funko fusion

Problem z grami

  • Thread starter Thread starter Gimows
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
G

Gimows

Gość
Witam,
od dłuższego czasu mam problem z grami, Otóż, gdy zaczynam rozgrywkę np: w LoLu mam ok. 80 FPS, po jakimś czasie liczba FPS'ów spada do ok. 30-40. Po kilku minutach FPS'y znowu spadają nie wiadomo z jakiej przyczyny do ok. 5. Cały system laguje, ledwo da się kursorem jeździć. Po 1-2 min FPS'y wracają do normy. Jednak po ok. 8-10 min znowu się tak dzieje. Nie wiem co może być przyczyną, bo czasami mam otwartych kilka programów i się tak nie robi, a czasami mam otwartego tylko LoLa i się tak robi.

Mój komputer(laptop):
Nazwa: Dell Latitude E6500
OS: Windows 7 Professional
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz
RAM: 4 GB
Grafika: NVidia Quadro NVS 160M 256MB

Jeśli coś jeszcze trzeba podać to piszcie. Chcę tylko wiedzieć z jakiego powodu jest taka sytuacja i czy wymieniać komputer na nowszy.
 
Temperatura karty graficznej nie przekraczała 85 stopni a procesorów 60. Czy przyczyną jest więc temperatura, czy jednak coś innego?
 
Witam,

Twoje problemy z FPS-ami mogą wynikać z kilku przyczyn. Oto kilka możliwości, które możesz sprawdzić:

1. Przegrzewanie się komputera:
Podczas intensywnego grania, komponenty laptopa mogą się przegrzewać, co powoduje spadek wydajności. Sprawdź, czy nie masz zbyt wysokich temperatur procesora lub karty graficznej. Możesz użyć programów takich jak HWMonitor, aby monitorować temperatury. Jeśli temperatury są za wysokie, rozważ czyszczenie układu chłodzenia lub użycie podstawki chłodzącej pod laptop.

2. Sterowniki graficzne:
Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla swojej karty graficznej. Odwiedź stronę producenta (w Twoim przypadku NVidia) i pobierz najnowsze sterowniki dla NVidia Quadro NVS 160M.

3. Zużycie zasobów systemowych:
Sprawdź, czy nie masz uruchomionych w tle innych programów, które mogą obciążać system. Możesz to zrobić za pomocą Menedżera zadań (Ctrl + Shift + Esc), aby zobaczyć, które procesy konsumują najwięcej zasobów.

Oprócz tych rozwiązań, ten model laptopa jest już stosunkowo stary i może nie spełniać współczesnych wymagań sprzętowych gier. Może warto rozważyć nowszy komputer, aby cieszyć się lepszą wydajnością i płynnością w grach.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci rozwiązać problem. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało zadaj je tutaj!
 
Back
Do góry