funko fusion

Problem Po zminimalizowaniu gra się zawiesza

Witam mam pewien problem a mianowice po zminimalizowaniu gry (jak dotąd to każdej np.cs:go, LOL, wiesiek1,3 Paladins,WWE 2K16) gra się zacina i program przestał działać(w menedżerze tak pisze).I nie mogę wejsc do gry. Jedyne wyjście oprócz reseta kompa to alt+tab+delete. Nie wiem co jest... nigdy się to nie działo a PC mam przyzwoity może nie najlepszy ale w najnowsze gierki bez problemu gram. Oprócz tego nie zauważyłem nic podejrzanego po prostu z dnia na dzień tak się stało. Wirusa avast nie wykrył choć zaraz będę skanował jeszcze raz :).Jest to denerwujące... chcesz sobie sprawdzić facebooka czy włączyć jakąś muzykę to się nie da Za wszelką pomoc dziękuje. View attachment 3119 View attachment 3121
Ps.Mój sprzęcik wyzej dałem screena
Ps2. Nowy windows nie bardzo wchodzi w grę
 
Ostatnia edycja:
To, co mi przychodzi do głowy, to może jakiś proces działający w tle, który interferuje z grami w jakiś sposób.
Pokaż wszystkie procesy w menedzerze zadań, może coś tam znajdziemy.

I te zacinanie się gry występuje za każdym razem? Jeśli wyskakuje ci komunikat o tym, że program przestał działać, rozwiń szczegóły i skopiuj stamtąd dane, po czym je tu pokaż.
 
To, co mi przychodzi do głowy, to może jakiś proces działający w tle, który interferuje z grami w jakiś sposób.
Pokaż wszystkie procesy w menedzerze zadań, może coś tam znajdziemy.

I te zacinanie się gry występuje za każdym razem? Jeśli wyskakuje ci komunikat o tym, że program przestał działać, rozwiń szczegóły i skopiuj stamtąd dane, po czym je tu pokaż.
Sorki pomyliło mi się już edytowałem. Nie ma program przestał działać(nie wyświetla się taki komunikat) tylko w menedżerze zadań pisze tak obok aplikacji
Po odpaleniu Paladins mam takie procesy
View attachment 3122 View attachment 3123
 
Ile mniej więcej sekund czekasz na tym czarnym ekranie? W niektórych grach może to trwać długo, masz już nieco podstarzały procesor i prawdopodobnie wolną pamięć RAM, to może wydłużyć czasy ponownego wczytywania się gier.

EDIT: Zobacz: https://steamcommunity.com/app/207350/discussions/0/828925849481059703/
Ale nigdy nie miałem takich błędów. Wiesiek 3 normalnie w 20-30 fps ciągnie na wysokich(nie na tych ultra tylko trochę słabszych) tak samo WWE2k16 co też nie byle jakich wymagań. A ram mam 2113Mhz ddr3 co się zdaje nie jest chyba najgorszy .Szukałem takiego problemu ale nikt nie miał. Chyba że jest coś uszkodzone...
 
Ale nigdy nie miałem takich błędów. Wiesiek 3 normalnie w 20-30 fps ciągnie na wysokich(nie na tych ultra tylko trochę słabszych) tak samo WWE2k16 co też nie byle jakich wymagań. A ram mam 2113Mhz ddr3 co się zdaje nie jest chyba najgorszy .Szukałem takiego problemu ale nikt nie miał. Chyba że jest coś uszkodzone...
Sprawdziłeś to rozwiązanie z częstotliwością odświeżania ekranu?
Finally found a fix for this on some Microsoft Forums. You have to change your windows display adapter settings to have a 60hz refresh rate instead of the default 59hz.

1. Windows Key
2. Display - Click Display Settings
3. Click Advanced Display Settings
4. Click Display adapter properties
5. Click List all modes
6. Choose your resolution @ 60hz.

Worked for me. Was getting black screen lockups in DS3, CS:GO and a handful of others. Cheers!
Te ustawienia znajdziesz też klikając prawym na pulpit --> Rozdzielczość ekranu. Nie mam W7 pod ręką by dokładniej cie nakierować.
 
My gf has Comodo Firefall, and for some reason that firewall messes up with the game somehow so that when you exit or alt-tab, you get the black screen. Disabling Comodo firefall or putting it to gaming-mode resolves the issue.
Jak dobrze zrozumiałem to muszę wyłączyć ten Comodo firefall albo dodać grę do wyjątku czy coś. Pytanie jak to zrobić, nie znam się na tym zabardzo

Sprawdziłeś to rozwiązanie z częstotliwością odświeżania ekranu?

Te ustawienia znajdziesz też klikając prawym na pulpit --> Rozdzielczość ekranu. Nie mam W7 pod ręką by dokładniej cie nakierować.
Tak, mam ustawioną częstotliwość na 60Hz

https://forum.cdaction.pl/topic/100105-rozwiązany-comodo-wszystko-blokuje/
Znalazłem coś tutaj jednak nie tłumaczą gdzie i jak tylko co :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć! Twój problem może wynikać z różnych przyczyn, ale spróbujmy przejrzeć kilka potencjalnych rozwiązań.

1. **Sterowniki Karty Graficznej**:
- Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej. Sprawdź na stronie producenta (NVIDIA, AMD, itp.). Czasami przestarzałe sterowniki mogą powodować problemy z minimalizowaniem gier.

2. **Aktualizacje Systemu**:
- Upewnij się, że Twój system Windows jest w pełni zaktualizowany. Czasami poprawki systemowe mogą rozwiązać problemy związane z kompatybilnością.

3. **Problem z Kompatybilnością Oprogramowania**:
- Jeśli problem zaczął się pojawiać po zainstalowaniu nowego oprogramowania (takiego jak nowe programy do overclockingu, programy do nagrywania gier, itd.), spróbuj wyłączyć lub odinstalować te programy i sprawdzić, czy problem nadal występuje.

4. **Monitorowanie Zasobów Systemowych**:
- Otwórz Menedżera Zadań przed uruchomieniem gry i monitoruj zużycie zasobów systemowych (CPU, GPU, RAM). Sprawdź, czy któraś z aplikacji nie obciąża nadmiernie systemu, co mogłoby powodować problemy z minimalizowaniem gier.

5. **Tryb Gry w Windows 10/11**:
- W Windows 10 i 11 jest dostępny tryb gry, który może pomóc w poprawie wydajności. Aby go włączyć, przejdź do **Ustawienia** -> **Gry** -> **Tryb gry** i upewnij się, że jest włączony.

Jeżeli po wykonaniu powyższych kroków problem nadal występuje, możemy przejść do bardziej szczegółowych analiz, takich jak logi błędów systemowych, aby znaleźć dokładniejszą przyczynę problemu.
 
Back
Do góry