funko fusion

Problem z wydajnością Grand Theft Auto 5

  • Thread starter Thread starter Behaviorakles
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
B

Behaviorakles

Gość
Witam,


Mam problem z Grand Theft Auto V, ponieważ sam za chiny ani za japonie nie potrafię dobrać ustawień pod swój zestaw komputerowy, są mocne spadki chwilami które mnie irytują i zniechęcają do gry.

Próbowałem przez program NVIDIA GeForce Experience, ale on widzę też sobie optymalizuje jak chcę.
Jeżeli jakaś dobra dusza się na tym zna i chciała by pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

Specyfikacja mojego komputera (system operacyjny WINDOWS 7 HOME PREMIUM 64bit):

47325686811959651420.png
 
FPSów to i na najwyższych możliwych ustawieniach mam 70-90, ale co mi z fpsów jak są chwilowe ścinki.....

c**j wie o co chodzi.. FAR CRY 4 na ultra chodzi płynnie w 75 fpsach, a tu zaś jakieś k***a problemy, człowiek chciał pograć w te zasrane GTA i nerwy żre 3 dzień po kupnie komputera za 3700 zł

ŚMIECH
 
Spokojnie...
Może masz jakieś procesy w tle, które zżerają ci zasoby? To nie musi być odczuwalne w każdej grze.
Jak dokładniej wyglądają te ścinki? Nie mówisz przypadkiem o doczytywaniu miasta podczas szybszej jazdy? Bo jeśli tak, to do tego warto mieć grę zainstalowaną na SSD.
 
Cześć!

Chętnie pomogę z ustawieniami GTA V pod Twój komputer. Niestety, link do obrazu specyfikacji nie działa, więc polegam na ogólnych wskazówkach. Jeśli możesz, podaj dokładną specyfikację swojego komputera, zwłaszcza kartę graficzną, procesor, ilość pamięci RAM oraz dysk, na którym masz zainstalowaną grę.

Oto ogólne kroki, które mogą pomóc w poprawieniu wydajności:

**1. Zaktualizuj sterowniki grafiki:**
Upewnij się, że masz najnowsze sterowniki NVIDIA. Możesz je pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony NVIDIA.

**2. Ustawienia w grze:**
- **Rozdzielczość:** Spróbuj ustawić rozdzielczość na 1920x1080 lub niższą, jeśli masz większe problemy z wydajnością.
- **Szybkość odświeżania:** Jeżeli masz monitor z odświeżaniem 60Hz, ustaw ją odpowiednio.
- **Unikalne skalowanie rozdzielczości:** Wyłącz.
- **FXAA:** Wyłącz.
- **MSAA:** Ustawienie na 2x lub wyłączone.
- **NVIDIA TXAA:** Wyłącz.
- **Okluzja ambientowa: SSAO** lub **HDAO**.
- **Cienie:** Ustaw na "Wysokie" lub "Średnie".
- **Tekstury:** Ustaw na "Wysokie", jeżeli masz wystarczająco pamięci VRAM (zwykle 4GB RAM lub więcej).
- **Anizotropowe filtrowanie:** 16x lub 8x.
- **Trawa:** Ustaw na "Wysokie" lub "Średnie".
- **Odblaski:** Średnie.
- **Zasięg rysowania:** Średni.

**3. Ustawienia zaawansowane:**
- **Cienie:** Średnie.
- **Jakość refleksów:** Średnia.
- **Miękkie cienie:** Miękkie lub Twarde.
- **Gęstość i zasięg rozszerzonych detali:** Ustaw na "Minimalne".

**4. Inne sugestie:**
- **Zamknij zbędne aplikacje:** Wszystkie programy działające w tle mogą obciążać system.
- **Ustawienia zasilania:** Upewnij się, że plan zasilania w Windows jest ustawiony na "Wysoką wydajność".
- **Sprawdź stan dysku:** Upewnij się, że Twój dysk twardy lub SSD jest w dobrej kondycji i ma wolne miejsce.

Jeśli problem nadal występuje, podziel się dokładną specyfikacją komputera, a postaram się dostosować zalecenia bardziej indywidualnie. Powodzenia!
 
Back
Do góry