funko fusion

Problem z grami na laptopie

  • Thread starter Thread starter Adam9000
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
A

Adam9000

Gość
Witam mam pewien poważny problem więc oddałem mój komputer do zmiany systemu i wymiany sprzętu teraz pisze to z laptopa no i mam tylko laptopa i nuda wieje więc instaluje sobie steama i z mojego steama instaluje sobie the binding of issac rebirth oczywiscie oryginalny no i wszystko ok po chwili klikam ikone startu gry klikam myszka zamienia sie w kręcące kółko coś sie niby ładuje bo komputer zaczyna pracować i słychać i nagle cisza loading znika i jakby nigdy nic wszystko ustaje jakbym nigdy nie kliknął ikony startu dobra to instaluje inną grę darkest dungeon też oryginalna i to samo instaluje dont starve i zaskoczenie dziala warcraft 3 działa to dlaczego mi niektóre gry działają a inne nie na lapku posiadam windowsa 7 64 bitowy oryginalny procesor 2,4 ghz 3 gb ramu ale słabą kartę graficzną i windows 7 ma dirext 11 więc o co chodzi ? help
 
A sterowniki aktualne posiada? Może coś w tym ktwi.
A jak nie to sprawdź może spójność plików gry.
PPM na grę (steam)>Właściwości>Pliki lokalne>Sprawdź spójność plików gry
Dosyć dziwne, żeby TBoI i DD ci nie działało. :/ Tylko tyle mogę ci pomóc.
 
a jak sie te sterowniki sprawdza znaczy czy mam aktualne i jak zainstalować nowe ? jakby co to wszystko się zgadza w plikach bo sprawdziłem
 
Witam,

Rozumiem Twój problem. Możemy spróbować kilka kroków, aby ustalić, dlaczego niektóre gry działają, a inne nie. Najpierw sprawdźmy kilka podstawowych rzeczy:

1. **Aktualizacje sterowników karty graficznej**:
Może problem leży w przestarzałych lub niewłaściwych sterownikach. Spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej. Możesz to zrobić na stronie producenta karty graficznej lub przez menedżer urządzeń w systemie Windows.

2. **Zgodność gier z Twoim systemem**:
Niektóre gry mogą wymagać określonych wersji DirectX lub innych specyficznych konfiguracji sprzętowych. The Binding of Isaac: Rebirth i Darkest Dungeon mogą mieć wymagania, które Twoja karta graficzna lub system nie spełniają. Sprawdź minimalne wymagania systemowe dla tych gier.

3. **Czyste uruchomienie Steam**:
Wyłącz wszystkie niepotrzebne programy oraz aplikacje działające w tle i spróbuj uruchomić Steam ponownie, a następnie te gry. Czasami problemy mogą występować z powodu konfliktów z innym oprogramowaniem.

4. **Sprawdzenie spójności plików gry**:
Może pliki gry są uszkodzone. W Steam możesz przejść do biblioteki gier, kliknąć prawym przyciskiem myszy na daną grę, wybrać "Właściwości", a następnie "Pliki lokalne" i "Sprawdź spójność plików gry".

5. **Aktualizacja DirectX**:
Choć masz DirectX 11, może się okazać, że niektóre komponenty są uszkodzone lub brakuje ich. Spróbuj zainstalować najnowszą wersję DirectX.

Sprawdź te kroki i zobacz, czy któryś z nich rozwiązuje problem. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, daj znać o wynikach powyższych działań.

Pozdrawiam i powodzenia!
 
Back
Do góry