funko fusion

Problem Refresh. Var w CSie

  • Thread starter Thread starter Believek
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
B

Believek

Gość
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z CS:GO, z którym nikt nie wie co zaradzić.
Gram sobie spokojnie, lecz w pewnych momentach gra się freez'uje, fps'y spadają na łeb na szyje, a var komputera szybuje z 0.06 do 30+(widoczne na screenie).

Specyfikacje komputera:
AMD Phenom(tm) II X3 720 2.8
Karta: GeForce GTX 260


Gdyby były potrzebne RAM, dysk, etc. to bez problemu podam.

+screen z procesami View attachment 2635 View attachment 2635 View attachment 2637
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przepraszam, sądziłem, że nikt się raczej nie odezwie.

Screen z HWMonitora( Podczas odpalonego DM'a w CS:GO i Google Chrome):
View attachment 2650

@Redux , niestety nie jestem aż tak dobry z Angielskiego. Byłby może ktoś w stanie mi to jakoś streścić po Polsku?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Edytuj swoje posty zamiast pisać jeden pod drugim.

Te temperatury niskie. Nawet bardzo niskie. Trzymaj ten program uruchomiony w tle, po czym pograj tak 10-15 minut, dopiero wtedy pokaż z niego screena.
Co do instrukcji:

1. Wyłącz usługę "Odnajdywanie SSDP". Znajdziesz to wpisując w menu start "Usługi" i uruchamiając ten aplet. Na liście szukasz tej usługi, klikasz na nią prawym przyciskiem, wybierasz "Właściwości" i zmieniasz typ uruchomienia na "Wyłączony". Zastosuj, po czym zrestartuj komputer.

2. Jeśli nie pomogło, wyłącz też inne usługi - "Przeglądarka komputera", "Usługa nasłuchująca grup domowych" oraz "Wstępne ładowanie do pamięci"

W dodatku poaktualizuj sterowniki do karty graficznej, karty sieciowej i karty dźwiękowej. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć sterowniki do ostatnich dwóch, podaj mi swój model płyty głównej (np. CPU-Z poda ci tą informację, w zakładce Mainboard).
 
View attachment 2652

Niestety dziś już nie dostarczę więcej informacji, gdyż jadę się spotkać z dziewczyną.. Jutro wszystko pokażę

Czy to, że rdzenie mają tak niskie temperatury, moze być problemem? kolega na i5 i na chłodzeniu za 200zł nie schodzi poniżej 40 stopni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wyłączyłem wszystkie usługi podane na reddicie, freezy i tak pojawiają się raz na jakiś czas.
Tak jak mówiłeś, nie wiem jak znaleźć odpowiednie sterowniki do karty sieciowej i dźwiękowej, wiec podaje screena z CPU-Z.

View attachment 2654
 
Tak z ciekawości, dlaczego miałaby mi pomóc karta sieciowa i dźwiękowa?
 
Czasami te dwie rzeczy mogą wpływać na wydajność niektórych gier, ze starymi sterownikami jest różnie.

Sterowniki zainstalowane. Skoki varu są rzadko, ale jednak są. Czy ping może mieć wpływ na freezy gry? Zauważyłem, że czasem podczas pingu wyższego niż zwykle sama gra również freezuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie wiem w sumie co ci jeszcze mogę doradzić... Może już ten sprzęt tak sobie nie radzi z CSem, może dysk ci spowalnia - musiałbyś samemu coś poszukać, potestować, pokombinować, może samemu trafisz na trop.
Poszukaj korelacji pomiędzy ścinkami, a użyciem procesora/dysku/pamięci/karty graficznej. Poczytaj o wbudowanym w Windowsa "monitorze wydajności".
 
Cześć! Rozumiem, że masz problemy z płynnością w CS:GO, które mogą być naprawdę irytujące. Postaram się pomóc ci to rozwiązać. Podaj mi jeszcze ilość RAMu oraz rodzaj dysku (HDD czy SSD), ponieważ może to mieć znaczenie.

Na razie, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc:

**1. Optymalizacja ustawień gry:**
- Zmniejsz ustawienia grafiki w grze. Spróbuj ustawić wszystkie detale na "Low" i wyłącz cienie.
- Ustaw niską rozdzielczość, co może odciążyć kartę graficzną.

**2. Sterowniki:**
- Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej (GeForce GTX 260). Aktualne sterowniki mogą poprawić wydajność gry.

**3. Temperatura sprzętu:**
- Upewnij się, że procesor i karta graficzna nie przegrzewają się. Overheating może powodować spadki FPS. Możesz użyć programu, takiego jak HWMonitor, aby sprawdzić temperatury.

**4. Optymalizacja systemu:**
- Usuń zbędne programy uruchomione w tle. Możesz to zrobić w Menedżerze zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na niechciane procesy i wybierając "Zakończ zadanie".
- Przeprowadź defragmentację dysku, jeśli korzystasz z HDD. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku.

**5. Sprawdź integralność plików gry:**
- W Steam, przejdź do swojej biblioteki, kliknij prawym przyciskiem myszy na Counter-Strike: Global Offensive, wybierz "Właściwości", przejdź do zakładki „Pliki lokalne” i kliknij „Sprawdź integralność plików gry”.

Na koniec, proszę o podanie ilości RAM oraz rodzaju dysku (HDD/SSD), co pomoże w dalszej diagnozie problemu.
 
Back
Do góry