funko fusion

Przygodowe Seria Legacy Of Kain

W

Wiedmak

Gość
Co powiecie na temat tej serii gier ^^?

Czy ktoś z forumowiczów kiedykolwiek próbował rozwiązać, bądź zrozumieć wydarzenia w krainie Nosgoth, ogarnąć całą fabułę? Jeśli tak, to jakie sugestie, wrażenia macie po przejściu tego nietypowego RPG'a oraz kto jest waszą ulubioną postacią? ^^

A dla tych którzy nie grali:

Jest to EPICKA seria o losach wampira Kaina, później także zdradzonego przez niego Razjela - wampirzego porucznika. Gra ukazuje tą rasę z dwóch stron - jako typowe krwiożercze bestie, oraz szlachetną, starożytną rasę, która jako pierwsza zamieszkiwała krainę Nosgoth. Fabuła jest bardzo zawikłana i grając w jedną czy 2 gry nie jesteśmy w stanie jej ogarnąć. Dodatkowo sprawę komplikują wywoływane przez bohaterów paradoksy czasowe oraz knowania złego "bóstwa", którego imię jest nieznane, więc nazwano go "Elder God" (w tł. Starszy Bóg).

Gra pokazuje prawdziwe oblicze niezmienności przeznaczenia mimo naszych wysiłków - pokazuje to, czego nie pokazały inne gry - bezsensu walki. W grze możesz mieć poczucie, że robisz dobrze, a w końcu wylądujesz i tak na dnie. Tu nie ma happy endu - tu MONETA SIĘ WCIĄŻ OBRACA ^^ ("the coin is still turning ..." - najlepszy moim zdaniem tekst głównego bohatera - Kaina).


Świetna oprawa graficzna (jak na swoje czasy) - świetny soundtrack (Ozar Midrashim to geniusz - zobaczcie utwory przewodnie Soul Reaver 1 i 2 - Razjels theme i Ariel's Lament) oraz najlepszy na świecie voice play aktorów - nie ma lepszego - NIE MA :)




Seria składa się z 5 gier:
- Blood Omen: Legacy Of Kain (1997)
- Legacy of Kain: Soul Reaver (1999)
- Legacy of Kain: Soul Reaver II (2001)
- Blood Omen II (2002)
- Legacy of Kain: Defiance (2003)

Okładki i screeny z gier:

Blood Omen: Legacy Of Kain


Blood_Omen_-_Legacy_of_Kain_Coverart.png

image.axd

Blood%20Omen%20-%20Legacy%20Of%20Kain_8.jpg




Legacy of Kain: Soul Reaver


256px-Legacy_Of_Kain-_Sould_Reaver_Cover.jpg

tnt24.info_PSX_Legacy_Of_Kain_Soul_Reaver_PL_.9970__446883.jpeg

tnt24.info_PSX_Legacy_Of_Kain_Soul_Reaver_PL_.9966__446884.jpeg




Legacy of Kain: Soul Reaver II


256px-PS2SoulReaver2.JPG

screenshot3.jpg

screenshot2.jpg



Blood Omen II


-2047068406.jpg

lokbo2b.jpg

BloodOmen2_1.JPG




Legacy of Kain: Defiance


Lokdefiance.jpg

wallpaper_legacy_of_kain_defiance_04_1600.jpg

ta2333_legacy-of-kain-defiance.jpg





Uwierzcie mi, przy niektórych scenach uroilibyście nie jedną łezkę ^^
 
Omagad, nie wierzę, że ktoś z dzisiejszych graczy jeszcze pamięta te gry. Pomimo braku styczności z pierwszym Blood Omenem, grałem we wszystkie pozostałe odsłony, ale jakoś nigdy nie próbowałem się zastanawiać nad fabułą, po prostu wiedziałem, że w Soul Reaverach mam skopać dupę Kainowi za to, że wrzucił Raziela do otchłani, a w Blood Omenie 2... eee... no cóż, tego to już kompletnie nie pamiętam lol.
 
Back
Do góry