funko fusion

Problem Problem z wiedźminem 3

Status
Zamknięty.
Witam.

Otóż mam problem z Wieśkiem a mianowicie po jakimś czasie jak gram monitor traci sygnał z kartą przez co mam czarny ekran (gra działa dalej)

po kliknięciu raz guzika do włączenia kompa ekran pojawia się i tak mam co jakiś czas. Ktoś wie czego może być przyczyna lub jak to naprawić?



Dodatkowe inf.

Kiedyś jak podkręciłem kartę przez XTREME GAMING ENGINE to tak samo mi się działo w lolu i innych grach ale po czym cofnąłem do starych ustawień to problem zniknął aż do czasu kiedy zainstalowałem wiecha(jak na razie tylko z wiechem mam ten problem).



Specyfikacje pc:

płyta główna = gigabyte ga -h110M-S2H
Procek = i5-6500 3.2ghz - 3.6ghz
karta = Gigabyte gtx 1060 6 gb ddr5
ramy = 1x 8gb hyperx ddr4 2133
zasilacz = be quiet power b8 550w
obudowa = zalman z11 plus
adapter pc > monitor = art display port
 
Na 100% od pc guzik klikam. Korzystam z przejściówki ponieważ w monitorze mam wejście vga a w karcie nie mam tego wejścia więc muszę korzystać z przejściówki do czasu aż nie kupię nowego monitora.
 
To nie ma sensu. Gdybyś wcisnął przycisk zasilania na PC, komputer by się zwyczajnie wyłączył. Ewentualnie monitor mógłby się ponownie włączyć dlatego, że komputer przeszedł w stan uśpienia i w ten sposób go wybudziłeś, ale skoro sądzisz że "gra działa dalej" to ta opcja też odpada...
Ale jeśli miałbym cokolwiek za to obwinić, to równie dobrze obwiniłbym ten adapter. Zobacz, czy granie na mniejszej rozdzielczości coś zmieni. Tak jak wspomniałem, są tanie przejściówki pod DisplayPort, które mogą powodować takie dziwne problemy.
Jesteś absolutnie pewny, że twój monitor nie ma chociażby wejścia DVI (trochę dłuższe od VGA/D-Sub, białe)? Bo to trochę dziwna kombinacja, pecet na którym pewnie sobie w Wiedźmina 3 grasz na wysokich, a monitor taka tandeta...
 
Prawda dziwne to jest ale tak jak mówię po kliknięciu raz włącznika pc z przodu to ekran ponownie się pojawia :P
Monitor dość stary ma z rok xD
Co do wiecha to mogę ci nagrać filmik jak to wygląda :P
Monitor nie stety ma tylko vga, też mnie to boli :P
 
Prawda dziwne to jest ale tak jak mówię po kliknięciu raz włącznika pc z przodu to ekran ponownie się pojawia :p
Monitor dość stary ma z rok xD
Co do wiecha to mogę ci nagrać filmik jak to wygląda :p
Monitor nie stety ma tylko vga, też mnie to boli :p

Aż ciężko mi uwierzyć, że monitor kupiony w jakimś media expert czy coś w zeszłym roku nie ma wejścia DVI.
Pierwszy z brzegu monitor na sklepie internetowym za 400zł ma obydwa wejścia także nie wiem co kupiłeś przyjacielu.
 
Jeśli kupiony w MediaExpert to bym uwierzył, kto wie jakie monitory im tam zalegają w magazynach :lenny:
Ale takie monitory można nawet w sklepach internetowych znaleźć (np. https://www.morele.net/monitor-aoc-e2270swn-613588/), pewnie z tego samego powodu - bo zalegają i nikt nie bierze. W tej samej cenie są monitory o tej samej rozdzielczości i ze złączem DVI, więc z tym doborem monitora to trochę skucha, Yoyo. Żeby nie było, że teraz wybulisz stówę za przejściówkę pod DisplayPort, która nie będzie ci szwankowała :D
 
Mota filmik :P
wim jakoś lipna ale ważne że wszystko co powinno być widziane zostanie zobaczony xDD
A co do monitorów w media expert xD to dalej są takie :PP i nie tylko w media bo w innych sklepach typu rtv też widziałem z samym vga :P
 
Ciekawe jest to, w jaki sposób ten obraz zanika. Nie natychmiastowo, tylko robi przejście do czerni (tak? bo po nagraniu nie jestem w stanie powiedzieć na 100% przez podświetlenie matrycy). Zupełnie tak, jakby próbował przejść w stan uśpienia, ale wciśnięcie przycisku zasilania anuluje ten proces...
W momencie, gdy twój komputer znowu spowoduje ten zanik, uruchom "Podgląd zdarzeń" (znajdziesz go jak wyszukasz go w menu start, albo "Panel Sterowania" > "Narzędzia administracyjne" > "Podgląd zdarzeń"). W nim przejdź do "Dzienniki systemu Windows" > "System" i zobacz, czy na liście są obecne wpisy ze źródeł "Kernel-Power" albo "Power-Troubleshooter" z dokładnej godziny, o której zaniknął ci obraz (lub gdy nacisnąłeś przycisk). Jeśli tak - kliknij na te wpisy, skopiuj ich opis który pojawi ci się na dole okna, i je tutaj wklej.
Jeśli masz jakieś wątpliwości, to pisz.
 
Dobrze wszedłeś, ale nie widzę żadnych ważnych wpisów tutaj... Pozostaje sprawdzić ten adapter.
A weź jeszcze wejdź w "Control Panel" > "Hardware and Sound" > "Power Options" i zmień "Turn off the display" na "Never", to samo z "Put the computer to sleep". Tak z ciekawości.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry