funko fusion

MOBA [Pytanie]Talon

  • Thread starter Thread starter d3v
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
D

d3v

Gość
Zastabawiam się nad kupnem Talona, ale nigdy nim nie grałem i mioże ktoś nim grał to mi powie czy warto :D

Nie mam jeszcze nawet 30 lvla, oczywiscie czytalem na polskim forum league of legends ale tam zawsze ile osob tyle opini w temacie od Talona tez sie zaczeli wyzywac, porażka ogólnie a informacji nie ma.

Zastanawia mnie czy jego skill pod E kiedy skacze do przeciwnika i go ucisza, dziala na podobnej zasadzie jak Shunpo u Katariny i można nim zwiewać do swoich stworków?
I czy warto kupować tą postaćna początek?Bo bazuje ona na combo QWE ( w jakies tam kolejnosci),a co z jego ulti, mocne jest? Bo na Talona grałem ze 2 razy i raz rozwalił grę w early a drugi raz grał naprawdę słąbo i żaden z nich nie wykonał ulti przy mnie.

Talon wydaje mi się ciekawy gdyż jest podobny do Katariny, którą grałem do 20 lvlu ( teraz juz nie biore bo nie wiadomo ile sie stunow trafi).

No i czy ciekzo go ogarnac bo wyczytalem ze ma problemy z mana, nie ma zadnych mozliwosci regena zdrowia ( to podobnie jak Katarina), jest papierowaty.
 
Re: Talon

ulti - zadaje aoe i jest niewidoczny na czas trwania ulti - moze zniknac gdzies w gaszczu lecz widac gdzie zniknie bo leca za nim wyrzucone w kolo szurikeny,
taki assasin ad nie mam o nim zadnej opini ;/ rzadko w akcji go widuje
 
Re: Talon

No właśnie mało go widać, a podobno ma największy dmg... i nie mam pojęcia. ulti widziałem na lolu tam gdzie są proadniki wewnątrz gry i tam pisza że służy do ucieczki.

Grr to może poczekam az bedzie w rotacji...
 
Re: Talon

killer jakich mało, jako skryty zabójca tylko Evelynn jest lepsza. Talon z 4 fragami morduje wszystkich (:
 
Re: Talon

nie słuchajcie tego o tej evelynn :E Ogólnie aby wygrać topa trzeba się nastawić na agresywną grę. Talon ma potężne dmg, które miażdzy nawet takie postacie jak Irelia,Nida, Yorick. Powiem, że nawet parę razy udało mi się pojechać singeda. Oczywiście jako pierwszy item tłuczek, można przed tym walnąć parę doranów. No ale jak wiadomo talon to niszczyciel casterow, tak więc warto pickować talona gdy przeciwnik wybierze kassadina, tf'a, i innych papierowatych AP :D Jeżeli chodzi o combo to jest proste jak but, zaczynamy od E nastepnie slow na W (uruchamia się nasz pasyw) potem Q i R i mamy killa ;] W teamfightach nasza rola polega na wyczekaniu okazji do zabicia AD carry bądz AP carry. Uważam, że postać warta swojej ceny.
 
Re: Talon

^ UP chętnie zagram kiedyś przeciwko Tobie evelynn (: Co z tego, że nastawiasz totemów i będziesz miał wyrocznie jak niewidzialność jest jej zbędna (:
 
Re: Talon

Maggie, niekoniecznie Talon musi miażdżyć każdego papierowego AP. Z veigarem 1vs1 jest loteria - kto pierwszy przypuści atak ten wygrywa. Raz graliśmy meczyk, w którym talon rzeczywiście był najsilniejszym ogniwem w drużynie przeciwnej i wszystkich mieszał z błotem. Moją rolą zatem, jako veigar, było unicestwienie go w każdym timfajcie - talon pod full dmg również jest lekko papierowaty, a przeciwko 700 AP raczej nie ma nic do powiedzenia, włącznie z resistami (oczywiście jeśli się kupi voida). Lekką przewagę ma mały mroczny mag, a to ze względu na zasięg klatki - talon raczej pierwszy nie wskoczy, chyba że klatka będzie rzucona niepoprawnie. Gdy już zostanie zestunowany, to leży i kwiczy, bo combo veiga w late game jest mniej więcej przeliczane na 5/7k czystego AP dmg. Banshee może lekko pomóc, ale łatwo też jest zbić ochronę używając Q veiga. Jedyną szansą zatem jest kupienie szarfy, ale w zamian niestety traci się slot :)


BTW > temat z lutego, więc d3v raczej już zdążył się przekonać o plusach i minusach talona :)
 
Re: Talon

Zdecydowałem się na kupno Irelii i Riven, teraz planuje zakup Renektona i dopiero wtedy Talona, ale nadal z checia wyslucham argumentow
 
Re: Talon

Irelia jest świetna, Renekton również, RIVEN średnia moim zdaniem - bynajmniej ja nią nie lubię grać, Mordekaiser to świetny zakup no i Rammus
 
Back
Do góry