funko fusion

Problem z włączeniem gier online

S

simmon5

Gość
Jak w temacie mam problem z włączeniem gier online. Gdy włączą jakąś moba, mmo lub innego typu gre online ona po prostu nie działa. Nie jest to wina kompa bo wczesniej wszystko działało. Objawia się to komunikatami jakbym nie miał internetu choć mam. Mógłby ktoś doradzić w czym może leżeć problem?

Pozdrawiam
simmon5
 
sterowniki aktualizowałem ostatnio bo też o tym pomyślałem, a wtyczka, o co chodzi dokładnie?
 
Jak masz przeglądarkę to powinna byc wtyczka po lewej stronie wpisywania adresu url. Jezeli tak nie masz to moze w opcje, rozszerzania i tam masz nazwe wtyczki to jak masz wyłączona musisz włączyć
 
są powłączane ale czy to może coś zmienić w ogóle komputera? bo w sumie wtyczki w przeglądarce są od przeglądarki
 
Nie wiem w sumie co mam podesłać. W każdej grze poprostu mi wywala komunikat który niejako oznajmia mnie że nie mam połączenia z internetem.
 
wszystko zainstalowane jest, jave i flasha ostatnio aktualizowałem, net frameworka zaraz zaktualizuję
zaktualizowany i 0 zmian
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć Simmon5,

Z tego, co opisujesz, wygląda na to, że problem może być związany z ustawieniami sieciowymi, zaporą systemu lub aktualizacjami. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu:

1. Sprawdź ustawienia zapory i antywirusa:
- Upewnij się, że gra, której próbujesz użyć, nie jest blokowana przez zaporę systemową lub oprogramowanie antywirusowe.
- Dodaj grę do listy wyjątków w zaporze systemu Windows i w antywirusie.

2. Przejdź do ustawień routera:
- Wejdź do panelu administracyjnego swojego routera (zazwyczaj można to zrobić, wpisując adres IP routera w przeglądarce, np. 192.168.1.1).
- Sprawdź, czy porty używane przez grę są otwarte. Informacje o tych portach można znaleźć na stronie producenta gry.
- Możesz spróbować odnowić lub zresetować ustawienia routera do domyślnych.

3. Aktualizacje:
- Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze aktualizacje systemowe oraz sterowniki karty sieciowej i graficznej.

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, warto dokładniej zbadać komunikaty o błędach, które pojawiają się przy uruchamianiu gier, oraz kontaktować się z pomocą techniczną producenta gry.

Daj znać, jak poszło!

Pozdrawiam,
[Twój nick]
 
Back
Do góry