funko fusion

Przeglądarkowe Margonem - polska gra via www - znacie?

  • Thread starter Thread starter Bonafide25
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
B

Bonafide25

Gość
Cześć. Przeglądając dział, zauważyłem że nie ma tu tematu o Margonem. Postanowiłem więc taki założyć, aby przedstawić tę grę osobom, które jej nie znają.

Margonem to ciekawa gra 2d z gatunku mmorpg, w którą możemy grać korzystając jedynie z przeglądarki internetowej. W grze podoba mi się różnorodność profesji jest ich aż sześć, a także sam klimat. Poznałem tam wiele ciekawych osób, co zatrzymało mnie na dłużej. Główną zaletą, jaką cenię sobie w tej gierce jest bezstresowość. Po śmierci nie traci się ani itemków, ani doświadczenia, nie trzeba nic odrabiać. Wiele questów, map i expowisk pozwala zająć się czymś w wolnym czasie. W zależności od tego co kto woli, można expić, robić questy, stać ze znajomymi w mieście prowadząc luźne rozmówki. No i przede wszystkim, nie trzeba męczyć się ze ściaganiem klienta, można grać na większości przeglądarek, na komputerze, smartfonie czy tablecie. Gra ma też dość prężnie rozwijające się forum, z którego można dowiedzieć się w zasadzie wszystkiego na jej temat. Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie gry, lub chciał o niej po prostu porozmawiać, to zachęcam do dyskusji.
Poniżej przedstawię Wam screen z gry, grafika nie powala, ale mi ona nie przeszkadza, szybko się przyzwyczaiłem:

Na koniec krótkie podsumowanie zalet i wad:

Zalety:
- setki questów
- tysiące potworów i przedmiotów
- nieliniowość fabuły
- doskonała grywalność
- wiele serwerów, również non-pvp oraz pvp bez ograniczeń
- gra w przeglądarce, nie wymaga ściągania czegokolwiek

Wady:
- początkowo przeszkadzająca grafika
- z racji wielu graczy, często na czacie można spotkać osoby niekulturalne
www.margonem.pl
 
No jak można tego nie znać :D Kiedyś była taka chwila, gdzie nie wiele brakowało do tego bym w tą grę zaczął grać, ale na szczęście zdążyłem się obudzić.
 
Myślałem ,że gorszej grafiki już nie widziałem, a jednak o to jest... i to jeszcze gra w przeglądarce czyżby to Tibia?
 
@up
Cicho, lamo. Jeśli chodzi o grafikę to stylistycznie całkiem przyjemna dla oka jest. Jeśli chodzi o samą grę, to znam ją na wylot, bo kumpel w to grał na każdej informatyce, a ja z nudów patrzyłem. Powiem, że tak naprawdę nic szczególnego w tej grze nie ma, MMORPG jak każdy inny. Jedyna różnica, że ten ma turowy system walki i ogólnie jrpgową stylistykę wszystkiego.
 
Hehe, wiedziałem, że przestraszycie sie grafiki. W sumie, Margonem można nazwać polską chilloutową wersją Tibii. Nie ściągnęli z niej na szczęście nic. A chilloutowa dlatego, bo nie ma w niej nic stresującego. Żadnych strat doświadczenia czy itemków po śmierci. Nie trzeba nic odrabiać ani bić mamy krzesłem kiedy odłączy komputer z sieci :P A tak na poważnie, grafika trochę boli, system walk jest turowy i brakuje mi dynamiki, ale masa umiejętności, różnorodne profesje i klimat gry, zwłaszcza jeśli zdzwonię sie ze znajomymi na Skype mi to rekompensuje. Sam byłem zdziwiony, gdy dostrzegłem ile dorosłych osób w to gra i ilu świetnych ludzi poznałem dzięki tej grze. We wrześniu mamy kolejny zlot graczy w Warszawie, i jeśli będzie tak jak ostatnio, to znowu połowy chyba nie będę pamiętać :D
 
Back
Do góry