funko fusion

MOBA [Poradnik] Jak być dobrym ADC?

  • Thread starter Thread starter gram_w_komputer
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
G

gram_w_komputer

Gość
Wielu z was pewnie zastanawiało się nad rozpoczęciem przemierzania i niszczenia głów i ciał swoich przeciwników na Summoners Rift jako ADC, jednak baliście się spróbować. Nie ma czego się bać! ADC to pozycja jak każda inna a w tym poradniku przedstawię wam jak powinniście się zachowywać na linni oraz o czym powinniśmy pamiętać grając na tej pozycji. Czas zacząć!

- Przede wszystkim powinniśmy zmaksymalizować swoje umiejętności CS'owania (Creep Score'owania), czyli zabijania minionów. Gold = Itemy, Itemy = Damage.

- Grajmy mądrze! Nie zawsze dobrze jest wbijać się na swojego przeciwnika, jest to wręcz nie mądre. Często jest tak, że gramy z random supportem, który w najczęstszym przypadku jest kompletnym kretynem. Dlatego warto jest mieć ze sobą swojego, zaufanego kolegę/koleżankę z którym/ą będziemy niszczyć dolną aleje.

- Za każdym razem gdy pushujemy powinniśmy wardować trójkąt oraz krzaki od strony rifta (te z boku xD), ponieważ wtedy jesteśmy najbardziej narażeni na atak ze strony enemy jungler'a, który na pewno ma chrapkę na zdobycie killa lub nawet i dublekilla.

To były takie podstawy jak mniej więcej powinniśmy grać na linii, czas teraz na protipy!

- Warto jest grać strzelcami z dashami jak Lucian czy Vayne, jednak to nie są zbyt dobre championy na sam początek przygody. Są to championy wręcz niesamowicie trudne co sprawi, że na pewno przegracie linie a kto wie czy nie grę.

- Pozycjonowanie w teamfight'ach też jest bardzo ważne. Zawsze powinniśmy stać z tyłu i atakować enemy frontline a potem gdy wszyscy są już nieźle obici wjechać jak pociąg w 40' (przynajmniej ja tak gram od bety i sie sprawdza :P).

- Używaj mechaniki swojej postaci!

- Karaj enemy adc za wszystko, za to, że żyje, że chodzi, że autoatakuje. Po prostu za wszystko, jednak pamiętaj, to może się obrócić na twoją nie korzyść bądź stracisz zbyt dużo creep'ów.

- Za każdym razem zanim się wbijesz sprawdzaj, czy enemy mają swoje summoner spelle, jest to bardzo ważne ponieważ, rzadko zdarza się, że wtedy uciekają przed np. Twitchem, Vayne lub nawet Jhinem.

Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem wam jak wygląda gra jako ADC.

~ Jestem ADC od bety, wszedłem na tej pozycji do wysokich dywizji takich jak Diament, jednak po powrocie nie mogę tam wrócić ;/.
 
Back
Do góry