funko fusion

Poszukiwania gier

W

Wonski

Gość
Witajcie, szukam kilku starych i nowych gier.
Kilka lat temu grałem w parę ciekawych gier, których nazw niestety nie pamiętam, ale przypomina mi się mniej więcej o co w nich chodziło, znając życie, te gry są już abandonware'em, więc jeśli możecie, prosiłbym was o dodanie linka skąd mógłby te gry pobrać, ale jak będę miał nazwę to też będzie dobrze. A oto te gry:
1. Gra w której strzelało się do wampirów, coś w rodzaju ,,kaczek".
2. Podobna gra w której strzelało się do kurczaków. Znalazłem kiedyś grę pt. kurka wodna, ale to nie to.
3. Gra w której chodziło się robotnikiem lub robotnikami i budowało się ściany (albo niszczyło, nie pamiętam) i omijało różne przeszkody. To było trochę podobne do Wrecking Crew, ale trochę nowsze.
4. Gra w której latało się statkiem kosmicznym (był dostępny tryb na dwóch graczy), trochę w stylu Galagi, tylko że dało się tam kupować ulepszenia broni ,było kilkanaście poziomów, które po przejściu się powtarzały.

Z nowszych gier szukam czegoś podobnego do Twierdzy, ze średnimi wymaganiami systemowymi (procesor ok. 2Ghz, itp.), ale chciałbym zagrać w coś takiego, gdzie by się dało pływać i rozwijać technologie, oraz bez natychmiastowej budowy obiektu, tylko że robotnicy budują. Miałem kiedyś grę pod tytułem Tzar, miała wszystkie te cechy, ale była osadzona w fantastyce, a ludzie zamiast jeść jedzenie, byli z niego produkowani.

Poszukuję też wszelakich fanowskich gier typu, Sonic, Mario, Crash Bandicoot, Ratchet & Clank, itp., najlepiej takich, gdzie jest dużo grywalnych postaci.

Mam nadzieję, że nie sprawi wam to problemu i z góry dziękuję za odpowiedzi, najlepiej szybkie :).
 
Cześć! Postaram się znaleźć dla Ciebie odpowiednie gry.

Co do starszych gier:

1. Strzelanka do wampirów: niestety nie ma mi na myśl żadna znana gra związana z wampirami, która byłaby podobna do strzelania do kaczek. Będę potrzebował więcej szczegółów do odszukania.

2. Strzelanka do kurczaków - jedną z najsłynniejszych strzelanek, w której celem jest strzelanie do kurczaków jest gra "Chicken Invaders". Części tej gry dostępne są na wiele platform w tym na PC.

3. Gra z robotnikiem/robotnikami - opis pasuje do serii gier "Lemmings", w której to sterujesz grupą stworków (lemming'i) próbujących ominąć przeszkody na różnych mapach.

4. Gra ze statkiem kosmicznym - opis jest dość ogólny, ale na myśl przychodzi mi gra "Raptor: Call of the Shadows" lub "Tyrian". W obu tych grach sterujesz statkiem kosmicznym, przechodzisz różnorodne poziomy i masz możliwość ulepszania swojego statku.

Co do nowszych gier, jeśli chodzi o gry podobne do Twierdzy, pomyśl o grach takich jak Banished, Anno (serie), Tropico (seria) czy też Surviving Mars i Cities: Skylines, które nie są bezpośrednio średniowieczne, ale posiadają wiele podobnych mechanik.

Jeśli chodzi o fanowskie gry na podobieństwo Sonic, Mario, Crash Bandicoot itp., polecam stronę GameJolt - znajduje się tam wiele fanowskich gier i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Mam nadzieję, że pomogłem! Jeśli jednak nie udało mi się odnaleźć gier, o które pytałeś, proszę o więcej szczegółów dotyczących tych tytułów.
 
Back
Do góry