funko fusion

MMORPG PVP - Rogue TBC

D

D34th

Gość
Rogue

Chciał bym z krótka przedstawić Poradnik PVP dla Rogue na dodatku The Burning Crusade 2.4.3.

Build

Z samego początku build , ogólnie polecam Subtlety ponieważ dzięki niemu mamy duży wybór między partnerami , styl gry zależy już potem od tego z kim gramy i jak ogarniamy dany duet.

Oto build pod Subtlety - Build Subtlety

Gemowanie

Meta gem - +12 Agility +3% Increased Critical Damage
2x zielone gemy - +5 Critical Strike +7 Stamina
red gem - +10 Agility reszta socketów.

Enchanty

Head - +34 Attack Power +16 Hit Rating
Shoulder - +30 Attack Power +10 Critical Strike
Legs - +50 Attack Power +12 Critical Strike
Main-hand - Executioner
Off-hand - Mongoose
Boots - +6 Agility +Minor Speed
Bracer - +24 Attack Power
Cloak - +12 Agility
Gloves - +15 Agility
Chest - +6 All stats
Ring - +4 All stats

Porady

Z własnego 6-letniego doświadczenia , gdyż tyle właśnie spędziłem grając rogalem PvP. Chciał bym wam dać kilka rad.

1. Off-hand musi posiadać speed 1.4 , gdyż wtedy koszt skilla Shiv kosztuję 34 ponieważ zależy on od prędkości broni ,a bierze on właśnie dane z prędkości off-handa jaki posiadamy.

2. Najlepiej posiadać main-hand , którym jest Swords lub Maces ,a off-hand(1.4) speed tak jak mówiłem w punkcie 1.

3. Dobrym wsparciem podczas gry rogala jest posiadanie kilku off-handów , ponieważ na podstawie broni czyli main-handzie posiadamy poisona Wound V , który ma na celu zmniejszenie heala przeciwnika ,a na Off-handzie Crippling II , który spowalnia ruchy. Dlatego przydały by się jeszcze dwa off-handy , jeden pod Wound V aby podczas areny zmienić na dwie bronie posiadające Wound V i szybciej nabić stack x5 , który zmniejszy heala przeciwnika o całe 50% (to naprawdę dużo!) ,a na drugim off-handzie zapasowym Mind Numbing II , który zmniejsza cast przeciwnika o całe 60%. Ważna właśnie w grze rogalem jest wykorzystywanie możliwości instantowego dawania poisonów z off-handów dzięki skillowi Shiv , dlatego dobry rogal musi posiadać wiele off-handów , które pomagają mu podczas grania areny.

4. Jeśli gramy kontra przeciwnego rogala najważniejsze jest danie mu bleed (krwawienie) w tym przypadku Garrote lub Rupture ponieważ gdy będzie posiadał Je na Sobie nie będzie mógł łato wejdź w Stealth ,a właśnie z Niego rogale wyprowadzają najlepsze stuny i za ich pomocą potem CC.

Setupy

Rogue & Shadow Priest - bardzo łatwy team do zgrania się bazujący na dobrym CC , które posiadają obie klasy oraz obrażeniach , które posiada Shadow Priest ,a Rogue , który potrafi przytrzymać target , który jest ubijany dzięki stunom.

Rogue & Restokin - team , który jest bardzo dobry do wbijania ogromnych ratów. Posiada średnie CC. Ale dzięki restokinowi team posiada żywotność ponieważ w wymaganej chwili może wyhilać rogue lub samego Siebie i zarówno przejść do ofensywy.

Rogue & Frost Mage - team ,w którym mag w większości polega na ogarze rogue ponieważ ma on za zadanie wykonania w wielkiej mierze CC oraz przytrzymania jednego targetu , który jest bity. Takowy setup posiada ogromny nuke gdyż mag potrafi zadać ogromny dmg na osobie , która jest trzymana przez rogue dzięki shatterowi. Dobrym punktem w takim setupie jest również możliwość spowalniania maga oraz Polimorfia dzięki , której mag potrafi trzymać inny target przez dłuższy czas zarówno dla przytrzymania podczas bicia jednego targetu jak zarówno gdy team musi się przyregać na następną ofensywę.

Rogue & Priest Discipline - setup bardzo znany i wielbiony przez większość osób na TBC 2.4.3 , jest bardzo dobrze znany gdyż praktyczność w tym teamie jest ogromna , a CC ma możliwość do przytrzymania gracza , który nie jest bity nawet do 30 sec. Oczywiście żywotność , którą posiada priest i jeszcze wsparcie rogue , który tak łatwo nie da złapać swojego partnera podczas areny. Priest zarówno posiada dobry reg many , gdy ma dobrze ustawione itemy również pod Spirit i jest szansa czasami pokonania przeciwników na mane. Pamiętajmy również że priest ma skill Mana Burn , który to jeszcze szybciej może przyśpieszyć zwycięstwo na manę.

Rogue & Warlock Sl/Sl - setup posiadający ogromny nuke oraz znakomite CC. Jest często spotykany u graczy na wysokim poziomie ogaru lub gdy na serverach możemy spotkać już Season 4. Rogue , który wykorzystuje Sap ,a potem możliwość resapu na przeciwniku , Blind. Warlock , który posiada dużą żywotność dzięki buildowi sl/sl oraz nuke ma również możliwość zarówno blokowania drugiego gracza , który może healować bity target jak zarówno trzymania bitego targetu w sytuacji gdzie nie może nic robić pod działaniem spellu Fear. Dzięki takiemu CC , mogą w łatwy sposób w przytrzymać drugą osobę przeciwnego teamu i skupić się na tej jednej , która ze Swoim nukiem szybko zabiją.

Rogue & Rogue - team bardzo niespotykany , ale jeśli obaj gracze ogarniają Swoją postać mogą w bardzo łatwy sposób pokonywać inne teamy. CC jest jednolite , gdyż potem mogą się nakładać ponieważ są takimi samymi skillami lecz z własnej wiedzy wiem że taki team może być bardzo niebezpieczny najbardziej przeciwko teamowi z małym armorem. WAŻNE - Nie ma szans przeciwko Paladin Holy & Warrior.

Rogue & Druid Resto - podobna koncepcja jak przy graniu z Restokinem ale w takim teamie większość dpsu musi zrobić Rogue. Druid zajmuje się healowaniem oraz trzymaniem przeciwników w Roots lub Cyclone. Rogue oczywiście wykorzystuję też Swoje CC i dzięki takiej kombinacji dany setup może być bardzo dobrze grywalny , ma też dużą szansę w wygrywaniu aren na manę.

W większości w takich setupach znajdowałem Swoje miejsce. Jeśli chodzi o dokładną taktykę gry musicie sami ją opracować. Ja tylko podałem przykłady , które są głównym zadaniem w takich setupach. Pamiętajcie że to Rogue buduję Swój skill i styl gry pod każdego z podanych wyżej partnerów.

Macra

1. Macro na sap -
#showtooltip Sap
/console targetNearestDistance 10.000000
/targetenemy [noharm][dead]
/console targetNearestDistance 41.000000
/cast [harm,nodead] Sap

Z macr potrzebujemy tego najbardziej do odnalezienia przeciwnego rogala lub w zależności sytuacji Druida. Jest to najlepsze macro jakie możecie spotkać.

Addony

1. Xpearl - polecam wielce ten addon , jeśli ustawicie go dobrze pod Swoją grę będzie bardzo pomocny w każdej sytuacji. Ważną rzeczą jest posiadany przez ten addon Focus Frame , dzięki , któremu możecie z lepszym refleksem wykonywać CC na przeciwnikach poprzez macro. Pokazuje również casta i możliwość ustawienia do healowania raidów jak byśmy posiadali Healbota.

/target focus
/cast Blind

/target focus
/cast Shadowstep
/cast Kick

/target focus
/cast Gouge


Download Xpearl

2. Quartz - Wprowadza bardzo przydatne paski castowania spelli albo skilli zarówno naszych jak i przeciwników co pozwala na znalezienie dobrego momentu przerwania. Również możemy ustawić abyśmy widzieli z jaką prędkością uderzymy następny raz.

Download Quartz

3. Proximo - addon przydatny na arenach , odrazu po rozpoczęciu areny pokazuje nam na boku klase postaci przeciwników , paski hp , many. Ma również inne możliwości , które możecie wykorzystać.

Download Proximo

Tyle mogę wam przekazać takich podstawowych wiadomości na temat grywalności Rogue PvP na dodatku TBC 2.4.3.

Pozdrawiam D34th.

Poradnik made by D34th.
 
Niestety na mopie nie grałem i nie zamierzam grać ponieważ dla mnie jako fana Warcrafta w większej mierze interesują dodatki bazujące na fabule :D Mam do fabuły wielki szacunek :D
 
Skoro Fabuła cię interesuje to dlaczego grasz na TBC? W cata i Mop masz strasznie dużo fabuły. Widać kolega jest niepoinformowany. I nie grał w te dodatki. Pozdrawiam i zachęcam do subskrypcji WoWa.
 
Chodzi mi dokładnie o taką fabułę do , której ma większa liczba osób informacje. Zauważ że za czasów WoW podstawki mamy wyłącznie fabułę z ksiąg Warcrafta albo dokładnie WoWiki. W TBC mamy fabułę , którą spotykamy w FT oraz tak samo fabułę z ksiąg. Na Wotlku fabułę z ROH oraz z ksiąg. Na cata wyłącznie fabuła z ksiąg i to naprawdę odległych w historii. A na samym Mopie mamy wspomnienia z początków całej fabuły. Wiem dokładnie o co chodzi i gdzie jest fabuła w dodatkach :) Ale chodziło mi ogólnie fabułę z grywalności w w3 roh i ft :)
 
Back
Do góry