funko fusion

Neverwinter Online - ścinki

  • Thread starter Thread starter kyoshu
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
K

kyoshu

Gość
Witam, ostatnio zacząłem grać w grę Neverwinter Online i jest z nią taki problem że przez pewien czas działa dobrze, potem zaczyna zacinać przez pewien czas nawet gdy na ekranie niewiele się zmienia. Po pewnym czasie znowu wszystko wraca do normy, i tak w kółko. Gram na laptopie a jest to Samsung RC730-S02PL, a dokładniej:
-procesor - Intel Core i5-2410M
-grafika - Nvidia Geforce 540m 2GB + Intel HD Graphics 3000
-ram - 8GB
-OS - Windows 8 Pro
Detale mam ustawione na bardzo niskie, a czytałem że powinno chodzić bardzo płynnie i bez większych problemów i zastanawiam się w czym może być problem. Nie mam podstawki chłodzącej, laptop kupiony 2 lata temu pasta na grafice nie była zmieniana od tamtego czasu, nie wiem czy cokolwiek z tego może być powodem. Sprawdzałem dla pewności czy uruchamia się z dobrą kartą graficzną, odpalałem "ręcznie" z Geforcem. Nie wiem co z tym zrobić, czy tak może być czy to wina czego innego, pomocy :>
 
Generalnie w tej grze jest tak, że podczas gry ściąga dalszą mapę, czyli pliki. W tych momentach również mam ścinki na dobrym sprzęcie, więc to raczej nie wina twojego laptopa tylko gry, że aż tak się zacina podczas pobieraniu tych pliczków.
Zobacz czy podczas tych ścinek w lewym górnym rogu pokazuje się, że ściągane są jakieś pliki, jeśli tak to zapewne to jest tym problemem.
 
Też myślałem że to przez to ale na 100 % nie pobiera co ~5 minut różnych elementów przynajmniej nic nie pokazuje takiego, poza tym np w LoL'u kiedyś miałem ~100 fpsów na tym sprzęcie mając wszystko ustawione na very high, bez cieni. Teraz nie ważne jakie ustawie detale zawsze mam maksymalnie 40 fps a w teamfightach ~20, zarówno na minimalnych jak i wysokich. Nie mam włączonej synchronizacji pionowej a Geforce Experience pokazuje że optymalnie jest wszystko na very high łącznie z cieniami.
 
Witam! Rozumiem, że problem z grą Neverwinter Online może być frustrujący. Postaram się pomóc.

Oto kilka możliwości, które warto sprawdzić:

1. Temperatury i chłodzenie:
- Skoro laptop ma już 2 lata, jest możliwe, że pasta termoprzewodząca na procesorze i układzie graficznym straciła swoje właściwości. Z czasem pasta ta traci swoje właściwości, co powoduje gorsze odprowadzanie ciepła.
- Brak podstawki chłodzącej może też wpływać na wydajność laptopa. Zalecam zainwestowanie w podstawkę chłodzącą.
- Sprawdź temperatury używając programów takich jak HWMonitor czy SpeedFan. Jeśli temperatura procesora lub karty graficznej jest wysoka, prawdopodobnie laptop obniża wydajność, aby zapobiec przegrzaniu. Możesz także spróbować wyczyścić wnętrze laptopa z kurzu.

2. Sterowniki:
- Upewnij się, że masz najnowsze sterowniki dla karty graficznej Nvidia Geforce 540m. Czasami przestarzałe sterowniki mogą powodować problemy z wydajnością.
- Możesz je pobrać ze strony producenta Nvidia.

3. Zarządzanie energią:
- Sprawdź ustawienia zarządzania energią w systemie Windows i w panelu sterowania Nvidia. Upewnij się, że ustawienia są skonfigurowane na „wysoką wydajność” zamiast „zrównoważonego” lub „oszczędzania energii”.

Mam nadzieję, że te kroki pomogą rozwiązać problem. Jeśli problem będzie nadal występował, daj znać – postaramy się znaleźć inne możliwe rozwiązania.
 
Back
Do góry