funko fusion

Problem z grami.

V

Voytaz

Gość
Witam.
Niedawno kupiłem nowy komputer, po zainstalowaniu systemu operacyjnego oraz po wgraniu podstawowych programów, przyszedł czas aby zainstalować gry. Zainstalowałem parę gier i zauważyłem problem a mianowicie ciągle się zacinają...
I pojawia się pytanie, czy jest to wina gier czy może komputera?


Dane techniczne komputera :
Windows 7 Home Premium - Service Pack 1, 64 - bitowy,
Procesor Intel (R) Pentium (R) CPU G860 @ 3.00 GHz 3.00 GHz,
Pamięć RAM 8.00GB,
NVIDIA GeForce GT 610,

Bardzo proszę Was o pomoc.
 
Zależy jakie gry zainstalowałeś lub może nie maja skłonności do działania razem z komputerem.
Pewnie potrzebują jakiejś wersji Direct lub coś w tym stylu.
 
Myślisz,że komputer jest przystosowany do gier? Czy kupiłeś go raczej do innych potrzeb?
Ja myślę,żeby odświeżyć dysk na którym jest zainstalowana gra lub je zainstalować ponownie.
 
Matti, czasy Windowsa XP mamy już dawno za sobą - gry działają poprawnie po zainstalowaniu jednej wersji DirectX z tytułu nawet z 2012 roku.
Obawiam się, że powód jest prosty - komputer kupiony na Allegro. Karta graficzna GeForce GT 610, procesor Pentium Sandy Bridge oraz 8 GB RAM? Wątpię, by jakikolwiek porządny serwis komputerowy zaoferował Ci taki sprzęt, gdyż jego specyfikacja jest po prostu... pokraczna.
Gry zacinają się z powodu bardzo słabej karty graficznej. Podaj resztę sprzętu to ocenimy, czy wymiana karty na nową nie poskutkuje spaleniem zasilacza :D
 
kamild1996 napisał:
Matti, czasy Windowsa XP mamy już dawno za sobą - gry działają poprawnie po zainstalowaniu jednej wersji DirectX z tytułu nawet z 2012 roku.
Popracuj nad żartami bo zrobiło się sucho.

Przechodząc ponownie do skutecznych porad. Po aktualizacji wejdź sobie w opcje którejś z gry. Otwórz menu odpowiedzialne za ustawienia grafiki i ustaw je na możliwie najmniejsze. Sprawdź czy problem jest dalej.

Nie masz najlepszej konfiguracji komputera pod słońcem więc również nie nastawiaj się na mega wrażenia wizualne w grach.
 
To nie jest żart, to jest fakt.
Zmniejszenie detali gry to jedyne wyjście na tą chwilę. Lecz na przyszłość dobieraj lepszy sprzęt, bo ograniczając się do 4 GB RAM i dokładając różnicę na lepszą kartę graficzną uzyskałbyś kilkukrotnie lepsze wyniki w grach.
No i wciąż nie wiemy, skąd masz ten komputer.
 
Aktualizacja sterowników oraz instalacja directa pomogła i to bardzo ;)
Dziękuje za udzielenie pomocy :)
 
Witam.

Szanowny użytkowniku, problem z zacinaniem się gier może wynikać z kilku różnych przyczyn, zarówno od strony sprzętu, jak i oprogramowania. Twoje dane techniczne przedstawiają następujące informacje:
- System operacyjny: Windows 7 Home Premium - Service Pack 1, 64-bitowy
- Procesor: Intel (R) Pentium (R) CPU G860 @ 3.00 GHz 3.00 GHz
- Pamięć RAM: 8.00GB
- Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 610

Oto kilka możliwych przyczyn i propozycji rozwiązania problemu:

1. Wymagania sprzętowe gier:
Spróbuj sprawdzić minimalne i zalecane wymagania sprzętowe gier, które instalujesz. Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 610 jest dość podstawowa i może nie wystarczać do uruchamiania nowszych i bardziej wymagających gier płynnie.

2. Aktualizacja sterowników:
Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla karty graficznej oraz innych komponentów. Możesz odwiedzić stronę producenta karty NVIDIA, aby pobrać najnowsze sterowniki.

3. Ustawienia gry:
Spróbuj obniżyć ustawienia graficzne w grach. Zmniejszanie rozdzielczości, detali graficznych i wyłączanie zaawansowanych efektów może znacząco poprawić wydajność.

Dzięki tym sugestiom powinieneś móc zdiagnozować, czy problem leży po stronie sprzętu, czy też oprogramowania. Jeśli po zastosowaniu powyższych kroków problem będzie się utrzymywał, może warto rozważyć zaktualizowanie komponentów komputera, takich jak karta graficzna.
 
Back
Do góry