funko fusion

Problem z Fallout 3

  • Thread starter Thread starter maks0033
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
M

maks0033

Gość
Witam mam problem z grą fallout 3 (orginałka) zainstalowalem wszystko smiga. Komp mam lepszy niz rekomendwany do tej gry wiec to nie wina sprzetu. Podejrzewam ze sterownika. Gdy klikam Nowa gra (New Game) to wywala do pulpitu i pisze ,,Fallout 3 przestał działac,,. Prosze o pomoc
 
Grę trzeba uruchomić przy minimalnej liczbie uruchomionych procesów wyłączyć wszystko anti virusa itd
 
Podobno ten mod pomaga rozwiązać problem: http://www.nexusmods.com/fallout3/mods/17209

Ewentualnie możesz wypróbować to, ale może to nieco ograniczyć wydajność:
https://steamcommunity.com/app/22370/discussions/0/828940421772070703/?l=polish napisał:
Open up the fallout.ini file in: My Documents\My Games\Fallout3
Find the line:

bUseThreadedAI=0

change it to:

bUseThreadedAI=1

Add another line after it and insert:

iNumHWThreads=2

This will limit the game to 2 cores and prevent the engine bug from causing the game to freeze.

*If the game still crashes write this iNumHWThreads=1
 
Też miałem taki problem i jak zmieniłem w właściwościach wersję systemu, na który ma to działać na np. XP, albo Viste to lekko pomogło.
 
Witam,

Rozumiem, że masz problem z uruchomieniem gry Fallout 3. Postaram się pomóc najlepiej, jak potrafię.

Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem:

1. Aktualizacja sterowników karty graficznej:
Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej. Możesz je pobrać ze strony producenta Twojej karty graficznej (np. NVIDIA, AMD).

2. Zgodność z systemem operacyjnym:
Fallout 3 jest starszą grą, więc mogą wystąpić problemy z uruchomieniem na nowszych systemach operacyjnych. Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności. Można to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy na skrócie do gry, wybierając "Właściwości", a następnie zakładkę "Zgodność". Wybierz opcję "Uruchom ten program w trybie zgodności z" i wybierz starszą wersję systemu operacyjnego (np. Windows XP (Service Pack 3)).

Mam nadzieję, że te działania pomogą Ci rozwiązać problem. Jeśli problem nadal występuje, daj mi znać, a spróbuję znaleźć inne rozwiązanie.
 
Back
Do góry