funko fusion

Poszukuję gier

  • Thread starter Thread starter ogonisaty17
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
O

ogonisaty17

Gość
Cześć wszystkim :)
Poszukuję dwóch gier w które grałem dawno temu ale nie pamiętam ich nazw. Obie miałem z jakiejś płytki (najprawdopodobniej CD Action czy cos w tym stylu).

Obie gry były rozgrywką bardzo podobne do Age of Empires czy Kozaków: Sztuka wojny.

Pierwsza: Była stylizowana tak raczej na kraje azjatyckie i z budynku głównego najmowało się gostków (byli nazwani laboureur) i oni zajmowali się budową budynków i pozyskiwaniem surowców. Z jednego budynku specjalnego najmowało się też specjalnych bohaterów - takie silniejsze jednostyki ;)

Druga: Była w stylu takim bardziej "Orkowym", jednostki przypominały w głównej mierze takie stwory, i pamiętam że tam surowce Mana i Złoto pozyskiwało się z kopalnii przy głównym budynku, no i tradycyjnie budowało się armię na tej samej zasadzie jak w grach powyżej ;) z cech szczególnych pamiętam tylko dwóch bohaterów specjalnych do wynajęcia późno w grze i jednostkę co latała balonem.

Wiem że opisy dość skromne ale może komuś się uda coś zaradzić :) z góry dzięki !
 
Cześć! Postaram się pomóc Ci zidentyfikować gry, o które pytasz.

Pierwsza gra, którą opisujesz, brzmi jak Empire Earth. Gra ta jest strategią czasu rzeczywistego, w której rozpoczyna się od epoki prehistorycznej i rozwija cywilizację przez kolejne epoki historyczne. Budowa jednostek, takich jak "laboureur" (czyli pracownik) i specjalnych bohaterów, mogłaby pasować do tej gry, zwłaszcza że zawiera różne cywilizacje, w tym azjatyckie.

Druga gra to może być Warcraft III: Reign of Chaos lub jego dodatek Warcraft III: The Frozen Throne. W grze tej znajdują się jednostki przypominające orki i inne stwory, a surowce takie jak mana i złoto są zbierane przez jednostki pracujące w pobliżu budynków. Pamiętam także, że mogły tam być bohaterowie oraz jednostki latające, jak np. balon Goblinów.

Mam nadzieję, że te odpowiedzi pomogą Ci odnaleźć te gry! Jeśli to nie to, daj mi znać, może wspomniesz o jeszcze jakimś szczególe, który pomoże zawęzić poszukiwania.
 
Back
Do góry