funko fusion

Strzelanki [PYTANIE] Battlefield 3 i małe pytanie Intel Turbo Booster

B

baartii

Gość
Witajcie !
Mam dwa pytania do was i oczekuję odpowiedzi na nie ;p.
No tak to po pierwsze. Mam zamiar kupić grę Battlefield 3 i pytanie brzmi, czy pójdzie on na moim laptopie (chodzi mi o to czy będę miał jakieś problemy w sęsię że gra będzie się drastycznie zacinać). Dell Inspiron N5110. Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 525M (DirectX11, SM 5.0, PureVideoHD) pamięć karty 1gb, Procesor Intel Core i5-2430M (2x 2.4 GHz, 3 MB Cache) + Turbo booster, 8Gb RAM DDR3 (1333 MHz), Windows 7 Home Premium 64-bit. I jakie ustawienia gry polecacie na mojego lapka.

A drugię pytanie trochę nie na temat ale muszę się spytać.
Dowiedziałem się, że Intel Turbo Booster włącza się sam jak procesor "nie wyrabia" czy to prawda? Skąd będę wiedział, że turbo booster zostanie włączony? I czy dłuższe granie na Turbo Boosterze szkodzi jakoś procesorowi.

Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Re: [PYTANIE] Battlefield 3 i małe pytanie Intel Turbo Boost

Witaj barartii.
Z laptopami jest o tyle fajnie, że nie bardzo można sprawdzić dokładnej wydajności w grach. Cały sprzęt pakowany do laptopów jest miniaturką tego co możemy użyć w PC.
Z Twoich parametrów wychodzi na to, że będzie działała. Jednakże zalecam grać na low, o antyaliasingu zapomnij, rozmycie też będziesz musiał wyłączyć.

Tutaj jest filmik który mniej więcej obrazuje to co mówię:
[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=dQO8D0moap4[/youtube2]

Zabawka intela nazwana turbo booster zaczyna działać w momencie gdy standardowe taktowanie nie wystarcza i komp potrzebuje dodatkowej mocy obliczeniowej itd.
Po prostu w większym stresie np. przy włączeniu BF3 będzie od razu "podkręcał" się na większe taktowanie.
 
Re: [PYTANIE] Battlefield 3 i małe pytanie Intel Turbo Boost

No dobrze jeszcze dwa pytania w takim razie. Po wyłączeniu tego zmycia i antyaliasingu to gra będzie się bardzo różnic niż z włączynymi tymi ustawieniami ? Mógł byś mi jeszcze powiedzieć na czy polega dokładniej te rozmycie i antyaliasing i jeszcze raza zadam pytanie czy jak Turbo booster jest włączony to szkodzi to jakiś mojemu procesorowi ?
 
Re: [PYTANIE] Battlefield 3 i małe pytanie Intel Turbo Boost

Wiesz co rozmycie i antyaliasing wystarczy wyłączyć i zobaczysz różnicę.
Jednakże spróbuję Ci to jakoś wyjaśnić. Rozmycie jest modnym (nie wiem czemu) dodatkiem do nowych gier. W czasie gdy np. biegniesz i odwracasz się cały obraz staje się delikatnie rozmyty.
Antyaliasing to wygładzanie wszelkich krawędzi w grze czyli zmniejszają drastycznie fpsy.

turbo booster nie powinien szkodzić bo wtedy musieliby Ci naprawiać procka na ich koszt ;P
 
Back
Do góry