funko fusion

RPG Oblivion - dodatki

  • Thread starter Thread starter Mafuszek
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
M

Mafuszek

Gość
Witam mam parę pytań co do dodatków Obliviona. Czy dodają nowe rasy, klasy itp.? No właśnie co wnoszą nowego? Czy to do obliviona jest ten dodatek gdzie gra się w zimowej krainie? i jeżeli tak czy to ma jakiś związek z Skyrim'em? :)
 
Oba oficjalne dodatki: Knights of The Nine i Shivering Isles dodają nowe mini-kampanie, z czego ta w KoTN dzieje się w Cyrodiil, a w SI dzieje się w zupełnie nowej krainie, obłędnych, ryjących czachę tytułowych Drżacych Wyspach.
 
Do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion wydano dwa oficjalne dodatki, są to:
Knights of the Nine – gracz ma możliwość przywdziać świętą zbroję paladyna oraz pokonać złego boga.
Shivering Isles – gracz ma możliwość dostania się do królestwa daedrycznego księcia szaleństwa – Sheogoratha.
Ponadto wydano małe rozszerzenia, które można zakupić na oficjalnej stronie gry:
Horse Armor Pack – gracz ma możliwość zakupu zbroi dla swojego konia.
Fighter's Stronghold – gracz otrzymuje do dyspozycji obszerną fortecę dla wojowników.
Mehrunes' Razor – dodatek dodaje nowe podziemie oraz artefakt: tytułową Brzytwę Mehrunesa.
Orrery – gracz ma możliwość pomocy Gildii Magów w odnalezieniu części dwemerskiego obserwatorium.
Spell Tomes – gracz ma możliwość uczenia się zaklęć z książek.
Thieves Den – gracz otrzymuje statek piracki oraz własną załogę.
Vile Lair – gracz otrzymuje podziemne mieszkanie, idealne dla wampira.
Wizard's Tower – gracz otrzymuje wieżę dla czarodzieja.

Oblivion obsługuje do 255 wczytanych jednocześnie dodatków. Wczytanie bardzo dużej ilości dodatków, ze względu na zwiększenie ilości zmiennych globalnych oraz skryptów w grze, negatywnie wpływa na wydajność gry.
Największe nieoficjalne dodatki do gry:
Oscuro's Oblivion Overhaul[4] – rozbudowuje grę o nowe lokacje, stworzenia, przedmioty, balansuje grę, dodaje sporo zadań pobocznych.
Martigen's Monster Mod[5] – dodaje nowe stworzenia do gry.
Francesco's leveled creatures/items mod[6] – rozszerza grę o ponad 1400 przedmiotów, dodaje ponad 120 stworzeń oraz balansuje grę na wyższych poziomach postaci.
FCOM Convergence[7] – łączy największe dodatki do gry, m.in. trzy powyższe.
Midas Magic Spells of Aurum[8] – mod ten dodaje ponad 300 nowych czarów do gry, np. słup ognia.
Deadly Reflex[9] – mod dodający kilkadziesiąt nowych ruchów w walce bronią białą, np. odcięcie głowy.
The Lost Spires[10] – dodaje nową organizację – Gildię Archeologów – i zadania z nią związane.
Unique Landscapes[11] – zestaw dodatków, które upiększają krajobraz gry.
Qarl's Texture Pack 3[12] – są to wyższej rozdzielczości tekstury, które poprawiają jakość grafiki w grze.
Unofficial Oblivion Patch[13] – poprawia ponad 1,700 bugów oraz 70,000 błędów lokalizacji przedmiotów, które nie zostały poprawione w oficjalnych patchach.
Unofficial Official Mods Patch[14] – poprawia kilkadziesiąt bugów występujących w oficjalnych modach do Obliviona.
Unofficial Shivering Isles Patch[14] – poprawia ponad 270 bugów występujących w dodatku Shivering Isles.
Open Cities[15] – otwiera wejścia do miast (brak wczytywania podczas wchodzenia do miast).
Better Cities[16] – poprawia wygląd miast, wymaga mocnego komputera.
Nehrim – Am Rande des Schicksals[17] – całkowita konwersja do gry TES IV: Oblivion, nazywana przez autorów "najprawdziwszą nową grą". Jej akcja rozgrywa się na zupełnie nowym kontynencie (tytułowy Nehrim), wprowadza nową fabułę i zadania oraz zmienia mechanikę gry. Dialogi w modzie zostały w pełni udźwiękowione, skomponowano też nową ścieżkę dźwiękową. Czas przejścia gry oceniany jest na 50 godzin. Nehrim otrzymał nagrodę Mod of the Year 2010 Editors Choice – Best Singleplayer Mod serwisu ModDB[18].
Oldblivion[19] – program pozwalający grać w Obliviona bez znacznej straty jakości na słabszych komputerach z kartami graficznymi nie obsługującymi DirectX 9 i wyższych.

Przytoczyłem z wikipedii. Tu są opisane największe, ale warto poszperać samemu bo są ich tysiące. Szczególnie polecam Nehrim – Am Rande des Schicksals

A z tych których sam znajdziesz nie polecam ładowac wszystkich naraz bo zdarza się że te mniej popularne produkcje są troche zbugowane
 
"bo zdarza się że te mniej popularne produkcje są troche zbugowane" Oj zdarza sie xd
Ja ostatnio jakiś bezimienny wczytałem co miał niby dać dodatkowe zadania i kilka ras.
I tak mi dodał że mi gra nie działała i musiałem reinstalla dać ^^
 
Back
Do góry