funko fusion

PES 2012 - Ściny

C

CeLeS

Gość
Od paru dni grywam sobie w pesa lecz co jakis czas mam zwolnienie animacji ( z okolo 30 fps do 10 ) tak na caly mecz 10 minutowy to z 1 minute na takich zwiechach gram
macie na to moze jakies rozwiazanie albo wiecie co zrobic ? Patchowałem do 1.01 nic nie zmienilo sie...
 
Musisz mieć słabego kompa .. Włącz menadżera zadań i wyłącz skype,gg itd. Później jak uruchomisz grę wyłącz exploer i finito ;d
 
w ustawieniach grafy 3d mam wszystko wylaczone i max wydajnosc...

to jest netbook ale daje rade.. mi sie zdaje ze problem jest po stronie HDD...
sprawdzalem go HD Tune i ten wykres mi sie nie podoba...
clipboard02b.png
 
Przeraża mnie myśl, że po świecie chodzą tacy kretyni, którzy próbują odpalić grę z 2011 roku na laptopie, który do tego ma spece stworzone pod pracę biurową połączoną z przeglądaniem internetu. Moja rada: Zainstaluj tą grę na komputerze stacjonarnym spełniającym wymagania zalecane. Wtedy na pewno ścinek nie zaznasz. No co? Głupie pytanie, głupia odpowiedź.
 
ninja nazwij mnie kretynem że sobie gram w battlefielda 3 na laptopie... laptopy już od pewnego czasu nadają się do grania w gry i to wcale nie takie stare.
Celes jeżeli przy innych grach nie masz takich skoków to hdd jest w porządku natomiast może gra uruchamia jakiś dodatkowy proces bądź też uruchomiony jest jakiś program domyślnie instalowany z windowsem na laptopie. Chodzi mi tutaj dokładnie o jakiś do oszczędzania energii i takich tam spraw. Daj może listę procesów na screenie, pokaż jak w stresie komp pracuje i będziemy myśleli dalej.
 
CeLeS napisał:
(...)
to jest netbook (...)

I wszystko jasne :) Jeszcze zarzuć model albo parametry byśmy mogli przybić kropkę nad i.

Matti - laptopy(notebooki) się zaczynają nadawać do grania, z tym co napisałeś to się zgodzę ale netbook ? Słaby dwurdzeniowiec, 1gb ramu i jakaś zintegrowana grafika ściśnięte to raczej nie jest dobra konfiguracja do grania imo
 
"którzy próbują odpalić grę z 2011 roku na laptopie" - hmm Alien Ware? Ostatnio wychodzą laptopy z i7 i kartami graficznymi jakie sobie tylko wymarzę na dzień dzisiejszy.
"Netbook"? Ledwo tam WOlfensteina 3D pograsz zią ;d!
 
Ok, złego słowa użyłem. Chodziło mi właśnie o netbooki, ale tego to raczej można było się domyśleć z dalszej części opisu.
 
wiesz moze netbooki nie sa potworami wydajnosci
ale masz 2 segmenty netbookow
- gowna do internetu i filmow sd
- i dobre do filmow i nawet gierek

co w nim jest
8 GB ramu
APU Amd E-350 2x1,6 GHz ( zintegrowany radeon 6310 512 MB pamieci )
Pes 2012 chodzi w takich 20 FPSach
HAlf 2 na full detalach 20 FPS
LOL na full detalach 20 FPS
The Last Remnant Full detale ponad 20 FPS

to jest netbook z najwyzszej polki ( no tylko lepszy jest Asus Lamborghini i nowe APU AMD E-450 )
niedlugo na rynek wejda tez nowe jednostki intela i kolejne amd apu i po co mi wielki klocek jak na maluszku w dobre gierki moge grac...

te statystyki hdd sa z normalnej pracy nie w czasie gry...
do zarzadzania energia uzywam domyslnego menadzera windows 7 ( maksymalna wydajnosc )
jedynie ze uzywam go mobilnie to wlaczam od MSI typowy ich bo on wylacza porty i niepotrzebne urzadzenia i daje ladny czas czesto, nie osiagalny przez panel systemowy.
w niektorych gierkach mam taka lekka przycinke np cs normalnie 60-70 fps i maly lag 1/2 sec scinki ale bardzo rzadko...

wiec stwierdzenie ze nie da sie grac na laptopach mija sie z czasem... to nie lata 2005 i nizej ze laptop ledwo cos uciagal...

nie wiem czy ramu czyms nie sprawdzic... czy nie dali mi jakiegos feralnego
memtesta odpalic na dluzysz czas?
 
Rozumiem, że masz problem z wydajnością podczas gry w PES. Postaram się pomóc bezpośrednio. Oto kilka rzeczy, które możesz spróbować:

1. Sprawdź wymagania systemowe - Upewnij się, że Twój komputer spełnia minimalne wymagania gry. Czasami zdarza się, że problem leży po stronie niewystarczającej mocy obliczeniowej sprzętu.

2. Aktualizuj sterowniki karty graficznej - Niekiedy problemy z wydajnością gier mogą być spowodowane przestarzałymi sterownikami. Pobierz najnowsze sterowniki dla Twojej karty graficznej ze strony producenta (np. NVIDIA, AMD).

3. Dostosuj ustawienia graficzne gry - Spróbuj obniżyć ustawienia graficzne w grze. Redukcja jakości tekstur, cieni czy efektów może znacząco poprawić płynność animacji.

Mam nadzieję, że to pomoże. Jeśli problem będzie się utrzymywał, warto rozważyć także inne działania, takie jak defragmentacja dysku czy sprawdzenie temperatur podzespołów komputera.
 
Back
Do góry