funko fusion

Problem z Wolfenstein The Old Blood

Witam. Wczoraj zakupiłem Wolfensteina The Old Blood. Już od samego początku moją uwagę zwrócił fakt, że wszystko niemiłosiernie laguje już na etapie wyświetlania logosów developerów. Nie muszę chyba dodawać że laguje też w menu i podczas samej rozgrywki :) Niezależnie od wybranych ustawień graficznych liczba FPSów nie przekracza 10. Swoją drogą, nawet na najwyższych ustawieniach graficznych gra wygląda niesamowicie paskudnie. Niewiele różni się od ustawień minimalnych. Poza tym obiekty pojawiają się z ogromnym opóźnieniem w momencie kiedy na nie spojrzę.

Moja specyfikacja:
Procesor: i3 6100
Karta graficzna: Gigabyte Radeon Rx 460 Polaris windforce 2GB
Pamięć RAM: HyperX DDR4 2133Mhz 8GB tryb dual channel
Płyta główna: Asus H110M-K
Zasilacz: Vero L1 500w
System operacyjny: Windows 7 Professional 64bit
 
Masz kartę z pamięcią 2GB, więc możliwe że gra nie próbuje nawet doczytywać wyższej jakości tekstur, bo wie że zaraz zabraknie na nie pamięci :) Sterowniki do grafiki masz najnowsze?

Zobacz, czy ten fix ci w czymś pomoże:
  1. Press Windows Key+R
  2. In the box, type the following and press Enter
    %localappdata%

  3. Create a folder there named “MachineGames”
  4. Inside “MachineGames” folder, create another folder named “Wolfenstein The Old Blood”
  5. Launch the game

E: Przed chwilą znalazłem informację o problemach z tą grą, gdy próbujesz ją uruchomić na komputerze na platformie Skylake (czyli twój procesor/płyta główna). Podobno jest na to sposób: https://community.amd.com/thread/204354 (ostatni post)
 
Ostatnia edycja:
Witam,

Rozumiem, że masz problemy z płynnością gry Wolfenstein: The Old Blood. Przyjrzyjmy się kilku możliwym rozwiązaniom, które mogą pomóc poprawić wydajność gry:

### Aktualizacja sterowników
Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej. Możesz je pobrać bezpośrednio ze strony producenta (AMD w przypadku karty Radeon RX 460).

### Optymalizacja systemu
1. **Zamknięcie zbędnych aplikacji:** Sprawdź, czy w tle nie działają aplikacje, które mogą obciążać zasoby systemowe.
2. **Aktualizacja systemu Windows:** Upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego.

### Konfiguracja gry i systemu
1. **Ustawienia graficzne:** Nawet jeśli już to robiłeś, spróbuj ustawić wszystkie opcje graficzne na minimum.
2. **Włączenie trybu pełnoekranowego:** Czasem gra może działać płynniej w trybie pełnoekranowym w porównaniu do trybu okna.

### Sprawdzenie niskiej wydajności
Jeżeli gra nadal działa nieprawidłowo, możliwe, że pojawił się jakiś konflikt sprzętowy lub problem z samą instalacją gry. Spróbuj wykonać te kroki:
1. **Reinstalacja gry:** Odinstaluj grę, a następnie zainstaluj ją ponownie.
2. **Sprawdzenie integralności plików gry:** Jeśli używasz platformy takiej jak Steam, możesz zweryfikować integralność plików gry w ustawieniach gry.

### Sprawdzenie temperatur i wydajności sprzętu
1. **Monitorowanie temperatur:** Sprawdź, czy temperatura procesora i karty graficznej nie jest zbyt wysoka podczas grania. Możesz użyć do tego programów takich jak HWMonitor czy MSI Afterburner.
2. **Benchmark sprzętu:** Przeprowadź testy wydajności (benchmarki) dla swojego sprzętu, aby upewnić się, że działa prawidłowo na innych grach lub aplikacjach.

Mam nadzieję, że te sugestie pomogą w rozwiązaniu problemów z wydajnością gry. Jeśli sytuacja się nie poprawi, zalecam również skonsultowanie się ze wsparciem technicznym producenta gry.

Pozdrawiam!
 
Back
Do góry