funko fusion

Słaba wydajność w grach na laptopie

G

Ghostly

Gość
Witam, mam problem/pytanie. Więc chodzi o to że dużo gier mi strasznie klatkuje, na przykład, call of duty mw 3 chodzi mi płynnie na średnich wymaganiach, a taki dead island na minimalnych nie chodzi płynnie, zresztą coraz więcej gier zaczyna mi klatkować, ktoś wie w czym tkwi problem? albo czemu call of duty też mi nie tnie?


Mój sprzęt:
windows 7, Procesor Intel(r) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.4GHz 2.4 GHz
Zainstalowana pamięc ram: 4,00GB
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny
Karta graficzna AMD Radeon HD 6370M
 
Re: O co chodzi?

Nie ma laptopa na którym wszystkie gry chodziły by idealnie.

Wgraj najnowsze sterowniki do grafiki, przeczyść komputer CCleaner'em i zobaczymy...



Zmieniam nazwę tematu
 
Słaba karta graficzna...

http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon- ... 952.0.html

Testy były robione na gorszym sprzęcie niż u Ciebie ale widać że słabo sobie radzi chociażby przy Bad Company 2, który u Ciebie pewnie by śmignął ale z nowszymi grami może być problem.

Dead Islands ma dość niskie wymagania więc problemem może być akurat specyfika Radeonów tutaj garść porad :

http://porady.polygamia.pl/porady/w,305 ... ik_PC.html

Głownie zastosuj nowe sterowniki, wyłącz filtrowanie anizotropowe i zmniejsz jakość cieni, oraz zaaktualizuj grę do najnowszej wersji, bo do gry wyszło troche patchy, gdyż z początku byla niedorobiona.
 
Ja mam podobny problem na laptopie.
Minecraft po 20-30 fps z optifine ;x
Windows Vista
Procesor intel pentium 2 rdzeniówka @2.00Ghz 2.00Ghz
Pamięć RAM:3GB
Dysk: 320GB
Karta Graficzna : 1GB
I o co chodzi ? ;x
 
Z mojej perspektywy to laptopy nie są przystosowane do gier ... Bardziej stworzone do Surfowania po internecie ...

i do spamwania jak w Twoim przypadku. Twoje pierwsze posty i już robisz offtop więc się uspokój bo znów* wyrwiesz bana /battle
 
Cześć, postaram się pomóc z twoim problemem. Na podstawie opisu twojego sprzętu i problemów w grach, oto kilka możliwości, które mogłyby wyjaśnić sytuację:

1. **Sterowniki graficzne**: Przede wszystkim sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej AMD Radeon HD 6370M. Nowe sterowniki mogą zawierać poprawki optymalizacyjne, które poprawią wydajność gier.

2. **Wydajność procesora i RAM-u**: Twój procesor Intel Core i5-2430M oraz 4GB RAM-u mogą być wystarczające do starszych gier, ale mogą mieć trudności z nowszymi tytułami. Zastanów się nad **rozbudową RAM-u** do 8GB, co może poprawić płynność działania systemu i gier.

3. **Zarządzanie zasobami systemowymi**: Upewnij się, że nie masz uruchomionych zbyt wielu aplikacji w tle, które mogłyby obciążać zarówno procesor, jak i pamięć RAM. Możesz skorzystać z **menedżera zadań** w systemie Windows, aby wyłączyć niepotrzebne procesy.

Jeżeli te kroki nie pomogą, warto również rozważyć czyszczenie wnętrza laptopa, aby zapewnić prawidłowe chłodzenie, co również może mieć wpływ na wydajność.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub potrzebujesz dalszych wskazówek, daj znać!
 
Back
Do góry