funko fusion

Problem Problemy z grami typu FPS

Katnax

Użytkownik
Czy jakaś dobra dusza poratuje? Nie mam pojęcia jak to się nazywa, tak to bym dawno temu znalazł w google i starał się rozwiązać problem. Jak gram w większość gier typu FPS, na przykład Overwatch albo Bio Shock Remastered, Cyklicznie zwalniają mi klatki na sekundę. Co gdzieś koło sekundę lekko mi przycina grę a potem wraca do normalnego stanu. Gra pokazuje że klatki są stałe, koło 60 przeważnie, ale jest to frustrujące w strzelankach. W Lolu natomiast, nie mam takiego problemu. Ten problem czasami występował jakiś czas temu, ale dawało się przeżyć. po zmianie procesora i płyty głównej, jest nieustanny.
Bardzo proszę o pomoc gdyż jedyne rozwiązanie które mi przychodzi do głowy to kupienie nowej karty graficznej, a to jest spory wydatek.

W załączniku wysyłam DxDiag.txt
Moje podzespoły to -
Intel core i7-7700 3.60GHz
MSI Radeon R9 290
Gigabyte B2500M-D3H
 

Attachments

Cześć! Rozumiem, że problem jest bardzo frustrujący, zwłaszcza w dynamicznych grach FPS, gdzie każda sekunda ma znaczenie. W związku z tym chciałbym pomóc Ci zdiagnozować i potencjalnie rozwiązać ten problem. Oto kilka kroków, które możesz spróbować:

1. Aktualizacja sterowników karty graficznej:
Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla swojej karty graficznej. Wejdź na stronę producenta (MSI/AMD) i pobierz najnowsze sterowniki odpowiednie dla Twojego modelu.

2. Sprawdzenie temperatury:
Sprawdzanie temperatury podzespołów podczas gry jest bardzo istotne. Zainstaluj programy takie jak MSI Afterburner lub HWMonitor, aby monitorować temperaturę procesora i karty graficznej. Nadmierne nagrzewanie może powodować spadki wydajności.

3. Zarządzanie energią:
Przełącz ustawienia zarządzania energią:
- Przejdź do Panelu sterowania -> Opcje zasilania.
- Wybierz "Wysoka wydajność" zamiast "Zrównoważony".

4. Konfiguracja gry:
Sprawdź ustawienia graficzne w grach, upewnij się, że nie są ustawione na zbyt wysokie wartości, które mogą obciążać Twoją kartę graficzną. Spróbuj obniżyć jakość grafiki lub wyłączyć niektóre efekty takie jak antyaliasing, cienie itp.

5. Sprawdzenie pamięci RAM:
Upewnij się, że Twoje pamięci RAM działają prawidłowo. Możesz użyć narzędzia diagnostycznego pamięci systemu Windows (Memory Diagnostic Tool) lub programów takich jak MemTest86+.

6. Sprawdzenie dysku twardego:
Zidentyfikuj, czy dysk twardy lub SSD nie mają problemów. Możesz użyć programów takich jak CrystalDiskInfo do sprawdzenia stanu dysku.

7. Aktualizacja BIOS/UEFI:
Czasami starsze wersje BIOS/UEFI mogą sprawiać problemy z kompatybilnością sprzętu. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję.

8. Wyłączanie zbędnych aplikacji:
Sprawdź menedżera zadań (Ctrl + Shift + Esc) i wyłącz zbędne aplikacje działające w tle, które mogą zużywać zasoby systemowe.

Powodzenia! Jeśli po przeprowadzeniu tych kroków problem będzie nadal występował, daj znać, a spróbujemy poszukać innych rozwiązań.
 
Back
Do góry