funko fusion

POMÓŻCIE, BŁAGAM! Nie mogę uruchomić Gry

Nejtiko

Użytkownik
Przez kilka godzin dzisiaj starałam się znaleźć w necie coś dzięki czemu moja gra zadziała. Niestety, nic to nie dało. ;-; Chodzi mi o grę Tajemnicza wyspa która kiedyś działała mi na windowsXP(na innym Lapku). Lapek którego używam aktualnie od początku miał Windows 8, teraz już 10(pieprzone zmutowane smartfony -_-). Próbowałam uruchomić tą grę z trybem zgodności pod windowsXP-nic to nie dało, próbowałam uruchomić ją przez Dosboxa-nic to nie dało ponieważ owa gra nie jest na tyle stara aby działać w systemie Dos. :\ Starałam się nawet jakoś pobrać i zainstalować mój kochany windowsXP-nie udało mi się. Po uruchomieniu gry wyskakiwało okienko z informacją, że nie można uruchomić pliku err.std Zainstalowałam więc i pobrałam chyba z 6 różnych programów które podobno otwierają ten typ plików. Niestety-nic to nie dało.

Czy ktoś bardziej obeznany na działaniu kompa ma jakiś pomysł i mógłby mi krok po kroczku wytłumaczyć co powinnam zrobić aby w tą grę zagrać? Na prawdę strasznie chciałabym w nią zagrać. ;-;
 
Jeśli tryb kompatybilności zawiódł, to zostaje skorzystanie z wirtualnej maszyny.
Potrzebujesz programu do wirtualizacji (z darmowych i najprostszych: VirtualBox) oraz instalatora z Windows XP (w formie płyty bądź obrazu ISO). Instalujesz Windowsa XP na takiej maszynie, wrzucasz Tajemniczą Wyspę na nią i grasz :)
Jak potrzebujesz pomocy z konfiguracją, to napisz do mnie na Discordzie.

Ewentualnie jeśli czujesz się na siłach (i wiesz, jak zdobyć niezawirusowany nośnik z WinXP) możesz sama podjąć się konfiguracji, tutaj masz poradnik: https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Instalacja_Windows_XP_w_VirtualBox
  • w kroku 3 daj maszynie co najmniej 512 MB pamięci, jeśli twój laptop ma dużo RAMu to nawet 1GB możesz dać
  • pojemność dysku: jak masz tyle wolnego miejsca to nawet 20GB
 
Ostatnia edycja:
Cześć! Rozumiem, że bardzo chcesz zagrać w **Tajemniczą Wyspę** na swoim nowym laptopie z Windows 10. Wydaje się, że faktycznie napotkałaś kilka trudności. Spróbuję zaproponować kilka kroków, które mogą pomóc.

1. **Tryb Zgodności**:
- Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku wykonawczym gry (z rozszerzeniem .exe).
- Wybierz „Właściwości”.
- Przejdź do zakładki „Zgodność”.
- Zaznacz „Uruchom ten program w trybie zgodności z” i wybierz „Windows XP (Service Pack 2)” lub „Windows XP (Service Pack 3)”.
- Zaznacz także „Uruchom ten program jako administrator”.
- Zastosuj i spróbuj uruchomić grę ponownie.

2. **Brakujący Plik err.std**:
- Czasami pliki gry mogą się uszkodzić lub nie skopiować poprawnie. Spróbuj skopiować całą zawartość płyty CD z grą na dysk twardy i uruchomić stamtąd. Upewnij się, że plik err.std znajduje się w odpowiednim katalogu.

3. **Machinery Wirtualnej**:
- Możesz spróbować uruchomić Windows XP jako maszynę wirtualną na swoim komputerze.
- Pobierz i zainstaluj program do wirtualizacji, na przykład VirtualBox.
- Utwórz nową maszynę wirtualną z Windows XP. Będziesz potrzebować obrazu ISO Windows XP oraz klucza instalacyjnego.
- Zainstaluj na wirtualnej maszynie wszystkie potrzebne sterowniki, a następnie grę.

4. **DXWnd**:
- Istnieje program o nazwie DXWnd, który może pomóc uruchomić starsze gry w oknie na nowszych systemach operacyjnych.
- Pobierz i wypakuj DXWnd.
- Dodaj plik wykonawczo .exe gry do programu i skonfiguruj dla niej różne opcje zgodności.

Mam nadzieję, że jedno z tych rozwiązań pomoże Ci uruchomić **Tajemniczą Wyspę**. Powodzenia i daj znać, czy coś zadziałało!
 
Back
Do góry