Pamięć[...]" i tu już lepiej nie wyłączaj wszystkiego po kolei(wyłączysz explorera to ci znikną wszystkie okienka :D, a wtedy wchodzisz w menedżerze w aplikacje >> uruchom >> explorer, ale to tak tylko na wszelki wypadek) jeśli się za bardzo nie znasz, ale dla ułatwienia masz jeszcze opisy procesów, więc łatwo dojść, który program ile żre i wtedy szybko można go wyłączyć.
 
Back
Do góry