funko fusion

Strategie problem z bitwą o śródziemie

  • Thread starter Thread starter luki_134
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
L

luki_134

Gość
hej mordeczki : **
zakupiłem ostatnio nowego lapka wszystko śmiga bez zarzutów z wyjątkiem jednego dziwnego incydentu.
Mianowicie instaluje BOŚ oraz dodatek kończę instalacje pojawiają się skróty na pulpicie chce odpalić grę po paru sekundach wyskakuje mi komunikat, że trzeba włożyć płytę mimo iż ona znajduje się w środku ; / dzieje się tak ze zwykłą bitwą oraz z królem nazgóli.
Płytki są orginalne, parametry kompa BARDZO ok :) mam windowsa 8 myślałem że to wina nowego systemu ale zmieniam zgodność z windowsa 8 na xp i wciąż jest to samo ;/
proszę o pomoc / podpowiedź rozkminiam to już kilka dni ale bezskutecznie
 
Sprawdź czy płytka nie jest porysowana. Upewnij się też, czy wkładasz na pewno dobrą płytkę (niektóre gry są na kilku płytkach instalacyjnych). Jeśli płyta będzie zarysowana lub brudna, przetrzyj ją delikatnie jakimś miękkim, suchym materiałem (np. rozwarstwiona chusteczka higieniczna). Jeśli to nie pomoże, sprawdź w miarę możliwości, czy na innym komputerze wszystko będzie grało. Jeśli tak - napęd prawdopodobnie uszkodzony. Jednak o tym na razie nie mówmy.
Możesz również otworzyć obudowę komputera i odpiąć na jakiś czas (5-10 min) napęd od zasilania i płyty głównej (oczywiście przy odpiętym kablu od zasilacza).
Daj znać o postępach.
 
Gra jest dosyć stara. Bywają problemy z DRMami w takich grach. Przykładowo Crashday wykłada się z podobnym problemem na systemach od Visty do 8.1 z procesorami 64 bitowymi.
Dam znać jak coś dokładniej znajdę. Jedyne co mi przychodzi na myśl teraz to wirtualna maszyna (Virtual Box) z Windowsem XP, jednak wymaga to sporej mocy komputera...
 
Systemy 64 bitowe mają ,,wbudowaną" obsługę oprogramowania 32 bitowego. Więc system teoretycznie nie powinien stwarzać problemów. Dobrym pomysłem w takich przypadkach jednak jest dopilnowanie by system był aktualny. Jeśli tryb zgodności nie pomoże, to obawiam się że z wirtualną maszyną może być również problem. Ale spróbować nie zaszkodzi. Tylko, tak jak napisał PikaKnight, trzeba liczyć się ze znacznym obciążeniem komputera.
 
Sprawdź czy płytka nie jest porysowana. Upewnij się też, czy wkładasz na pewno dobrą płytkę (niektóre gry są na kilku płytkach instalacyjnych). Jeśli płyta będzie zarysowana lub brudna, przetrzyj ją delikatnie jakimś miękkim, suchym materiałem (np. rozwarstwiona chusteczka higieniczna). Jeśli to nie pomoże, sprawdź w miarę możliwości, czy na innym komputerze wszystko będzie grało. Jeśli tak - napęd prawdopodobnie uszkodzony. Jednak o tym na razie nie mówmy.
Możesz również otworzyć obudowę komputera i odpiąć na jakiś czas (5-10 min) napęd od zasilania i płyty głównej (oczywiście przy odpiętym kablu od zasilacza).
Daj znać o postępach.
płytka jest tylko jedna, jeżeli chodzi o jej stan to faktycznie płyta od króla nazgóli trochę przeszła :) jednak próbując odpalić zwykłą BOŚ 2 występuje ten sam problem a tam płytka jest praktycznie nieużywana ;/ na starym kompie "stacjonarnym" gra śmiga bez problemu z wyjątkiem tego, że to stary komp i modele wyglądają jak na pegazusie :) z napedem jest wszystko ok sprawdzałem na innych przykładach. Za chwilę spróbuje tych bardziej skomplikowanych rozwiązań :)
 
Back
Do góry