funko fusion

Strzelanki Poradnik Team Fortress 2 by SheIsMySensei.

  • Thread starter Thread starter Czekoladovvy
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
C

Czekoladovvy

Gość
Opis craftu,klas,taktyk,wybranych itemów itd.

teamfortress2i.jpg


Więc tak jak pisałem Cypisowi,postanowiłem zrobic taki drobny poradnik TF 2,bardziej przyda się zaczynajacym niż zaawansowanym ale jest.

Kilka słów o ogólnej rozgrywce

Tak jak każda mi znana gra online w tej też najważniejsza jest gra zespołowa (team play). Nic samemu się nie zrobi,dopiero w połączeniu z innymi członkami drużyny można sobie poradzic.


Opis klas oraz porady ich dotyczące:
300pxscout.png


1.
Scout:
Typ:Ofensywa
Najlepszy do:Szybkiego przejmowania
Zdrowie 125 / 185(nadleczony przez medyka)
110 / 165 z Piaskunem (j/w)
150 / 225 z zestawem Dostawa Specjalna (j/w)
Prędkość:133%

Zalety:
-największa prędkośc w grze
-2 razy szybsze przechwycanie punktów/pchanie wagonu
-podwójny skok( z Atomizerem potrójny)
-bardzo duże obrażenia ale z bliskiej odległości
-możliwośc ogłuszenia oraz z większej odległości unieruchomienie przeciwnika za pomocą Piaskuna

Wady:
-przez hp jakie posiada jest łatwy do zabicia (jednym słowem "papier"-łatwy do poskładania)

Taktyka:

Skaut mimo,że ma mało hp to używając umiejętności podwojnego skoku,zmiany kierunku w trakcie oraz prędkości może nieźle nabroic w szeregach wroga
oraz dzięki nim zwycięstwo może byc bardzo szybkie. Nie jest klasą,która może długo przebywac za liniami wroga bo długo nie pociągnie. Nie należy równiesz biec prosto na przeciwników,a jeżeli ktoś będzie miał taki kaprys to chociaż niech biegnie zygzakiem,podskakuje by stac się słabszym celem do trafienia/zabicia.

Jego taktyką jest atakowanie z zaskoczenia oraz wycofanie się. Drużyna która chce szybko wygrac wysyła 1-2 scoutów,którzy omijają ogień wroga oraz wykorzystując zamieszanie zdobywają punkty kontrolne.
Ciężej jest z wagonami ponieważ od razu kilku wrógów podleci i zacznie strzelac,dlatego scouci powinni przesunąc go trochę i się wycofac,a po chwili wrócic i tak do wygranej.

Najlepiej jest atakowac przeciwników od tyłu np. zeskoczyc z jakiegoś budynku za ich plecami i wykończyc ich zanim oni zorientują się że ktoś sieka ich po plecach (Soldier,Demoman,Medyk lecą na 2 strzały z Dubeltówki : Gruby na 3 strzały : Spy,Snajper,Scout na 1 strzał).
Oczywiście mówię tu o atakach z bliskiej odległości.

Wartościowe bronie:

Według mnie najlepszą bronią jest Buzownik,nie dośc,że szybko strzela to jest podczas biegu ładują się minikryty,które znacznie podwyższają obrażenia.
Dla graczy,którzy nie posiadają owej broni polecam Dubeltówke,nie ma żadnych dodatkowych zalet,
ale ma 6 pocisków (Buzownik 2 pociski) i można tą bronią ładnie pograc (też na nerwach graczy przeciwnej drużyny).

Wstrzymywacz jest też dobry tylko ciężej nim trafic (posiada 4 pociski,lecz za każdym strzałem z czterech luf wylatuje śrut). Swoimi obrażeniami(mimo wyglądu) zaliczamy ją do obuchów i właśnie w tym slocie możemy ją aktywowac.
Nie polecam dla początkujących graczy.
Zwykły pistolet wystarczy w zupełności,ale jak ktoś chce zadawac więcej obrażeń wzamian za -60% amunicji w magazynku to nie widzę przeszkód,żeby wybrac pistolet Skrzydłowy.

Dobry przedmiotem na wejście na tyły wroga lub dobicie przeciwniką,który ucieka jest Bonk! Atomowy Kop! np.wrogi scout ucieka i ma 30hp,a jest wokół nas rzeźnia to łykamy Bonk'a!,bierzemy Buzownik lub Dubeltówkę (osobiście wolę Buzownik) i lecimy na niego,ale musimy pamietac by nie wpaśc w działka lub pięciu wrogów bo Kop też kiedyś musi się skończyc (jeżeli już takie coś sie stało to zaprezstajemy pościgu i czym prędzej wracamy do naszych. Tylko proszę! nie róbcie błedu i nie wracajcie przez teren gdzie jest walka bo znam takich zawodników (raczej bocznymi przejściami).

Tak samo dobre Jest Wściekłe mleko kiedy jest naprawdę HOT! i w razie czego macie sposób by się szybko podleczyc lub żeby ujawnic szpiega.
Broń Boże nie zakładajcie Buzownika i Kryt-o Cole razem!!! To jest strata cennego itemu jakim jest pistolet lub Bonk!<----Zapamietac do końca życia,a raczej aż do zakończenia przygody z TF-em 2.
Co do pałek itd. to polecam Piaskuna by ogłuszac wrogów(bardzo przydatna rzecz! naprawdę! tylko trzeba trochę podszkolic skilla w trafianiu piłeczką.

Jeśli ktoś chce atakowac wrogów z budynków itd. gdzie podwójny skok nie pomoże to polecam Atomizer,a wtedy z trezcim skokiem będzie to łatwizną (ostrzegam! przy każdym skoku odbiera nam 10hp,więc nie przeginac z tym bo sami siebie zabijecie)
Mimo,że nie używałem Wojennego Wachlarza to uważam,że jesli chcecie pomoc drużynie w szybkim oczyszczeniu terenu z przeciwnków to nadaje się w sam raz.
Tak się stanie z powodu jego zalety - przy każdym trafieniu zaznacza wroga do końca życia i każde trafienie skierowane w niego będzie minikrytem.
Scout "naznaczający" musi umiec celnie uderzac,ciągle skakac,ponieważ będzie miał do czynienia z wrogami,którzy używają bazook,miotaczy ognia,karabinów itd.

Kilka słow na koniec opisu tej klasy. Nie zrażajcie się małym poziomem życia lub czymś innym.
Jeśli pocwiczycie to na prawdę będziecie mogli bardzo dużo zrobic dla swojej drużyny.

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=DMObqWDMVbk[/youtube2]


P.S Myślałem,że napisze go w jeden dzień,ale się przeliczyłem,nie wiedziałem że tak się rozpiszę;DDD
Niektóre wiadomości zostały zaczerpnięte z wiki(obrazki,poziom hp,szybkośc oraz ilośc amunicji w niektórych broniach). Reszta jest moją pracą.
Jeśli widzicie jakieś błędy ortograficzne to proszę pisac bo mogłem na zauważyc (trochę pisania było).
Nie zgadzacie się z którąś częścią opisu? lub z całością? Proszę zgłaszajcie mi to,wymienimy zdania i jak coś to poprawię.
Mam nadzieję,że troszeczkę pomogę graczom. Życzę Miłej lekturki;)Pozdrawiam.
Będę dodawał codziennie nowy opis do jednej postaci,a później informacje o crafcie itd.:)
 
Jak chciało Ci się pisać to dobrze. Moim zdaniem do zasięgnięcia wiedzy o grze wystarczą strony:
http://wiki.teamfortress.com/wiki/Main_Page/pl
http://tf2wiki.net/wiki/Main_Page/pl
Dają one wystarczające źródło wiedzy.

A co mi się nie podoba (że tak brzydko powiem):
- taktyka dla map "pl" jest zbędna lub powinna być na końcu punktu, podstawą gry są mapy 5cp i to dla nich powinna zostać opisana jakaś taktyka,
- w zaletach błąd to "podwójny skok( z Atomizerem potrójny)" potrójny występuje także przy użyciu siły natury, a przy użyciu Atomizera i siły natury nawet poczwórny,
- nieprecyzyjne ujęcie "bardzo duże obrażenia ale z bliskiej odległości", które stwarza pozór, że skaut nie radzi sobie na dalekich odległościach. Przy dobrej grze pistoletem potrafi równie mocno stawiać zagrożenie co z bliska,
- dodanie w wadach iż słabo radzi sobie z działkami, szczególnie tymi skrytymi za rogiem,
- brak wymienienia klas z którymi skaut teoretycznie ma przewagę w walce, a z którymi ma przerąbane,
- niepotrzebnie opisywałeś, która broń według Ciebie jest lepsza, lepiej było przestawić ich zalety i wady,
- dodatkowo twoje zdanie różni się dosyć od mojego,
- "STANDARDOWE BRONIE SĄ NAJLEPSZE u większości klas" każdy doświadczony gracz to powie,
- mogłeś opisać taunty,

Więcej nie przychodzi mi do głowy z rana.

PS. Jak poprawisz trochę to usunę swój post, żeby nie zaśmiecać gotowego poradnika.
 
on chcial do kazdego chara robic poradnik xDDD
pare dni mi to zajmie nie misiu xD ;* XD

Wiem, ale nie chciałbym, żeby nowi gracze czytając poradnik nie byli wprowadzani w bład //Los
 
Ciężko napisac o wszystkim bo też trochę wtedy "wylatuje z głowy":P
Nie chciałem zrobic poradnik gdzie macie 10 linków tylko i siema;)
Oczywiście ze poprawie,dodam rzeczy;P
Tak o 18.00 zaczne aktualizowanie i pisanie nowej cześci.
Dzięki Battle za karme;* i też innym za opinie
 
Poradnik dobry.

A co do scauta to również polecam piaskuna niezastąpiona broń :D Damian może potwierdzić co nią robie z przeciwnikami. Każda piłka trafiona i koleś ogłuszony na pare sec. xd

hahah :D

czekam na dalszy ciąg ;p
 
Jak dasz mi tydzień to Ci pomogę i dopiszę trochę więcej ciekawych rzeczy.
 
Nie ma sprawy Miszcz =) Ja akurat teraz mam bardzo duzo pracy,a co z tym idzie mało czasu:P
Miałem roczną przerwe i pomoc sie przyda:)
Postaram sie dzis lub jutro uzupelnic info o scoucie i zaczne robic soldiera,skontaktuje sie z Tobą i wtedy uzupelnimy braki itd.

P.S Wiem ze Piaskun dobry,rowniez o tym napisze:P Sam go uzywam i nie raz ratuje (tyłek):]
 
Back
Do góry