funko fusion

Survival MINECRAFT - START!

Status
Zamknięty.
D

Dodatek

Gość
Witajcie Drodzy użytkownicy GamesBoard.pl!
Wielu mych znajomych męczy minecrafta. Na początku w ogóle mnie to nie interesowało, lecz po obejrzeniu dziesiątek filmików na jego temat postanowiłem rozpocząć grę. I właśnie w tym rozpoczęciu narodził się problem. Jaki? Już tłumaczę, nie będzie to łatwe, ale spróbuje. Więc tak...

Chce sobie zainstalować Minecrafta i w niego sobie grać. Niestety ja być Kali, a Kali nie wiedzieć gdzie kupić / pobrać Minecraft. Oczywiście wolałbym skądś ściągnąć sobie Minecrafta. Ale gdy szukam tego wspaniałego pliku w internecie rodzi się kolejny problem. Są różne wersje. Nie wiem, którą powinienem wybrać :/ Jak chce grać? Głównie chce sobie sam grać. Taki samsun jestem i sam chce grać. Dodatkowo nie zawsze mam dostęp do internetu i chce grać bez niego. Chce używać Minecrafta jak normalną grę. Włączam byle gdzie i sam sobie chodzę,i buduje!

O co Was proszę? Proszę Was o to, abyście mi krok po kroku wyjaśnili :
1. Skąd pobrać / kupić Minecrafta?
2. Jak zainstalować Minecrafta?
3. Jak zrobić bym mógł normalnie grać?
4. Jak zrobić bym mógł normalnie grać bez internetu?

Jestem tu nowy i widzę, że za pomoc sobie dajecie karmę. Więc jeżeli otrzymam na prawdę dobrą pomoc dzięki której będę cieszył się Minecraftem na swoim komputerze, będę ją dawał osobom, które mi pomagały.
 
Ściągnąć go możesz np. stąd: http://chomikuj.pl/a3esio/Minecraft+Download
Instalujesz normalnie jak każdy program, potem wpisujesz jedynie swój nick.
Przed pierwszym zalogowaniem naciśnij Force Update (to pod polem do nicku) i następnie enter the game.

W zależności co Cię interesuje wybierasz tryb gry. Ja Ci opiszę jak się połączyć z naszym serwerem.
W menu głównym minecrafta wchodzisz w multiplayer naciskasz direct connect wpisujesz ip serwera i się z nim łączysz.

Jak już wejdziesz na serwer naciśnij T, otworzy Ci się czat.
Wpisz tam /register twojehaslo (przy kazdym nastepnym zalogowaniu bedziesz wpisywal /login twojehaslo)
A potem to już czytaj tabliczki i baw się dobrze :D
 
Ściągnąć można naprawdę z wielu stron chociażby stąd : http://www.programs.pl/gra,24731,Minecraft.html lub http://minecraft.softonic.pl/
Później tak jak Matti napisał, instalujesz jak normalny program, otwierasz, wpisujesz swój nick i naciskasz Force Update (będziesz miał najnowsze patche itp)
Gdy już będziesz miał swój nick klikasz na "Singleplayer" (aby grać sam), następnie musisz stworzyć własny Świat poprzez kliknięcie "Create New World" i nadanie mu nazwy i wybierasz jeden z trzech trybów gry:

Survival: szukasz materiałów w swoim świecie i tworzysz wszystko od początku, szukasz jedzenia, żeby nie zginać itp
Hardcore: taki sam tryb jak survival lecz położony w trudniejszych warunkach (ma się tylko jedno życie i ciężej znaleźć 'lepsze' materiały, moby)
Creative: dostajesz nieograniczoną liczbę materiałów (bez wcześniejszego znajdywania), możliwość latania i natychmiastowe niszczenie bloków
Wybierasz interesujący Cię tryb, zatwierdzasz "Create New World" i.. tworzysz :)

Jeżeli wybierzesz survival bądź creative na początku proponuję nacisnąć esc -> wejść w opcje -> i zmienić difficulty na peaceful (powoduje to brak tzw. mobów które pojawiają się po zmroku i Cię atakują oraz nie zabiera Ci życia z powodu braku 'jedzenia' : D)
Takiej możliwości zmiany trudności na Hardcore nie ma, bo było by to bez sensu ; p
Co do grania bez neta chyba (?) jest możliwe ale tylko na trybie singleplayer (chociaż zawsze gram jak mam neta włączonego więc pewności nie mam)
A jeżeli chcesz grać multiplayer (z innymi graczami) to postępujesz wg tego co Matti napisał : )
 
Panowie! Kali mieć Minecraft! Kali grać! Sprawa teraz jest taka. Zainstalowałem ową grę na notebooku, który nie świeci swą nowoczesnością. Potrzebuje tą grę przenieść na komputer stacjonarny, lecz tam nie mam podłączenia do internetu i na razie długo nie będę miał. Wiem, że jak instalowałem minecrafta to instalator ściągał jakieś pliki. Jak zrobić by na mojej stacjonarce było tak, a że po prostu instaluje i gram. Bez potrzeby ściągania itp.?
 
Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Dzięki Wam mam Minecrafta i gram w niego póki co bez internetu na stacjonarce!
 
1. Minecrafta można kupić przez sklepy internetowe, także kupić go na oficjalnej stronie (minecraft.net), lecz tam jest drogo więc nie polecam.
2. Minecraft nie trzeba instalować. Wystarczą aktualizacje które chwilę trwają. (Folder z minecraft znajduję się w %appdata%, trzeba uruchomić to za pomocą zakładki w starcie windowsa (Uruchom...) i wpisać tą treść)
3. By normalnie grać trzeba mieć poprostu minecrafta. Nie ważne czy pirackiego czy orginalnego.
4. Do gry nie potrzeba internetu, lecz potrzebny on jest tylko do serverów multiplayer.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry