funko fusion

Strategie Portal - niewyjaśnione wątki i postacie.

  • Thread starter Thread starter Beta94
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
B

Beta94

Gość
Witam ;)
Ostatnio mnie coś ruszyło i przeszłam jeszcze raz Portal i Portal 2.
Tym razem jednak skupiłam się lepiej na fabule i łączeniu faktów (kiedy pierwszy raz w to grałam czyli zaraz po wydaniu P2 jakoś nie zwracałam uwagi na szczegóły).
Stąd na bieżąco wpadały mi do głowy różne niejasności i pytania, postaram się je przedstawić żeby ktoś podrzucił mi jakieś swoje wersje opinie lub fakty albo wyjaśnił to i owo :)
Jeśli ktoś grał i jest ogarnięty w fabule to proszę o pomoc ;)

A więc oto kilka wątków :

1.Gdzieś czytałam że AS zostało zbudowane na głębokości około 4 km w głąb Ziemi. Jednak Chell gdy spada do najniższej cześci kompleksu to droga wydaje sie nie mieć końca. Czy fizycznie naprawdę tyle czasu by to zajęło ? To już zadanie dla tęgich głów ;)

2. Co się stało z Caroline po śmierci Cave'a Johnsona ? Chodzi mi raczej o jej ciało, nie ma żadnej informacji jak zmarła lub w jakich okolicznościach. W domysłach jest, że żyła od niego dłużej skoro później stworzyli z jej "umysłu" GLaDOS.

3. Dlaczego nie ma inf. dotyczących Borealis w samym Portal 2 ? Pomijam fakt koła ratunkowego i paru tekstów rzuconych w HL2. Przecież to musiało być wielkie "wydarzenie" - nagle znika lodołamacz z kawałkiem suchego portu (swoją drogą komu potrzebny jest lodołamacz na takiej głębokości i do jakich celów mógł być potem wykorzystywany?). Poza tym jest mowa o żelach które wycofano ze sprzedaży i przeszczepach nowych, ulepszonych organów a o tym nie ma ani słowa ?

4. Przy okazji modyfikowania ludzkiego organizmu - o co chodzi z wpadką z ludźmi-modliszkami ? Czy to był tymczasowy alarm który zażegnano czy może gdzieś na samym dnie kompleksu znajduje się w stanie np. hibernacji hala pełna ludzi-modliszek ?

5. Działające radia na takiej głębokości ? Cud techniki czy jak ? :)

6. Gdzieś kiedyś przeczytałam bądź pojawił się taki fragment w samej grze, że budowano od dna i potem zamykano kolejne poziomy wraz z rozwojem techniki (by pewnie "odciąć się nie przeszłości"). Było wspomniane, że nie można tam już dotrzeć a Chell jakoś nie miała z tym problemów, gdy spadała wraz z GLaDOS ( ziemniakiem :D ) przez tunel od windy (lub coś w tym stylu).

7. Chell przechodząc przez nieczynną cześć kompleksu natrafia na wycofane z produkcji żele - dlaczego ciągle są wytwarzane (bo mimo tylu lat ciągle jest ich ogromna ilość - stąd ten wniosek o dalszej produkcji) skoro są szkodliwe (szczególnie biały) ? Po co to komu ? Przecież badania i produkcja zostały wstrzymane przed śmiercią głównego dyrektora i przed stworzeniem GLaDOS więc nie powinna mieć tego zaprogramowanego.

8. Co z kwestią podróży w czasie ? Było o tym w jednym z pomieszczeń, gdzie głos z nagrania ostrzegał nas przed nami samymi (żeby nie patrzeć "na siebie" bo to może się źle skończyć) a poza tym znalazłam coś takiego niedaleko gdzie miał był port z Borealis:
http://cloud.steampowered.com/ugc/54289 ... 16803220E/
Z jednej strony myślę, że to jest związane ze znikaniem ludzi testujących którzy nie mogli po dobroci zostać wypuszczeni i znaleźli sposób na ucieczkę (stąd motyw tobołka na plakacie) ale jak im się to udało - nie wiem. Z drugiej zaś strony mam wrażenie, że właśnie chodzi o ludzi z przyszłości (okres P1 gdzie Chell ma podobny kombinezon a przypuszczam że dawniej takich nie noszono) i ich wpływ na ówczesne badania czyli lata między 1950 a 1980 rokiem a tobołek to jedynie przenośnia "wędrujących" ludzi w czasie.

9. Ostatnie pytanie i chyba najważniejsze - dlaczego badając dawny kompleks nie ma sali w której byłby dostępny Portal Gun z tamtych czasów ? Jest praktycznie wszystko prócz tego a bez tego urządzenia nie ma szans na przejście kolejnych etapów. W P1 była sala gdzie trzeba było dostać się do Portal Guna w pełni zmodyfikowanego zaś tutaj nie ma nic, nawet w nagraniach nie ma nic uwzględnione. A są przecież reklamy na ścianie z rysunkiem jak on wyglądał zaś w samej grze nie ma nawet sali gdzie mógł być jego prototyp. To jest dziwne.


Na razie tyle. Wybaczcie za ogrom tekstu ale nie mogłam się powstrzymać :)
Po prostu lubię gry z fragmentami tajemniczości a ta fabuła wręcz się prosi o zagłębiane się w niej :D
To tylko 1/3 moich domysłów i pytań, resztę postaram się przedstawić w najbliższym czasie.
Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc w rozwiązywaniu tych zagadek :)
 
Back
Do góry