funko fusion

Problem Problem z dźwiękiem i spadkami fps w GTA V

Witam, mam problem odnośnie gta v gra jakiś rok temu chodziła bezproblemowo na ustawieniach wysokich miałem ponad 60fps i żadnych zacięć natomiast teraz gra na tych jak i niższych ustawieniach ma problemy tzn. jak robiłem benchmark to było wszystko ok stałe 60-90 klatek na sekundę ,na single player tak samo dopóki nie przeszedłem na online po 10 czasami 30 minutach gry odczuwałem spadki fps zwłaszcza gdy jechałem samochodem i uderzyłem w jakiś obiekt to gra się na chwile zamrażała ,a dźwięk z słuchawek był taki nie naturalny jakby jakieś spięcie było tak samo w przypadku jak wchodziłem np. do sklepu z amunicją gra się na chwilkę przycięła i był ten dźwięk spięcia. Jest to bardzo dziwne próbowałem dzisiaj zrobić reinstall gry lecz niestety nic to nie dało.Specyfikacje mojego laptopa:

Dell inspiron 7559

  • Procesor: Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
  • Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • Dysk: Express Cache 8 GB, 1000 GB SATA 5400 obr.,
  • Grafika: + Intel HD Graphics 530, NVIDIA GeForce GTX 960M
  • słuchawki: Razer Kraken 7.1 Chroma
Dodam ,że wcześniej grałem na tym samym sprzęcie i gra chodziła idealnie lecz teraz online jest niegrywalne z powodu tych lagów...
 
Cześć! Problemy z wydajnością mogą wynikać z wielu czynników, a zwłaszcza że wcześniej wszystko działało poprawnie, warto rozważyć kilka możliwości. Spróbujmy kilka rozwiązań:

1. Sterowniki i aktualizacje
Sprawdź, czy masz najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 960M. Często problemy wydajnościowe mogą wynikać z przestarzałych sterowników. Zaleca się również sprawdzenie, czy system operacyjny i gra są zaktualizowane.

2. Optymalizacja systemu
- Upewnij się, że nie masz uruchomionych zbędnych programów w tle, które mogą obciążać pamięć RAM i procesor.
- Sprawdź, czy w tle nie działają żadne procesy, które mogłyby obciążać dysk twardy. Może to być szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że masz dysk SATA 5400 obr./min, który jest wolniejszy od dysków SSD.

3. Czyszczenie systemu
- Warto zaktualizować lub przeskanować komputer programem antywirusowym, aby upewnić się, że nie masz żadnych infekcji, które mogą wpływać na wydajność.
- Możesz również przeprowadzić czyszczenie systemu z plików tymczasowych i niepotrzebnych danych za pomocą programów takich jak CCleaner.

4. Ustawienia gry
- Spróbuj obniżyć niektóre ustawienia graficzne, aby zobaczyć, czy to pomoże. Nawet jeśli benchmark pokazuje dobre wyniki, rzeczywista gra może być bardziej wymagająca, zwłaszcza w trybie online.
- Wyłącz VSync i sprawdź różnicę w płynności gry. Czasami zsynchronizowanie klatek na sekundę może powodować zacięcia.

5. Problemy z dźwiękiem
- Skoro dźwięk „spięcia” pojawia się również w momencie spadków FPS, możesz spróbować zaktualizować sterowniki do swoich słuchawek Razer Kraken 7.1 Chroma.
- Sprawdź ustawienia dźwięku w grze oraz w systemie Windows. Czasami zmiana parametrów dźwięku na niższą rozdzielczość lub wyłączenie efektów dźwiękowych 7.1 może pomóc.

Jeśli te kroki nie przyniosą poprawy, warto również sprawdzić, czy problem nie jest związany z temperaturami komponentów laptopa. Przegrzewający się sprzęt może również prowadzić do spadków wydajności.

Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne. Daj znać, jak poszło!
 
Back
Do góry