funko fusion

Strzelanki Serwer do CS

Status
Zamknięty.
R

romeren

Gość
Witam.

Mam pytanie :
Czy na maszynce

intel core i5 2500k
1 TB dysk 7200 obr.
8 GB ramu
5/10 MB wysyłania

Ile uciognie serwerow do cs 1.6?
 
Biorąc pod uwagę, że taktowanie proca to 3,3ghz i przyjmując, że RAM ma taktowanie 1333mhz możesz postawić kilka serwerów.
Na pewno liczbę dokładnie będzie potrafił obliczyć cypis jednak ja Ci mogę powiedzieć, że na pewno łącze będzie największym problemem jeśli chodzi o granie.
Radzę się zastanowić czy na pewno chcesz dedykować swojego PC'ta jako maszynkę do serwerów. No chyba że masz za dużo kasy na prąd :D.
 
Matti napisał:
No chyba że masz za dużo kasy na prąd :D.
wcale ze nie :) nie trzeba mieć sporo kasy tutaj jedynie blokuje net bo prąd wychodzi taniej jezeli komputer chodzi ciągle niż się go włącza i wyłącza ;) bynajmniej u mnie takie wyliczenia wyszły ;)
 
Dziwne to trochę bo przecież nie można porównać pracy komputera przez 10-20 godzin do pracy przez 1-2 godziny. Chodzi mi o to, że zużycie prądu jest przecież dużo inne. Jeśli nawet biorąc pod uwagę zużycie prądu które jest niższe kosztami od wykupienia dedyka na miesiąc to i tak nie zapewnisz sobie przepustowości 1 gbps bo to by kosztowało o ile by było możliwe.
 
Dla mnie to straszna głupota i lepiej kupić dedyka, ale no cóż nikt Ci nie zabroni. Tylko, że PC to nie maszyna serwerowa i dużo serwerów nie uciągnie.

A co do pytania ile? To nikt CI na nie nie odpowie. Postaw serwery i sprawdź obciążenie. Nikt za Ciebie tego nie obliczy!
 
Miszcz napisał:
Dla mnie to straszna głupota i lepiej kupić dedyka, ale no cóż nikt Ci nie zabroni. Tylko, że PC to nie maszyna serwerowa i dużo serwerów nie uciągnie.

A co do pytania ile? To nikt CI na nie nie odpowie. Postaw serwery i sprawdź obciążenie. Nikt za Ciebie tego nie obliczy!


Co za troll z ciebie .... Ile lącza zuzywa 1 gracz w cs-ie na serwerze i wtedy sobie liczysz .... a ja nie wiem ile bo np w minecrafcie jeden gracz ktory uklada klocki zuzywa jakies 5-10 kb/s
 
To może rusz dupę i poszukaj. A jeśli ilość serwerów minecrafta liczysz bo użyciu łącza to widzę, że możesz założyć serwerownie znawco wielki.
 
Chłopaki bez napinek proszę bo to do niczego nie prowadzi. Miszcz przybliżoną ilość serwerów można obliczyć tylko trzeba wziąć pod uwagę wiele spraw co tak na prawdę od razu zniechęca do obliczeń. Przede wszystkim ile łącza potrzeba na gracza, jaki ping ma łącze, jak wyrabia ram i procek. Nie znam wzoru czy jakiegoś schematu dokładnego jednak w przybliżeniu można stwierdzić.
Według mnie nie masz romeren co liczyć na więcej niż 32 sloty na jednym serwerze ze względu na łącze. Pamiętaj, że jeśli wsadzisz moda wymagania gry całkowicie się zmieniają i ilość pakietów jakie gracze odbierają i wysyłają są inne od tych standardowych.
 
Matti napisał:
Chłopaki bez napinek proszę bo to do niczego nie prowadzi. Miszcz przybliżoną ilość serwerów można obliczyć tylko trzeba wziąć pod uwagę wiele spraw co tak na prawdę od razu zniechęca do obliczeń. Przede wszystkim ile łącza potrzeba na gracza, jaki ping ma łącze, jak wyrabia ram i procek. Nie znam wzoru czy jakiegoś schematu dokładnego jednak w przybliżeniu można stwierdzić.
Według mnie nie masz romeren co liczyć na więcej niż 32 sloty na jednym serwerze ze względu na łącze. Pamiętaj, że jeśli wsadzisz moda wymagania gry całkowicie się zmieniają i ilość pakietów jakie gracze odbierają i wysyłają są inne od tych standardowych.


Doklanie ja sie na tym nie znam i poprosilem o pomoc a ten wielki miszczu juz z jakimis problemami ... troll...
 
Wiadomość wygenerowana przez Kid Mod,a.

Ten temat został zamknięty przez: oMISIUo
Powód zamknięcia: Raczej problem został rozwiązany. //Close


Z pozdrowieniami,
Administracja Działu AMXX.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry