funko fusion

Problem z nowszymi grami - zawieszają.

  • Thread starter Thread starter serser52
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
S

serser52

Gość
Witam, mam taki oto problem: nowe gry po prostu mi nie działają - mogę je włączyć, bez problemu ustawiam najlepszą możliwą grafikę, ale czego bym nie robił każda z w miarę nowszych gier po chwili (dla każdej gry jest inaczej, np. dla cod mw 3 jakieś 20 min, dla heroes 6 około 2 min, dla skyrima z 10 minut, a dla tdu (tak. Tego z 2006) może 30 sekund) zawiesza się i nie da się zrobić niczego oprócz resetu.
Mój komp:
win 7 x64
proc: quad core amd phenom II X4 Black Edition 965, 800MHz(17x47)
RAM: 2x2GB
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4800 series (1024mb)
Karta dźwiękowa: ATI Radeon HDMI ATI RV770 HD audio controller Creative SB X-FI XtremeGamer sound card

Temperatury:
Płyta główna : 56C
procesor 81C
procesor nr 1, 2, 3, 4 60C
Aux 55C
Samsung HD103UJ 47C

Wentylatory: Procesor 6429RPM



Właściwie to te liczby i tak dalej nic mi nie mówią, więc piszcie proszę, jeśli czegoś brakuje.

Mam nadzieję, że kiedyś sobie jezcze pogram w diablo 3, albo coś w tym syulu ;p Z góry dzięki
 
Na 99% komputer to gotowiec z allegro.

Żebym był pewny na 100% podaj zasilacz (marka model i ile W)...

Nie podobają mi się temperatury też.

Sterowniki najnowsze do grafiki zainstalowane ? Nie zaszkodziło by przeczyścić OS'u CCleanerem, sprawdzić pamięć memtestem oraz zapuścić defragmentację dysku.
 
Komputer był składany przez wujka, nie gotowiec z allegro. Nie znam się na zasilaczach, a było na nim napisane mnóstwo rzeczy, więc jeśli będzie czegoś brakować, pisz: Be quiet! pure power 530W. Modell No.: BQT L7-530W.
Sterowniki zainstalowane, ccleanerem czyszczę co jakiś czas, zdefragmentowałem dysk i zrobiłem mem test, tylko nie wiem czy wystarczająco długo - było napisane, żeby robić go minimum 20 minut, robiłem przez trochę ponad pół godziny; nie wskazał żadnych błędów.

Problem nadal występuje.
 
80 STOPNI WTF !!!

Niedługo procek Ci się usmaży.

temperatury dla procesorów zakłada się ogólnie nie powinnny przekraczac 70 stopni.

Dla tej serii procesorów temperatura nie powinna przkeraczać 62 stopni



Kod:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20965%20Black%20Edition%20-%20HDZ965FBK4DGM%20(HDZ965FBGMBOX).html

Zacznij od przeczyszczenia dokładnie całej obudowy z kurzu itd, nastepnie zdemontuj procesor i posmaruj go pastą termoprzewodzącą. Zedrzyj resztki starej i nałóż nową bardzo cienko.

Wtedy sprawdź temperatury jeszcze raz, najlepiej programem Speed Fan, wrzuć screena z niego.

Kręciłeś procka? Masz wentylatory jakiekolwiek w obudowie ( szczególnie z tyłu, wywiewający ciepłe powietrze z wnętrza obudowy? Koniecznie zapewne będzie także wymiana chłodzenia na procku. Nie są to duże pieniądze a te domyślne są bardzo słabe

Jeśli chodzi o zasilacz jest ok.
 
Komp jest czysty, co jakiś czas go czyszczę sprężonym powietrzem. A co do całej reszty... Nie mam pojęcia o co chodzi ani jak to wszystko robić. Tak czy inaczej, czy temperatura może być przyczyną tego problemu? Bo nawet jeżeli w nowych grach ustawię grafikę na najgorszą jaką się da, zawieszają się równie szybko co gdy grafika jest najlepsza. A gdyby to zależało od przegrzewania się, to chyba byłaby różnica.
 
Uroki lata, komp się smaży. Zmień w biosie napiecie dla procesora, rozkręć obudowę i dmuchaj na płytę główną pokojowym wentylatorem. Powinno pomóc.
 
serser52 napisał:
Komp jest czysty, co jakiś czas go czyszczę sprężonym powietrzem. A co do całej reszty... Nie mam pojęcia o co chodzi ani jak to wszystko robić. Tak czy inaczej, czy temperatura może być przyczyną tego problemu? Bo nawet jeżeli w nowych grach ustawię grafikę na najgorszą jaką się da, zawieszają się równie szybko co gdy grafika jest najlepsza. A gdyby to zależało od przegrzewania się, to chyba byłaby różnica.

cos mi temat umknal. Napisałem Ci że temperatura jest problemem.... komputer już prawdopodobnie ma za wysokie temperatury jak nic z nim nie robisz...

pasta termoprzewodzaca pod procesor i wrzuc screeny z temperaturami
 
Cześć!

Wygląda na to, że masz całkiem przyzwoity sprzęt, ale problemy, które opisujesz, mogą wynikać z kilku różnych czynników. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc rozwiązać problem:

**1. Przegrzewanie się komputera**
Patrząc na podane przez Ciebie temperatury, Twój procesor wydaje się być przegrzany. 81°C to bardzo dużo dla CPU. Warto byłoby:
- Sprawdzić, czy wentylatory i układ chłodzenia działają poprawnie.
- Wyczyścić wnętrze komputera z kurzu, zwłaszcza na chłodzeniu procesora.
- Nałożyć nową pastę termoprzewodzącą między procesorem a radiatorem.

**2. Stabilność systemu**
Sprawdź, czy Twój system operacyjny i wszystkie sterowniki są zaktualizowane. Przestarzałe sterowniki mogą powodować zawieszanie się gier.
- Wejdź na strony producentów (np. AMD dla karty graficznej i procesora) i pobierz najnowsze sterowniki.

**3. Testowanie sprzętu**
Twój RAM może być potencjalnym źródłem problemów. Przeprowadź diagnostykę pamięci RAM.
- Możesz to zrobić za pomocą narzędzia Windows Memory Diagnostic lub programu MemTest86.

**4. Sprawdzenie zasilania**
Zasilacz może być odpowiedzialny za problemy, zwłaszcza jeśli nie dostarcza odpowiedniej mocy lub jest uszkodzony.
- Upewnij się, że Twój zasilacz ma odpowiednią moc wyjściową i sprawdź, czy nie ma problemów z napięciami.

**5. Aktualizacja systemu operacyjnego i gier**
Upewnij się, że zarówno system operacyjny (Windows 7) jak i same gry są zaktualizowane do najnowszych wersji. Producent gry często wydaje patche i poprawki, które mogą rozwiązywać problemy związane z kompatybilnością i stabilnością.

Kompleksowe przetestowanie tych kilku aspektów pomoże zidentyfikować i potencjalnie rozwiązać problem z zawieszaniem się gier. Gdybyś potrzebował dalszej pomocy, zawsze możesz opisać wyniki napotkanych problemów.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci rozwiązać problem i będziesz mógł cieszyć się grą bez przeszkód!
 
Back
Do góry