funko fusion

Spadek FPS i "Cięcia" Ekranu

L

Liserius

Gość
Witam
Posiadam takowy problem w grach i to głównie 2D
System mam świeżo po formacie i dalej nie rozumiem skąd jest spadek czasowy fps.
Gdy włączam grę "N" (jest to stara flashówka) gra działa pół na pół..
Przez jakąś minute chodzi płynnie i nagle jest spadek fps o połowe bądź mniej bądź więcej, nie mierzyłem dokładniej. Dzieję się tak w kółko i w kółko. To samo mam również z grą dustforce.
Gry 3D typu bulletsorm czy Dishonored chodzą bezproblemowo. Świeżo po formacie, sterowniki wszystkie zaktualizowane w tle jedynie działa odtwarzacz mp3 i AQQ.

Cięcie ekranu natomiast następuję w Project Igi 2 i to tak makabrycznie. Gra niby chodzi płynnie lecz jeśli ruszam kamerą w górę bądź w dół połowa ekranu jakby się spóźniała. W nie których grach mam to samo tylko że efekt jest mniejszy.

Temperatury są raczej w normie
Procesor normalnie posiada temperatury ok 35st. C
Karta graficzna 50st. C (czytałem, że dla serii gtx jest to całkiem normalna temperatura w dodatku kilka dni wymieniałem paste termo. Gelid Extreme)
Zasilacz ostatnio musiałem wymienić Chieftec 400W na nie wiadomo jaki bo ma tylko etykietke z napięciami i 430W jutro powinna dojść paczka z 500W

Moja konfiguracja:
Gigabyte 965p-ds4
Intel Core 2 Quad Q6600 2,4ghz
Ram 5g 3x1gb i 1x2gb DDR 667mhz
Geforce GTX 275 896mb
Windows 7 Ultimate 64bit (przed formatem był 32bit ale problem był taki sam)

Czy ktoś wiedziałby o co w tym może chodzić? Rozumiem spadek fps w nowszych grach ale starej flashówce to chyba coś dziwnego..

Z góry dziękuję
 
Odpal więc grę 2D w zgodności z jakimś starszym systemem, zrób czystą reinstalację sterowników nvidi.
 
Ewentualnie poszperaj w necie i odpal za pomocą emulatora. Nie mógłbyś po prostu napisać jak się ta gra nazywa? Byłoby nam dużo łatwiej pomóc Ci rozwiązać ten problem.
 
bajt3l napisał:
Odpal więc grę 2D w zgodności z jakimś starszym systemem, zrób czystą reinstalację sterowników nvidi.

Rzeczywiście o tym nie pomyślałem i stara gra w trybie zgodności z systemem Xp działa normalnie

Piotru napisał:
Ewentualnie poszperaj w necie i odpal za pomocą emulatora. Nie mógłbyś po prostu napisać jak się ta gra nazywa? Byłoby nam dużo łatwiej pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Bez obrazy ale nie wiem czy ludzie już czytać nie umieją czy coś podobnego ale wyraźnie napisałem, że gra nazywa się "N" i jest to stara flashówka.

Bądź co bądź problem z grami starszymi jak chociażby ta flashówka został rozwiązany. Ale co z lekko nowszymi? Chociażby z grą już teraz jeszcze podkreśle "DUSTFORCE" ? Nie ważne w jakim trybie zgodności jest cały czas jest spadek fps. Reinstalka sterowników Nvidii nie pomaga.
Również przy "Cięciu się ekranu" tryb zgodności nie pomaga.
 
@liserius kiedy ostatnio wymieniałeś pastę termo przewodzącą ? Może problem właśnie w tym tkwi.
 
Nie wiem czy to ma aż takie znaczenie ale podczas słuchania mp3 poprzez odtwarzacz AIMP3 utowrów 256kb/s również jest spadek fps. Próbowałem ustawiać gry na osobnych rdzeniach jak i ustawiać priorytet procesora na odtwarzacz i tak samo nic nie pomaga.

I dziękuję, że chociaż mod czyta wyraźnie :D
 
Procesor normalnie posiada temperatury ok 35st. C
Karta graficzna 50st. C (czytałem, że dla serii gtx jest to całkiem normalna temperatura w dodatku kilka dni wymieniałem paste termo. Gelid Extreme)
Zasilacz ostatnio musiałem wymienić Chieftec 400W na nie wiadomo jaki bo ma tylko etykietke z napięciami i 430W jutro powinna dojść paczka z 500W

Czytacie coś na tym forum? Ile razy ktoś powie o tej temp.
 
Przeczytałem. Ale później zasugerowałem się tą pastą (przepraszam). Jeśli procek się nie grzał to wymiana pasty nic nie da. Dziwne są te lagi na mp3 dlatego o tym wspomniałem. O ile lagi w grze mogą być powodem konfliktu sterowników, czy rozwalonego systemu, to spadki fps przy aimpie mocno dziwi szczególnie że wydaje się to problemem z mocą obliczeniową.
 
bajt3l napisał:
Czyli nie działa w trybie zgodności tak?

W tej starej gierce flashówce zwanej "N game" tryb działa ale w nowszej grze "Dustforce" już nie działa.


dirty napisał:
Przeczytałem. Ale później zasugerowałem się tą pastą (przepraszam). Jeśli procek się nie grzał to wymiana pasty nic nie da. Dziwne są te lagi na mp3 dlatego o tym wspomniałem. O ile lagi w grze mogą być powodem konfliktu sterowników, czy rozwalonego systemu, to spadki fps przy aimpie mocno dziwi szczególnie że wydaje się to problemem z mocą obliczeniową.

Właśnie sterowniki aktualnie do karty graficznej czy do innych rzeczy posiadam najnowsze i w większości staram się pobierać ze stron producentów.

Czy dyski twarde też mogłyby na to wpływać? Po zmianie tego systemu na 64 bitowy jeden z dysków jakby się zawiesza..
Posiadam dwa te same dyski:
ST316081 2A 160Gb - 35st. C
I czasem jak włączam jakiś program bądź coś podobnego jeden z dysków jakby dopiero to załapał i przy tym ścina wszystko na sekundę czy dwie. Czasem jest i komunikat że sterownik grafiki przestał odpowiadać ale już odzyskał sprawność.
 
Back
Do góry