funko fusion

Niektóre gry (i strony internetowe) nie uruchamiają sie

M

Manaphy

Gość
Cześć mam nietypowy problem otóż niektóre strony i gry nie chcą się uruchomić.

Twitch cały czas się ładuje albo "Nie odnaleziono serwera". Co ciekawe aplikacja na smartphona działa, tylko że powoli i nie ładuje się czat. Na komputerze natomiast strony w ogole się nie ładuje. Podobny problem i nieskończone "Łączenie z serwerem gry" występuje w grze War Thunder (nie ładuje się także strona główna gry w przeglądarce) czy Overwatch (błąd przy pobieraniu aktualizacji). Ale na przykład youtube działa bez zarzutu.
Dodam, ze problem pojawił się podczas używania aplikacji Twitch na telefonie (w pewnym momencie nie mogłem połączyć się z czatem i cały Twitch zaczął mieć problem z ładowaniem, natomiast na komputerze i laptopie nie działa w ogóle. Pewnie coś z routerem/dostawca internetu prawda?
Hitbox i Youtube działają bez zarzutu
Zrobiłem skanowanie Avastem i pokazało, że Router jest źle skonfigurowany ale wczesniej dzialało a nic nie zmieniałem.

Z góry dzięki za pomoc :)

Edit. Overwatch po początkowym "komputer nie jest podłączony do sieci" zaczął teraz coś powoli pobierać. Reszta dalej nie działa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć!

Twój problem rzeczywiście może dotyczyć routera lub dostawcy Internetu. Oto kilka kroków diagnostycznych, które mogą Ci pomóc zidentyfikować i rozwiązać problem:

1. **Restart Routera:**
- Najpierw spróbuj po prostu zresetować router. Wyłącz go na około 30 sekund, a następnie włącz ponownie. Często pomaga to w rozwiązaniu problemów z połączeniem.

2. **Sprawdź Połączenia:**
- Upewnij się, że wszystkie kable są prawidłowo podłączone. Sprawdź, czy kable Ethernet nie są uszkodzone.

3. **DNS:**
- Czasami problem może wynikać z nieprawidłowego działania serwerów DNS. Możesz spróbować zmienić DNS na publiczny serwer DNS, taki jak Google DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4), aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.
- Na Windows: Wchodzisz w **Panel sterowania** > **Centrum sieci i udostępniania** > **Połączenie sieciowe** > **Właściwości** > **Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)** > **Właściwości** > **Użyj następujących adresów serwerów DNS** i wpisujesz adresy.

4. **Aktualizacja Firmware Routera:**
- Upewnij się, że oprogramowanie routera (firmware) jest aktualne. Sprawdź na stronie producenta routera, czy dostępne są aktualizacje.

5. **Skopiowany Adres IP/Proxy:**
- Sprawdź, czy Twoje urządzenia nie ustawiają jakiegoś proxy, które może blokować ruch. Na Windows: **Panel sterowania** > **Opcje internetowe** > **Połączenia** > **Ustawienia LAN** i upewnij się, że opcja "Użyj serwera proxy dla sieci LAN" jest odznaczona.

6. **Sprawdzić Zasięg Wi-Fi:**
- Jeśli używasz Wi-Fi, upewnij się, że masz dobry zasięg sygnału. Przenieś się bliżej routera lub użyj połączenia kablowego.

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, możesz potrzebować skontaktować się z dostawcą Internetu, aby upewnić się, czy nie ma problemów z ich strony, lub zasięgnąć pomocy technicznej.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne. Daj znać, jeśli coś się zmieni lub potrzebujesz więcej informacji!
 
Back
Do góry