funko fusion

Problem z pingiem

Witam

Od jakiegoś kwietnia mam powiększony ping. Wcześniej było tak na poziomie 30-40 teraz jest od 100-150 a czasem skacze do 600. Mam internet z Orange (wcześniej tp). 6 Mega nie robi problemu, lecz ping przeraża. Gram w gry, w których nie trzeba mieć małego pingu, ale np. w Lola nie pogram bo tam to nawet cenna jest ćwierć sekundy, aby nie zginąć.

Byłem w Orange, ale mówili, że to nie ich wina, że to wina mojego łącza (nie wiem jak, jak wcześniej było dobrze), ogólnie to mnie ZLALI.

Czy są jakieś sposoby na zmniejszenie pingu?
 
Przez 2/3 miesiące można wiele. Przeskanuj komputer anty-wirem niekoniecznie jednym. I programami wykrywającymi złośliwe oprogramowanie.
 
mówili, że to nie ich wina, że to wina mojego łącza

Wlasnie lacze jest ich :) najlepiej zadzwonic do nich i pogrozic ze nie przedluzysz umowy. Ping na poziomie 600 jest malo spotykany nawet jesli masz jakies nieporzadane oprogramowanie, zacznij od hard resetu routera. Sprawdz jaki ping pokazuje Ci speed test, bo jezeli na speedtescie masz maly a w grach duzy to mozliwe ze masz cos z NAT zle ustawione. Zacznij jednak od twardego resetu routera, speedtest.
 
No mk, chyba Cię moją klątwą zaraziłem :P. Dezydery, możesz trochę przybliżyć co tym CClenarem trzeba zrobić?
 
Witam

Rozumiem, że problem z pingiem może być frustrujący, zwłaszcza podczas grania w gry online. Oto kilka rzeczy, które możesz spróbować, aby zmniejszyć ping:

1. **Restartowanie routera/modemu**:
Czasem prosty restart urządzenia może pomóc rozwiązać tymczasowe problemy z łącznością.

2. **Optymalizacja sieci domowej**:
Zadbaj o to, aby inne urządzenia w domu nie obciążały nadmiernie łącza. Możesz np. wyłączyć streaming wideo lub duże pobieranie plików na innych urządzeniach podczas grania.

3. **Zmiana trybu połączenia**:
Jeśli korzystasz z Wi-Fi, spróbuj podłączyć komputer bezpośrednio do routera za pomocą kabla Ethernet. Połączenie kablowe może być bardziej stabilne i ma mniejsze opóźnienia.

Jeśli te kroki nie pomogą, możesz jeszcze sprawdzić za pomocą komendy **tracert** (traceroute) do serwera gry, aby zobaczyć, gdzie dokładnie występuje opóźnienie. Wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz wiersz poleceń (cmd) na komputerze.
2. Wpisz komendę: tracert adres_serwera_gry, gdzie adres_serwera_gry zostanie zastąpiony konkretnym adresem IP lub domeną serwera.

Jeśli zauważysz, że duże opóźnienia pojawiają się na którymkolwiek etapie trasy, zanotuj te dane i ponownie skontaktuj się z dostawcą internetu, prezentując wyniki traceroute jako dowód na problemy z łącznością.

Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało pytaj!
 
Back
Do góry