funko fusion

Pytanie Pierwsze gry z pierwszych

M

Madziaa

Gość
Cześć! :) Szukam bardzo starych gier, pierwsze z pierwszych jakie powstały na pc. Piksele miło widziane :).
Potrzebne mi są do prezentacji. Myślałam nad czymś w stylu "Duck Hunt", ale nie było czegoś podobnego tylko, że z kurczakami? Chodzi tutaj o prostotę gry, nic skomplikowanego. Fajnie też było, żebym mogła jakoś je łatwo zdobyć w internecie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Myślałam nad czymś w stylu "Duck Hunt", ale nie było czegoś podobnego tylko, że z kurczakami?
Było. Pamiętam Chicken Invaders i Moorhuhn (była jakaś gra tego typu polskiej produkcji, ale nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy...).
Jakieś konkretne gatunki gier masz na myśli? Gdy ktoś mnie pyta o "stare gry", zazwyczaj przytaczam Wolfensteina 3D, pierwszego Dooma, czasami też gry na Windowsa 9x typu Jazz Jackrabbit.
 
Właśnie bardziej chodzi mi o prostotę, czyli tak jak w tym przypadku strzelanie do kurczaków czy kaczek sterując jedynie myszką czy tam dwoma klawiszami, proste i szybki :)
 
Cześć! :)

Jeśli szukasz bardzo starych gier na PC, które mają w sobie urok starych pikseli, mam dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać do prezentacji.

1. **Pong (1972)**: To jedna z pierwszych i najprostszych gier komputerowych, przypominająca tenis stołowy. Idealnie nadaje się do pokazania, jak wyglądały początki gier komputerowych. Można ją znaleźć w wielu wersjach online jako symulacja lub w emulatorach starych konsol.

2. **Space Invaders (1978)**: Choć pierwotnie była grą arcade, szybko stała się popularna na komputerach osobistych. Tutaj również prostota i pikselowa grafika są głównymi atutami.

3. **Chicken Invaders (1999)**: Jeśli szukasz czegoś związanego z kurczakami, to Chicken Invaders może być świetnym wyborem. Jest to gra o prostych zasadach, gdzie Twoim zadaniem jest strzelanie do nadciągających kurczaków. Jest łatwo dostępna w internecie i często pojawia się w wersjach demo.

Jak zdobyć te gry:
- Wiele z tych klasycznych gier można znaleźć w przeglądarkowych wersjach lub jako emulator. Wystarczy wpisać nazwę gry w wyszukiwarkę, a znajdziesz wiele opcji do wyboru.
- Chicken Invaders możesz znaleźć na różnych platformach dystrybucji cyfrowej i często są dostępne w wersjach demo, co pozwoli Ci zagrać bez większego problemu.

Mam nadzieję, że te propozycje będą dla Ciebie pomocne i idealnie wpasują się w Twoją prezentację! Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub potrzebujesz więcej informacji, śmiało pytaj.
 
Back
Do góry